Zavrieť

Porady

Daňové priznanie, SZČO a materská

Dobrý deň, vopred sa ospravedlňujem ak zakladám tému, ktorá bola x-krát diskutovaná, ale našla som len odpovede staršieho dátumu, tak sa pýtam ako je to teraz.

Som SZČO, do mája2010 - som poberala materskú, od mája 2010 rodičovský príspevok. Nemám žiadne iné príjmy v 2010. Živnosť som si ale nepozastavila, iba som odniesla čestné vyhlásenie do soc. a zdrav. poistovne, že nevykonávam pracovnú činnosť. Mám alebo nemám podávať daňové priznanie? Na daňovom úrade mi povedali, že keď som evidovaná ako živnostníčka, že mám podať nulové daňové priznanie. Je to pravda? Ďakujem vopred za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Malo by stačiť oznámenie daňovému úradu, že ste memala žiadne príjmy a z toho dôvodu nepodávate DP.

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    Nemusíš podať daňové priznanie, pretože tvoje príjmy nepresiahli 50% nezdaniteľnej časti t.j.2012,85 Eur. Daňový úrad ťa však neskôr môže vyzvať na podanie DP, vtedy podáš nulové DP. Ale môžeš ho podať nulové aj teraz.

    Daňové priznanie, SZČO a materská

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.