Zavrieť

Porady

Možné náklady do budúceho roku

Ahojte, každý rok mi vychádza čoraz vyššia daň z príjmu, čo ma dosť deprimuje. Tento rok by som chcel svoje dane trochu zoptimalizovať. Zaujímalo by ma pár vecí:
1. Bývam u rodičov, môžem si prenajať od nich jednu izbu? Potom zahrnúť pomernú čiastku elektriny, plynu, vody ? Aké povinnosti budú mať potom rodičia, čo sa týka daní?
2. Mám vlastné auto, chcel by som si do nákladov zahrnúť aj benzín a paušálne náhrady od Km. Ak som dobre pochopil mám povinnosť prihlásiť sa k dani z motorového vozidla. Musím si viesť knihu jázd? Ako taká kniha vyzerá? Udáva sa tam aj počet km na tachometri ? V prípade kontroly musím mať každú pracovnú cestu odôvodnenú dákou zmluvou, zápisom o pracovnom stretnutí, poprípade objednávkou alebo faktúrou ? Čítal som aj niečo o 80% paušálnych náhradách, ako to funguje v praxi?
3. Čo sa týka telefónu, môžem si dať paušál do nákladov alebo musím mať podnikateľský paušál? A čo internet, môžem si ho dať do nákladov?
4. Som študent, mám nárok aj na stravné lístky, resp, môžem si dať do nákladov aj každý deň stravný lístok alebo niečo podobné ?

Ide mi o to, aby som si do nákladov dal čo najviac vecí, služieb ktoré sú samozrejmosťou a keď ich tam nemám tak si len škodím

Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Možné náklady do budúceho roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.