Zavrieť

Porady

Daňová kontrola vyhodila bločky

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Ahojťe poraďáci,

jeden môj klient vlastní firmu. Firemné nákladné auto vozí materiál a tovar po Európe. Na šoférovanie si najal živnostníka, ktorý tankuje na firemnú kartu SHELL. Môj klient potom dostane od SHELLKy fakúru. Daňový úrad vyhodil tieto faktúry za tankovanie, pretože netankoval môj klient, ale ten živnostník, ktorý nie je platiteľom DPH. Zatiaľ mám len slovné vyjadrenie (dnes bola kontrola), na písomný výsledok čakám. Sú tí daňováci normálni?
Usporiadat
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Tiež mi to pripadá, že nie veru. Veď to auto nie je živnostníkovo, ani tovar, ktorý preváža. To od osoby, ktorá šoféruje a natankuje, záleží uznateľnosť nákupu PHM? Keď je auto firemné, karta firemná, tovar firemný, tak či auto šoféruje majiteľ, zamestnanec, alebo najatý šofér - živnostník, hádam len nemôže ovplyvniť uznanie nákladov či DPH na PHM!? To by ma teda zaujímalo, ako to zdôvodnia.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
No a si predstavte, že Vám natankuje obsluha pumpy. To by ste im mali povedať, nie stop, natankujem si sám, lebo mi neuznajú odpočet DPH! Ten klient bol taký naštvatý, že si chce namočiť pred tým ako pôjde na DÚ ruky do nafty, aby mal dôkaz, že tankoval on.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ricij Pozri príspevok
No a si predstavte, že Vám natankuje obsluha pumpy. To by ste im mali povedať, nie stop, natankujem si sám, lebo mi neuznajú odpočet DPH! Ten klient bol taký naštvatý, že si chce namočiť pred tým ako pôjde na DÚ ruky do nafty, aby mal dôkaz, že tankoval on.
Na základe akej zmluvy vykonáva činnosť pre vás živnostník ? (čo Vám fakturuje) ?

Ak auto nemá v prenájme (v tom prípade by bol DU "v práve"), ide jednoznačne o závislú činnosť.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Nie mne, ja mám o.i. krajčírsku dielňu. DÚ nemá problém s tým, či to je alebo nie je závislá činnosť. Faktúruje cestu, šoférovanie. Mimochodom chlapci, ktorí sa vozia v autách pre DPD alebo UPS majú tiež živnosť.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
veronikasad Pozri príspevok
Na základe akej zmluvy vykonáva činnosť pre vás živnostník ? (čo Vám fakturuje) ?

Ak auto nemá v prenájme (v tom prípade by bol DU "v práve"), ide jednoznačne o závislú činnosť.
No ja som zvedavý, čo mu napíšu do zápisu, ako to zdôvodnia.
Myslím si, že zadávateľ nám nedal všetky informácie.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Myslím si, že zadávateľ nám nedal všetky informácie.
Ja viem, zatiaľ som dal všetko, čo som vedel. Kauzu budeme ďalej sledovať.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Aj my.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ricij Pozri príspevok
Ja viem, zatiaľ som dal všetko, čo som vedel. Kauzu budeme ďalej sledovať.
Ako prišli na to, že tankoval živnostník?
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Z knihy jázd.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ricij Pozri príspevok
Z knihy jázd.
No ťažko presne odpovedať bez presnej znalosti Zmlúv, ale živnostník ma používať na poskytovanie svojej služby svoje auto, mať svoju knihu jázd, svoje výdavky na auto. Ak používa firemné /inej firmy/ vrátane firemnej karty a nie je to vo zmluve patrične upravené problém môže byť ....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Bolo by zaujímavé - dať dotaz aj na DRSR a potom porovnáme ich vyjadrenie so zápisom kontroly. Hm?
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Dobrý nápad. Kto? Mám ja? Ináč presne toto som urobil svojej správkyni dane. Od vtedy je ešte protivnejšia ako bola.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
ricij Pozri príspevok
Ahojťe poraďáci,

