Zavrieť

Porady

Zásoby v JÚ a prechod na PÚ

Nenašla som v porade odpoveď na otázku: firma-účtujúca v JÚ, mesačný platiteľ DPH chce prejsť na PÚ. Majiteľ tvrdí,že zásoby pri prechode nezdaní. Myslím si, že sumu nespotrebovaných zásob musí zdaniť a odviesť i DPH z týchto zásob. Neviete mi uviesť link, kde by som mu to presne ukázala a ktorý by ma naviedol na to,ako treba presne postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Prečo by mal odviesť zo zostatku sklad. zásob DPH pri prechode na PÚ?

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    tie zásoby si uplatnil na vstupe. tak som vychádzala z toho,že po inventarizácii by niekde tie zásoby mali byť premietnuté na výstupe.ZD zvýši o pohľadávky,zásoby a zníži o záväzky??alebo stačí len uzatvoriť v r. 2011 denník, podať DP a otvoriť účty v PÚ...neviem si ten prechod predstaviť...zásoby by mal zdaňovať,či sa mýlim, Zoli?!

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    DPH nema nic spolocne s tym ci su zasoby na sklade alebo nie. Nebude ich teda zatazovat ziadnou danou z pridanej hodnoty.
    Zasoby sa "zdanuju" na konci roka pri uzavierke ak uctujes sposobom B.

    Zásoby v JÚ a prechod na PÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.