Zavrieť

Porady

JU - účtovanie dobropisu

Ahojte,
prosim Vas o radu, ako zauctovat v alfe dobropis. Som uplny zaciatocnik...
Mesacne platim na zaklade splatkoveho kalendara najom + energie cca 100 eur. Prisla mi vyuctovacia faktura s prelatkom, teda minusova faktura na 200 eur. Po dohode s prenajimatelom som dva mesiace nezaplatila a potom zacala opat platit dalej.
No a teraz mam problem, ako to zauctovat, ked vlastne nemam od nich ziadny doklad a minusova faktura mi ostava ako neuhradena...
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Dobrý deň, prosím Vás, mám došlú faktúru od Slovak Telekomu vo výške 381,82 Eur, t.j. nejaká pokuta za to, že sme zrušili internet. Faktúru sme neuhradili, nakoľko v Telekome nastala chyba a šéf si to bol s nimi vydiskutovať a na základe toho nám poslali dobropis- suma na vrátenie 296 Eur. Ako to zaúčtujem v alfe? Ako to spárujem, aby sa mi tá predošlá faktúra t.j. na 381,82 ponížila o 296 Eur? Ďakujem.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    mondes Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás, mám došlú faktúru od Slovak Telekomu vo výške 381,82 Eur, t.j. nejaká pokuta za to, že sme zrušili internet. Faktúru sme neuhradili, nakoľko v Telekome nastala chyba a šéf si to bol s nimi vydiskutovať a na základe toho nám poslali dobropis- suma na vrátenie 296 Eur. Ako to zaúčtujem v alfe? Ako to spárujem, aby sa mi tá predošlá faktúra t.j. na 381,82 ponížila o 296 Eur? Ďakujem.
    Môžem to urobiť tak, že obidve faktúry zaevidujem do záväzkov a cez ID uhradím aj ostrú faktúru aj dobropis a spárujem to so záväzkami? Alebo tie faktúry neevidujem do záväzkov, len zaúčtujem ten rozdiel? Prosím poraďte.

    JU - účtovanie dobropisu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.