Zavrieť

Porady

DPH

Prosím o radu skúsených. Začínam účtovať v JÚ v programe Sunsoft, program žiada pri zadávaní dokladu zaradenie DPH a sú tam možnosti - nároková, nenároková, neuplatniť v PD, nie je DPH, koeficientom. Klient nie je platiteľom DPH. Ktorú alternatívu je potrebné vybrať ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    avo Pozri príspevok
    Prosím o radu skúsených. Začínam účtovať v JÚ v programe Sunsoft, program žiada pri zadávaní dokladu zaradenie DPH a sú tam možnosti - nároková, nenároková, neuplatniť v PD, nie je DPH, koeficientom. Klient nie je platiteľom DPH. Ktorú alternatívu je potrebné vybrať ? Ďakujem.
    Nepoznám program, v ktorom pracuješ. Ale neplatiteľ DPH si účtuje sumu aj s DPH do VOZD.
    Myslím si, že v tvojom prípade by to mohlo byť nie je DPH.
    Ale skutočne neviem. Nemáš niekde "pokec" k programu?
    Vylučovacou metódou - keďže nie si platiteľ DPH, určite nepoužiješ koeficient, nároková DPH - môže byť, že ako platiteľ si nárokuješ odpočet DPH, nenároková - síce aj keď si platiteľ DPH, DPH si nemusíš odpočítať (nie je to povinnosť, je to právo).
    Zostávajú len - neuplatniť v PD a nie je DPH. Takže?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    v prvom rade treba nastaviť, či je účtovná jednotka platca alebo neplatca DPH.....(a to v drvivej väčšine programov)

    avo je offline (nepripojený) avo

    avo
    Ďakujem. Tá "neuplatniť v PD" som sa dočítala, že sa zaklikne vtedy, keď sa napr. úhr.fa zadáva do PD aj s DPH, ale do daňového priznania ide DPH z faktúry. Takže tou vylučovacou metódou zostáva - nie je DPH. V systéme ho mám zadaného ako neplatcu DPH. Ešte raz vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.