Zavrieť

Porady

DP = vsetky potvrdenia o prijme?

Dobrý deň,

V roku 2010 som mala príjmy z pracovného pomeru + príjmy z dohody o vykonaní práce celkom od 3 zamestnávateľov. Čiže mám 3 potvrdenia o príjme. Musím do daňového priznania uviesť všetky 3? Konkrétne mi ide o jedno potvrdenie z dohody, kde mi nebola zrazená žiadna daň. Ak ho neuvediem vychádza mi preplatok cca 500 €. Ak ho zahrniem do DP tak len cca 430 €. Ktoré tlačivo použijem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
    veľmi pekne Vam dakujem, len som sa chcela uistiť
    Martinka, práve takéto potvrdenie do DP zahrnúť musíš, lebo u tohto zamestnávatela si mala zrejme podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov a ide o príjem zdanený preddavkovou daňou - aj keď na potvrdení žiadnu uvedenú nemáš.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    V roku 2010 som mala príjmy z pracovného pomeru + príjmy z dohody o vykonaní práce celkom od 3 zamestnávateľov. Čiže mám 3 potvrdenia o príjme. Musím do daňového priznania uviesť všetky 3? Konkrétne mi ide o jedno potvrdenie z dohody, kde mi nebola zrazená žiadna daň. Ak ho neuvediem vychádza mi preplatok cca 500 €. Ak ho zahrniem do DP tak len cca 430 €. Ktoré tlačivo použijem?
    Ak ti z dohody nezrazili daň - tak ja by som odporúčala, že si ho zahrň do DP, aby si mala daň vysporiadanú

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    V roku 2010 som mala príjmy z pracovného pomeru + príjmy z dohody o vykonaní práce celkom od 3 zamestnávateľov. Čiže mám 3 potvrdenia o príjme. Musím do daňového priznania uviesť všetky 3? Konkrétne mi ide o jedno potvrdenie z dohody, kde mi nebola zrazená žiadna daň. Ak ho neuvediem vychádza mi preplatok cca 500 €. Ak ho zahrniem do DP tak len cca 430 €. Ktoré tlačivo použijem?


    Tlačivo "A". Na str. 5 vyhlasuješ, že všetky údaje uvedené v DP sú správne a úplné .

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    V roku 2010 som mala príjmy z pracovného pomeru + príjmy z dohody o vykonaní práce celkom od 3 zamestnávateľov. Čiže mám 3 potvrdenia o príjme. Musím do daňového priznania uviesť všetky 3? Konkrétne mi ide o jedno potvrdenie z dohody, kde mi nebola zrazená žiadna daň. Ak ho neuvediem vychádza mi preplatok cca 500 €. Ak ho zahrniem do DP tak len cca 430 €. Ktoré tlačivo použijem?
    ak odmena z dohody nebola zdanená, treba to napraviť v DP

    DP = vsetky potvrdenia o prijme?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.