Zavrieť

Porady

Drahe pracovne oblecenie

Chcel by som sa vas opytat na nazor na 2 problemy:
1-da sa dat do nakladov znackovy oblek a topanky asi za 40 tis/osobu/rok ako sucast pracovnej uniformy?
2-pri zahranicnych pracovnych cestach zivnostnik a zamestnanec musi mat preukazane vydavky na ubytovanie a cestovne alebo staci nejaka pausalna suma?Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Čo sa pracovného oblečenia týka, bolo ešte nedávno podmienkou uznania do nákladov jeho (pevné a tuším aj viditeľné) označenie názvom firmy. Ale či to ešte platí neviem.

    All je offline (nepripojený) All

    All
    My vo firme to davame do nedanovych nakladov - kupujeme pausalne na osobu/obchodnik á 5000,-.

    Co sa tyka zivnostnika, ten ma narok len na cestu vlakom/autobusom/mestska doprava, ubytovanie v hoteli, pripadne ine nevyhnutne vydavky. Uvedene vydavky musi zdokladovat. Nemoze si uplatnit narok na stravu. /§ 19 odst.2 pism. e./dan z prijmu/
    Prip. moze, ale nepojde mu to do N.
    Co sa tyka zamestnanca, ten moze mat pausalne vydavky na ubytovanie napr. na internete treba pozriet par hotelov v danom meste a priemerovat cenu...My to tak robime a davame do N.
    Zákon o cestovných náhradach §34
    Dufam, ze zopar nazorov sa este ozve

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    podla mojho nazoru sa oblecenie do nakladov neda uznat - aspon pre manazerov NIE, ale v pripade napr. predvadzacich akcii (vystavy,promotionshow a podob.) ak dobre zdôvodnis a uvedies, ze oblecenie je oznacene symbolom firmy a zamestn. podpisu, ze ich budu nosit iba pre sluzobne ucely - tak sa cosi da obhajit. Obuv asi tazko, lebo to celkom dobre nejde oznackovat nalepkou firmy. S hodinkami,kravatami a podobne - uz som sa stretla s nazorom, ze ak je adekvatny prijem (kvoli imidžu) je akceptovatelny aj adekvatny vydaj na drahe (imidzove) prislusenstvo. Vsetko zavisi od druhu vykonavanej prace. A od toho, ako sa ti podari "obhajit", ze bez tohto vydavku by nebol taky dobry prijem, ci uzatvoreny obchod...

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ak dostavaju letusky,uradnicky v banke a pod. sako a obuv,preco nie ostatni?Uz si videla oznacenu obuv letusky?

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    bepo, ako vies, ako uctuju aerolinie ci banky tento vydaj? mozno ako nedanove vydavky, alebo hromadne nakupuju tzv. pracovnu obuv ci odevy. Ak by preplacali "bločky" z MO, nastal by problem. Tiez to môzu riesit vnutropodnikovou smernicou, alebo prispevkom na oblecenie zo socialneho fondu apod. Tych moznosti je viacero. Inak sa to uctuje zamestnancom, inak OSZC..

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Spoločnosti SBS nakupujú tiež pracovné oblečenie, ktorých cena je pomerne vysoká. Mám spracovanú smernicu, kde mám odfotenú celú rovnošatu aj teda topánky ( a nie sú označené logom ). Ale obhajoba pre obchodníkov je ťažká, to súhlasím a niekedy je lepšie dať im to do mzdy ako odmenu.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nadviažem v tejto téme po dlhšom čase na ANNU - ak nie ste schopní dať pracovné oblečenie do daňovo uznaných nákladov, vyplaťte to zamestnancom ako náhradu výdavkov, poskytovaných zamestnancom v súvislosti s výkonom práce, podľa § 145 Zákonníka práce. Pre nich to bude príjem zvyšujúci základ dane ale takáto náhrada nejde do základu pre odvody.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Umelcovi aj jeho manažérovi dávam oblečenie do nákladov, keďže sa prezentujú v médiách. Dúfam, že je to OK.

    A ja osobne si myslím, že ak chcem získať neakého klienta /alebo uzavrieť obchod/ tiež to závisí od toho či ho navštívim v teplákoch, alebo v slušnom oblečení. Ja si dávam do nákladov tiež oblečenie. Samozrejme, že to nepreháňam. Tak dúfam, že to raz obhájim.

    momaria je offline (nepripojený) momaria

    momaria
    Zaujíma ma názor ohľadom čerpania sociálneho fondu na pracovné ošatenie. Viem,že sa dá čerpať vhodnejším spôsobom pre zamestnancov, no ide mi konkrétne o toto čerpanie. Existuje k tomu predpis o ktorý by som sa mohla oprieť? Lebo v Zákone o sociálnom fonde som to nenašla.
    Ďakujem za radu

    Drahe pracovne oblecenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.