Zavrieť

Porady

Podanie DP z FO 2010 = rodičovský príspevok

Dobry vecer, poprosim poradte mi, som na rodicovskej dovolenke, pozastavena zivnost, cely rok 2010, nasledne v 2011 uz aj definitivne zrusena, len zo zivnosti som predala majetok - auto, do straty, prijem 1800 e, len je to strata, povinnost podat DP je, len tuto stratu si aj tak nemam kde umorit, musim aj tak podat DP? lebo je to prijem a z pohladu rodicovskeho prispevku mozu byt problemy, kedze tam nesmie byt ziadny prijem. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mirka K. Pozri príspevok
    Dobry vecer, poprosim poradte mi, som na rodicovskej dovolenke, pozastavena zivnost, cely rok 2010, nasledne v 2011 uz aj definitivne zrusena, len zo zivnosti som predala majetok - auto, do straty, prijem 1800 e, len je to strata, povinnost podat DP je, len tuto stratu si aj tak nemam kde umorit, musim aj tak podat DP? lebo je to prijem a z pohladu rodicovskeho prispevku mozu byt problemy, kedze tam nesmie byt ziadny prijem. dakujem
    môžeš to prosím vysvetliť ?

    SzabM je offline (nepripojený) SzabM

    SzabM
    Nerozumiem ti úplne. Myslím si však, že ak vlastníš živnosť, musíš podať DP - aj keď si v strate. Ináč rodičovský príspevok sa do vlastného príjmu nezapočítava, ak ide o nezdaniteľnú časť ZD na manželku z pohľadu manžela.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    SzabM Pozri príspevok
    Nerozumiem ti úplne. Myslím si však, že ak vlastníš živnosť, musíš podať DP - aj keď si v strate. Ináč rodičovský príspevok sa do vlastného príjmu nezapočítava, ak ide o nezdaniteľnú časť ZD na manželku z pohľadu manžela.
    § 32
    Daňové priznanie
    Na začiatok

    (1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43,

    --------
    mňa skôr zaujíma vysvetlenie, ako k tej strate prišla

    Mirka K. je offline (nepripojený) Mirka K.

    Mirka K.
    ja viem, ze RP nejde do prijmu, je to socialna davka, ale ci je povinnost podat DP kedze je pozastavena zivnost a prijem je nizsi ako 2012 eur /povinnost podat DP/ len vysla strata. Ako? majetok v uctovnej evidencii, ZC vyssia ako PC. lenze ja som pozastavila zivnost a potom aj definitivne zrusila a poberala som RP, len tam bola prisna podmienka poberania - ziadny prijem ! ci musim podat DP kedze je strata - tam je podmienka, len tu stratu dalsi rok 2011 nemam kde umorovat, kedze zivnost uz je zrusena.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak si predala auto ako si sa dostala do straty, keď výdavky a ani iné príjmy si nemala?

    Mirka K. je offline (nepripojený) Mirka K.

    Mirka K.
    vsak pisem, ze auto bolo v majetku firmy, zivnost fungovala, potom som ju pozastavila, tam auto ostalo a pocas toho pozastavenia som auto predala, cize ZC auta bola a PC nizsia, tak strata. ale poradi mi niekto co s tym danovym priznanim ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mirka K. Pozri príspevok
    vsak pisem, ze auto bolo v majetku firmy, zivnost fungovala, potom som ju pozastavila, tam auto ostalo a pocas toho pozastavenia som auto predala, cize ZC auta bola a PC nizsia, tak strata. ale poradi mi niekto co s tym danovym priznanim ?
    Daňové priznanie podať musíš, aký dopad to bude mať spätne na vyplatený rod. príspevok ti poradiť neviem. Zrejme si ten príjem mala nahlásiť v čase, keď si auto predávala. (píšem o príjme, nie hosp.výsledku v JU).

    Mirka K. je offline (nepripojený) Mirka K.

    Mirka K.
    len ked studujem ten zakon o rodicovskom prispevku, tam je pisane ze nesmiem mat prijem zo zavislej cinnosti, z dohod, ja som kvoli tomu zrusila aj domovnicku v dome, aj ked to je funkcionalna odmena, len to tak presne zakon nedefinuje, myslela som ze predaj auta do toho nespada. Cize mi radis, DP podat, kvoli strate, len ja si tu stratu nemam kde umorit dalsi rok, kedze zivnost je uz uplne zrusena. Tak podat teda musim?

    Podanie DP z FO 2010 = rodičovský príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.