jeden môj klient vlastní firmu. Firemné nákladné auto vozí materiál a tovar po Európe. Na šoférovanie si najal živnostníka, ktorý tankuje na firemnú kartu SHELL. Môj klient potom dostane od SHELLKy fakúru. Daňový úrad vyhodil tieto faktúry za tankovanie, pretože netankoval môj klient, ale ten živnostník, ktorý nie je platiteľom DPH. Zatiaľ mám len slovné vyjadrenie (dnes bola kontrola), na písomný výsledok čakám. Sú tí daňováci normálni?
Tak tvoj klient vlastní firmu? Akú firmu? s.r.o. alebo podniká ako fyzická osoba?
Akú zmluvu má s tým živnostníkom? Prenajíma mu auto? A čo presne mu fakturuje ten živnostník? Čo mu vlastne kontrolovali DPH, alebo daň z príjmu alebo čo?
A neviem prečo sa nespýtal tej kontroly, čo vlastne porušil?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ricij Pozri príspevok
Dobrý nápad. Kto? Mám ja? Ináč presne toto som urobil svojej správkyni dane. Od vtedy je ešte protivnejšia ako bola.
zásada 1. v daňovom konaní:
predpokladaj,že správkyňa je boh.
ak nie je, je to tvoja výhoda ale potom je to nanič správkyňa a ona vie, že je nanič, no a preto je protivná.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Tak tvoj klient vlastní firmu? Akú firmu? s.r.o. alebo podniká ako fyzická osoba?
Akú zmluvu má s tým živnostníkom? Prenajíma mu auto? A čo presne mu fakturuje ten živnostník? Čo mu vlastne kontrolovali DPH, alebo daň z príjmu alebo čo?
A neviem prečo sa nespýtal tej kontroly, čo vlastne porušil?
Áno, je to sročka. Prepravuje mu to živnostník na základe zmluvy o vedení motorového vozidla. Tam sa o. i. aj píše, že náklady na PHM znáša objednávateľ. Kontrola nadmerného odpočtu DPH.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ricij Pozri príspevok
Áno, je to sročka. Prepravuje mu to živnostník na základe zmluvy o vedení motorového vozidla. Tam sa o. i. aj píše, že náklady na PHM znáša objednávateľ. Kontrola nadmerného odpočtu DPH.
Potom by to nemali vyhodiť. On je platený za službu vedenie mot. vozidla......
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ricij Pozri príspevok
Ahojťe poraďáci,

jeden môj klient vlastní firmu. Firemné nákladné auto vozí materiál a tovar po Európe. Na šoférovanie si najal živnostníka, ktorý tankuje na firemnú kartu SHELL. Môj klient potom dostane od SHELLKy fakúru. Daňový úrad vyhodil tieto faktúry za tankovanie, pretože netankoval môj klient, ale ten živnostník, ktorý nie je platiteľom DPH. Zatiaľ mám len slovné vyjadrenie (dnes bola kontrola), na písomný výsledok čakám. Sú tí daňováci normálni?
Tá karta bola osobná alebo na IČO živnostníka?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

pavol54 Pozri príspevok
Tá karta bola osobná alebo na IČO živnostníka?
Keď dostal ten klient tú faktúru od Shel, tak asi na na firmu som to ja pochopila ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

evina Pozri príspevok
Keď dostal ten klient tú faktúru od Shel, tak asi na na firmu som to ja pochopila ...
Tak nech si ten živnostník hodí do svojich nákladov Fa od shell, a tej firme nech vystaví svoju faktúru včetne ceny phm.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

evina Pozri príspevok
Potom by to nemali vyhodiť. On je platený za službu vedenie mot. vozidla......
keby tankoval na kartu firmy pre ktorú jazdí .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať