Zavrieť

Porady

DPH a ČR

Prosím o radu-sme s.r.o. platca DPH, prišla nám faktúra z ČR na materiál a služby, kde vyčíslili sumu + 20% DPH s miestom zd.plnenia ČR, pretože materiál zostal v ČR. My tento materiál so službami teraz prefakturujeme inej českej firme, tiež s miestom zd.plnenia ČR. Prosím máme vystaviť faktúru s DPH alebo nie? A čo s DPH od českej firmy, môžme si ju nejako odpočítať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    Prosím len o potvrdenie môjho názoru-My vystavíme faktúru bez DPH, pretože miesto zd.plnenia je ČR, a z došlej faktúry si neodpočítame DPH, ale dáme celú sumu do nákladov - je to tak?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Sumu DPH z nákupnej faktúry nemôžete dať tento rok do nákladov, ak si nebudete nárokovať vratku DPH z ČR. Bola v tomto smere zmena zákona o dani z príjmu. Takže sumu DPH treba rovno zaúčtovať ako nedaňový náklad, keď viete, že ju nebudete žiadať.

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    A dá sa žiadať o jej vrátenie? A tá naša vstavená faktúra bude v poriadku - bez DPH? Ďakujem

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Dašena O. Pozri príspevok
    A dá sa žiadať o jej vrátenie?
    Áno, pozri si §55f
    A tá naša vstavená faktúra bude v poriadku - bez DPH?
    Podľa mňa nie, teda aby som bol presný nebude v poriadku podľa českého zákona o DPH, keďže v tomto prípade nemôžte preniesť daňovú povinnosť
    na odberateľa. Doporučil by som registráciu v ČR.

    Ďakujem
    .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.