Zavrieť

Porady

Stratená zásielka a DPH

Ahojte, mám nasledovný problém:
Firma XY, platca DPH, predáva tovar, zákazníkovi ho dodáva prostredníctvom prepravnej spoločnosti, ktorá od zákazníka vyberie hotovosť a pošle na Bú spoločnosti XY. Firma XY vystavila fa, a spolu s tovarom odovzdala prepravnej spoločnosti. Po urgencii zákazníka, sa zistilo, že preprav.spoloč. tovar nedodala (zásielku stratili). Podľa zmluvy, má fi XY nárok na náhradu škody od prepr.spoločnosti. Postupovali sme nasledovne: zákazníkovi sme vystavili dobropis, a nedodaný tovar sme vyfakturovali prepr.spoločnosti (fa sme vystavili s DPH). Uvedená spoločnosť však požaduje, aby fa bola vystavená bez DPH, keďže sa jedná o ukradnutý tovar. Ja si myslím, že sme postupovali správne, nám predsa tovar ukradnutý nebol. Myslím si správne?
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dogicka Pozri príspevok
    Ahojte, mám nasledovný problém:
    Firma XY, platca DPH, predáva tovar, zákazníkovi ho dodáva prostredníctvom prepravnej spoločnosti, ktorá od zákazníka vyberie hotovosť a pošle na Bú spoločnosti XY. Firma XY vystavila fa, a spolu s tovarom odovzdala prepravnej spoločnosti. Po urgencii zákazníka, sa zistilo, že preprav.spoloč. tovar nedodala (zásielku stratili). Podľa zmluvy, má fi XY nárok na náhradu škody od prepr.spoločnosti. Postupovali sme nasledovne: zákazníkovi sme vystavili dobropis, a nedodaný tovar sme vyfakturovali prepr.spoločnosti (fa sme vystavili s DPH). Uvedená spoločnosť však požaduje, aby fa bola vystavená bez DPH, keďže sa jedná o ukradnutý tovar. Ja si myslím, že sme postupovali správne, nám predsa tovar ukradnutý nebol. Myslím si správne?
    Ďakujem za odpovede.
    Voči prepravnej spoločnosti ste nepostupovali správne, spoločnosti ste mali vyfakturovať škodu , faktúra mala byť teda bez dph. Škoda nie je predmetom dph.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dogicka Pozri príspevok
    Ďakujem. A ako budem postupovať pri DPH, ktorú sme si z tohto tovaru odpočítali? Musím ju odviesť?
    Musíš ju DÚ odviesť.

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    Tweety Pozri príspevok
    Voči prepravnej spoločnosti ste nepostupovali správne, spoločnosti ste mali vyfakturovať škodu , faktúra mala byť teda bez dph. Škoda nie je predmetom dph.
    Ďakujem. A ako budem postupovať pri DPH, ktorú sme si z tohto tovaru odpočítali? Musím ju odviesť?

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    Tweety Pozri príspevok
    Musíš ju DÚ odviesť.
    Ešte sa chcem spýtať, v ktorom období musím DPH odviesť, v období, keď sme škodu zistili, alebo vtedy, keď budeme škodu fakturovať prepravnej spoločnosti? Mohla by si mi prosím poradiť aj príslušný §? Ďakujem

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    dogicka Pozri príspevok
    Ešte sa chcem spýtať, v ktorom období musím DPH odviesť, v období, keď sme škodu zistili, alebo vtedy, keď budeme škodu fakturovať prepravnej spoločnosti? Mohla by si mi prosím poradiť aj príslušný §? Ďakujem
    Ešte raz poprosím o radu....

    Stratená zásielka a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.