Zavrieť

Porady

Pozastavená živnosť

Dobrý deň. 13.01.2010 som pozastavila živnosť. Do 16.01.2010 som bola na PN, od 16.01.2010 som na materskej dovolenke. do 17.07.2010 som na rodičovskej dovolenke.
Manžel je zároveň živnostník a chcel by si na mňa uplatniť nezdaniteľnú čiastku. Ja podám samozrejme nulové daňové priznanie. Ale ako je to s nezdaniteľnou čiastkou. Ja si v mojom uvediem len na jeden mesiac???A manžel na nasledujúce mesiace????
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bea26 Pozri príspevok
    Dobrý deň. 13.01.2010 som pozastavila živnosť. Do 16.01.2010 som bola na PN, od 16.01.2010 som na materskej dovolenke. do 17.07.2010 som na rodičovskej dovolenke.
    Manžel je zároveň živnostník a chcel by si na mňa uplatniť nezdaniteľnú čiastku. Ja podám samozrejme nulové daňové priznanie. Ale ako je to s nezdaniteľnou čiastkou. Ja si v mojom uvediem len na jeden mesiac???A manžel na nasledujúce mesiace????
    Ďakujem
    Manžel si uplatní na teba NČZD vo výške rozdielu medzi sumou 4025,70 a vlastným príjmom manželky - v tvojom prípade vyplatenou materskou. Zo živnosti si nemala žiadne príjmy= tržby ?

    bea26 je offline (nepripojený) bea26

    Matka 2 detí bea26
    nie nemala som živnosti nijaké príjmy. Ja viem že materská sa zahrňa do priijmu, len neviem, že vo svojom DP ako mám uvádzať nezdaniteľnú čiastku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bea26 Pozri príspevok
    nie nemala som živnosti nijaké príjmy. Ja viem že materská sa zahrňa do priijmu, len neviem, že vo svojom DP ako mám uvádzať nezdaniteľnú čiastku.
    tvoja NČZD nesúvisí s uplatnením u manžela. Máš nárok na celoročnú NČZD. Materská sa nezahrňa do tvojho príjmu, ak si príjem žiadny nemala, DP podávať nemusíš. Stačí poslať na DU oznámenie.

    bea26 je offline (nepripojený) bea26

    Matka 2 detí bea26
    To len jednoducho oznámim, že do 13.01.2010 do pozastavenie živnosti som nemala žiadny príjem. Je to postačujúce????

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bea26 Pozri príspevok
    To len jednoducho oznámim, že do 13.01.2010 do pozastavenie živnosti som nemala žiadny príjem. Je to postačujúce????
    ano, môžeš k listu priložiť kopiu oznámenia o pozastavenej živnosti (aj keď tuto informáciu má DU od ŽU).

    Pozastavená živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.