Zavrieť

Porady

Max. doba na zápis do OR

Neviete mi náhodou povedať aká je maximálna doba zápisu s.r.o. do OR? (alebo aspôň vyjadrenia sa k zápisu).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oci je offline (nepripojený) Oci

    Oci
    pepo_p
    Neviete mi náhodou povedať aká je maximálna doba zápisu s.r.o. do OR? (alebo aspôň vyjadrenia sa k zápisu).
    5 dní. Počítajú si pracovné dni. Telefonicky sa dá zistiť i skôr, či zápis nebol zamietnutý.

    pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

    2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac pepo_p
    A ak to trvá už 10 a stále nič dá sa niekde sťažovať?

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Asi to treba skúsiť posúriť. Neviem,v ktorom meste si zakladáte spoločnosť, v Bratislave podľa vlastných skúseností to trvá aj 3 mesiace... Skrátka, sú zaneprázdnení...

    Oci je offline (nepripojený) Oci

    Oci
    Moja osobná skúsenosť s OR na OS v Žiline:
    - 27.12.2005 - podanie návrhu na zápis
    - 30.12.2005 - telefonát na OR - zápis vraj mám zamietnutý
    - 2.1.2006 - prevzatie odmietnutia zápisu
    - 3.1.2006 - nové podanie návrhu na zápis s odstránenými nedostatkami
    - 5.1.2006 - telefonát na OR - zápis mám vykonaný
    - 5.1.2006 - prevzatie výpisu z OR

    Ja som mal uvedené v návrhu na zápis, že si výpis z OR prevezmem osobne na OR OS.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Ja len spresním, že registrový súd vykoná zápis v lehote 5 pracovných dní od podania návrhu na zápis podľa z.č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri §8 ods.1. A oznámenia o vykonaní resp. o odmietnutí má súd zase podľa cit.zákona robiť bez zbytočného odkladu. Sankcie, ktoré však zákon upravuje postihujú žiaľ iba navrhovateľa nie súd.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ak sú splnené podmienky na vykonanie zápisu navrhovaných údajov podľa § 6 a 7 ZOR, registrový súd je povinný vykonať zápis v lehote piatich pracovných dní, ktorá začína plynúť dňom podania príslušného návrhu na zápis. Zákon pozná výnimku z uvedenej 5 dňovej lehoty. Podľa § 13 ods.3 ZOR predseda príslušného reg.súdu je oprávnený predĺžiť 5 dňovú lehotu na vykonanie zápisu, a to len zo závažných prevádzkových dôvodov. Toto rozhodnutie predsedu reg.súdu sa oznamuje vyvesením na úradnej tabuli súdu.

    Max. doba na zápis do OR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.