Zavrieť

Porady

vyúčtovanie nákladov za rok 2010 v 4/2011

Pekne prosím o radu.
Firma prenajíma nebyt.priestory a teraz urobila vyúčtovanie nákladov za služby roku 2010.
Odberatelia/ nájomníci/ platia pravidelne mesačne za nájom a služby riadne odberateľské faktúry / nie zálohovo/ ale teraz majú niektorí nedoplatky iní preplatky. Takže budeme vystavovať faktúry v 4/2011 za vyúčtovanie za rok 2010 - s aku DPH???
Naposledy upravil plavčík : 11.04.11 at 05:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka1605 je offline (nepripojený) katka1605

    katka1605
    odpoveď už máš: http://www.porada.sk/t165623-dph-ako-to-urobit.html

    pre pomoc ešte pridávam tento link z drsr: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...dph_022011.pdf

    pozri príklad č. 11.
    Na základe toho čo si uviedol, je dňom dodania 31.12.2010 a každé doúčtovanie ceny vzťahujúce sa na dodávku v roku 2010 použiješ 19% DPH.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    ...Ďakujem - toto som na DRSR čítala ale nie je tam môj prípad.
    Lebo ja vystavím faktúru v 4/2011 a aj dátum daň povinnosti budem mať v 4/2011 - veď predsa nemôžem v 4/2011 vystavovať s dátumom dodania 31.12.2010. Podrobne som si prečítala aj zákon o DPH -
    ide o

    § 25
    Oprava základu dane


    ostavec
    (7) Pri oprave základu dane sa použije sadzba dane, ktorá bola platná v čase vzniku daňovej povinnosti pri zdaniteľnom obchode, na ktorý sa oprava základu dane vzťahuje.

    no a ja budem mať predsa na vyúčtovacích faktúrach nasledovné dátumy:

    vystavené 11.4.2011
    splatnosť 25.4.2011
    dátum dodania 11.4.2011

    katka1605 je offline (nepripojený) katka1605

    katka1605
    A nemali by byť vyúčtovacie faktúry vyhotovené podľa par. 71 ods. 1 zákona zákona o DPH do 15 dní?

    Odhliadnuc od tejto prvej vety. Presne par. 25 odstavec 7 ti hovorí, že ak budeš robiť opravy (dobropisy, ťarchopisy) vzťahujúce sa k plneniam z roku 2010, kde bola sadzba DPH 19%, použiješ túto sadzbu. Budete vyhotovovať dobropisy, ktoré síce budú mať zdaniteľné plnenie v 4/2011, ale sadzbu DPH použijš k dodávkam za rok 2010, teda 19%.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    katka1605 Pozri príspevok
    A nemali by byť vyúčtovacie faktúry vyhotovené podľa par. 71 ods. 1 zákona zákona o DPH do 15 dní?

    Odhliadnuc od tejto prvej vety. Presne par. 25 odstavec 7 ti hovorí, že ak budeš robiť opravy (dobropisy, ťarchopisy) vzťahujúce sa k plneniam z roku 2010, kde bola sadzba DPH 19%, použiješ túto sadzbu. Budete vyhotovovať dobropisy, ktoré síce budú mať zdaniteľné plnenie v 4/2011, ale sadzbu DPH použijš k dodávkam za rok 2010, teda 19%.


    No nedá sa vyúčtovať niečo do 15 dní po ukončení roka, keď len teraz nám prišli DF za elektriku.... vyúčtovanie za 2010 a aj v zmluve máme , že vyúčtovanie nákladov spojených s užívaním nebytových priestorov bude vykonané do mája nasledujúceho roku.

    Ale už mi to zapadá do tej Vašej odpovedi = 19%, tak to tak aj idem urobiť = je to veľa vyúčtovacích faktúr a preto som sa chcela uistiť o správnosti vystavenia a DPH

    ĎAKUJEM

    Panna je offline (nepripojený) Panna

    Panna
    A čo ak na dobropisy a ťarchopisy dajú takéto dátumy:
    dátum dodania 06.04.10, dátum vystavenia 31.03.11m dátum odoslania 15.04.11, DPh je ok, je to správne? Urobila to Bratisl.vod.spoločnosť asi na 5 dobropisoch.

    prosím.....

    vyúčtovanie nákladov za rok 2010 v 4/2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.