Zavrieť

Porady

Tlacivo DPH r.2011

Dobry den ja len malu otazocku .... ked mam doslu fakturu z roku 2010 zaplatenu v 1Q2011 (som stvrtrocny platca DPH) s 19% DPH... vpisujem to do tlaciva na r.21 (priratam si to ku 20% DPH z tohto roku)... dufam ze ma chapete.... a nevadi vam takato otazka... dakujem velmi pekne za radu
Usporiadat
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Nechápem... Čo s tým má spoločné dátum zaplatenia?
0 0
dadaaaa dadaaaa

dadaaaa je offline (nepripojený) dadaaaa

no faktura za telefon, za december 2010 , dosla v r. 2011 a bola aj zaplatena v r. 2011.... a nebola zahrnuta do DPH v 4Q2010.... je to jasnejsie....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

dadaaaa Pozri príspevok
no faktura za telefon, za december 2010 , dosla v r. 2011 a bola aj zaplatena v r. 2011.... a nebola zahrnuta do DPH v 4Q2010.... je to jasnejsie....

Jasnejšie, ale nie celkom jasné. Kedy v r. 2011 ste faktúru obdržali?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Poľa môjho názoru je to jedno , kedy tú faktúru v roku 2011 obdržali. Ak nebola uplatnená DPH za IV.Q. 2010 uplatní sa za I.Q.2011 na riadku 21.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Katarina Pozri príspevok
Poľa môjho názoru je to jedno , kedy tú faktúru v roku 2011 obdržali. Ak nebola uplatnená DPH za IV.Q. 2010 uplatní sa za I.Q.2011 na riadku 21.

Nuž, aj keď nie som účtovným poradcom, nesúhlasím .
1 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Zrejme tú faktúru pri vypracovaní DPH priznania za IV.Q 2010 nemali, preto si nenárokovali DPH. Budú si ju nárokovať teraz za I.Q. ja v tom nevidím žiadny problém.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nuž nie je účtovný poradca ako účtovný poradca.......
samozrejme, že je dôležité kedy faktúru dostali.
Ak nebudú vedieť preukázať, že ju dostali až 26.1.2011 a neskôr, tak DPH si odpočítajú podaním dodatočného DP DPH.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Dovolím si nesúhlasiť. DPH priznanie mohli odovzdať napr. už 15.1.2011 za IV.Q. Faktúra mohla prísť na druhý deň. Odpočet DPH je možné uplatniť v nasledujúcom zdaňovacom období ak do dňa podania nemáme daňový doklad. Dňom podania nie je 25.1.2011. Tento dátum je posledným dňom podania DPH priznania za príslušný mesiac resp. štvrťrok.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ešte vždy mohli podať opravné DP DPH
ospravEdlňuje ťa len to, že nie si daňový poradca ale účtovný.
Zákon si si prečítala?
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
5 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Ale prečo by mali podať opravné? Zákon umožňuje odpočet v nasledujúcom období. Takýchto prípadov je u firiem v priebehu roku viac a to z rôznych dôvodov. Potom by sme mohli podávať opravné priznania každý mesiac.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Umožnuje, ak nemali k dispozícii doklad, inak bolo treba podať opravné. Kejka citovala zákon, treba si ho prečítať dôsledne.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

[QUOTE=KEJKA;1719845]ešte vždy mohli podať opravné DP DPH
ospravEdlňuje ťa len to, že nie si daňový poradca ale účtovný.
Zákon si si prečítala?

Ďakujem za poznámku, vieš Kejka účtujem od roku 1993 a zákony čítam. Nepotrebujem žiadne ospravedlnenie ak vyjadrujem svoj názor. Netvrdím, že sa niekedy nemýlim a nebudem sa tu s nikým dohadovať. Bola som medzi prvými členmi porady a nezaslúžim si takéto poznámky. A teraz k téme, ktorú uzatváram, stačí pečiatka, alebo pero - došlo dňa........ a je po probléme.
Naposledy upravil Katarina : 14.04.11 at 17:40
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vieš, niekedy nestačí.............asi si sa s tým nestretla.
A názor publikujem, ak je v súlade so zákonom, aj ked veľmi často §§ necitujem, čo mi už viackrát vyčítali. Ale isto sa nesnažím presviedčať o niečom, čo oporu v zákone nemá.
mimochodom - tému si neuzavrela, zahlasuj za vyriešené, bude uzavretá.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Katarina Pozri príspevok
A teraz k téme, ktorú uzatváram, stačí pečiatka, alebo pero - došlo dňa........ a je po probléme.

Hádam počkáme na zadávateľku témy s tým uzatvorením, či nie ? To "je po probléme" je návod na použitie .
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Paula Pozri príspevok
Hádam počkáme na zadávateľku témy s tým uzatvorením, či nie ? To "je po probléme" je návod na použitie .
Nie je potrebný návod na použitie. Ak mala doklad a nenárokovala daň v IV.Q
bude ju nárokovať v I.Q.Ak doklad nemala do dňa podania daňového priznania bude DPH nárokovať v I.Q. A trvám na tom, že nie je potrebné podať dodatočné daňové priznanie.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Nuž JarkaL, môžeš si vybrať - dva protichodné názory, to je radosť, čo?
Ja tiež trvám na svojom, určite by som iné klientke neodporúčala, citácia zákona je podľa mňa jasná.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Mne je to tiež od začiatku jasné. Snáď si zadávateľka vyberie dobre.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

ja som mala tiež taký problém , že mi prišla faktúra za december 2010 až vo februári 2011, podala som dodatočné DP DPH,,,
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tweedle Pozri príspevok
ja som mala tiež taký problém , že mi prišla faktúra za december 2010 až vo februári 2011, podala som dodatočné DP DPH,,,
to si však asi vedela dokázať, že je vo februári - pečiatka pošty, alebo údaj na faxe......nie?
V takom prípade by som si to uplatnila vo februári, ale podať DP DPH nie je chybou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať