Zavrieť

Porady

Materská dovolenka

Potrebovala by som poradit co sa tyka mareskej dovolenky ako je to s nahlasovanim a kto ju vypláca. Ja som našla, že na MD nahlasuje zamestnávateľ, t.j. posiela na sociálnu posiťovňu tlačivo na žiadosť o materské a súčasne posiela na registračnom liste prerušenie poistenia. Teda len sociálka vypláca materské od začiatku nástupu a zamestnávateľ nič. Je teda tento postup správny? Díky za rýchlu odpovedˇ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    amelia je offline (nepripojený) amelia

    amelia
    Vyplníš tlačivo,to isté ako pri PN; na registr.liste zahlásiš zmenu- nástup na MD.Až po pol roku vyplníš znovu registr.list, kde zahlásiš zmenu-ukončenie MD; ďalší registr.list s ďalšou zmenou-nástup na rodičovský, a spravíš odhlášku na ďalšom registračnom liste-neuveriteľná byrokracia

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    ...Teda len sociálka vypláca materské od začiatku nástupu a zamestnávateľ nič...

    Nestraste, este aby aj toto hodili na zamestnavatela. Nastastie zamestavatel vybavi len tie papierovacky. Po narodeni dietata by mamicka mala zaniest do SP kopiu rodneho listu dietata.
    Iveta Matlovičová
    tiež som mala v tom mierny chaos, volala som som s Registrom na sociálke, v prípade rodičovského, ak nastúpi na RD, treba zaslať 1 RL-prerušenie: treba uviesť dátum prerušenia a použiť dôvod prerušenia 1. Pri ukončení RD treba zaslať 2 RL a to : RL - zmena, kde vyznačíme dátum skončenia RD a RL - prerušenie- kde vyznačíme dátum zániku prerušenia. Ak by pracovníčka nastúpila do práce skôr a naďalej poberala rodič. príspevok, zašlem len RL - prerušenie, kde len ukončíme prerušenie SP. Dúfam, že ti to pomôže.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    prosim vas aka je suma podpory materstve tych prvych 6 mesiacov? je to ohranicene nejak? je to 55percent z HM.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Majka
    prosim vas aka je suma podpory materstve tych prvych 6 mesiacov? je to ohranicene nejak? je to 55percent z HM.
    Výška materského je 55% z denného vymeriavacieho základu. Dĺžka vyplácania je 28, resp. 37 týždňov ( pozri § 48 zákona o soc.poistení ).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.