Zavrieť

Porady

omega-dph

Dobry den, mam otazku , ako sa robi v omege danove priznanie k dph ? sme kvartalny platcovia dane, a ako kukam tak kukam mi to nejako nejde,,,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Podľa zákona o dani z príjmov sa v zmysle § 19 ods. 2 písm. l) bod 3, umožňuje daňovníkovi uplatniť daňové výdavky (náklady) na spotrebované pohonné látky vo forme paušálnych výdavkov do výšky 80% z celkového preukázateľného nákupu pohonných látok za príslušné zdaňovacie obdobie primeraného počtu najazdených kilometrov podľa stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne. Ak platiteľ dane uplatňuje výdavky (náklady) na spotrebované pohonné látky vo forme paušálnych výdavkov podľa cit. ustanovenia zákona o dani z príjmov, nepreukazuje rozsah použitia pohonných látok na účely svojho podnikania a na iný účel ako na podnikanie, napr. evidenciou jázd.
    S ú
    činnosťou od 1.1.2010 sa ustanovenie § 49 ods. 5 zákona o DPH dopĺňa v nadväznosti na ustanovenie § 19 ods. 2 písm. l) bod 3 zákona o dani z príjmov. Ak platiteľ dane, uplatňuje výdavky (náklady) na spotrebované pohonné látky v zmysle cit. ustanovenia zákona o dani z
    príjmov vo forme paušálnych výdavkov do výšky 80 % z celkového preukázateľného nákupu pohonných látok za príslušné zdaňovacie obdobie a pre účely zákona o DPH nemôže preukázať rozsah použitia pohonných látok na účely svojho podnikania a na iný účel ako podnikanie, potom si môže uplatniť odpočítanie dane z nakúpených pohonných látok len do výšky paušálnych výdavkov podľa cit. ustanovenia zákona o dani z príjmov, t.j. daňsi môže odpočítať len do výšky 80 % z celkového preukázateľného nákupu pohonných látok po splnení podmienok stanovených v § 49 – 51 zákona o DPH. Ostatné ustanovenia § 49 zákona o DPH týmto zostávajú nedotknuté.

    Ja účtujem bločky za nákup PHM celý mesiac normálne, na konci mesiaca cez ID preúčtujem z 501 xxx na 501 999 /nedaňový/, z 343 020 na 548 999 /nedaňový/ ..... to je vlastne tých 20% PHM a 20% DPH, ktoré si nemôžem uplatniť, nakoľko nevediem KJ

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Takže : Firma, Uzávierka DPH, dáš Pridaj, označíš si za aké obdobie podávaš DPH, zašrkneš uzávierku B, D... výkazy si vytlačíš

    tinula11 je offline (nepripojený) tinula11

    tinula11
    Dakujem, no som to tak chcela urobit, ale zahrnie mi tam aj interne doklady , teda dph na odpocitanie?

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ak máš v ID zaúčtované napr. čerpanie PHM cez kartu, tak ID idú do DPH, pozor však nato, že ak si uplatňuješ na PHM 80% paušál, odpočítať DPH môžeš tiež len do výšky 80%

    tinula11 je offline (nepripojený) tinula11

    tinula11
    no dobre, ale platime preddavky- sse, to davam cez id, a tu dph musim odviest, len tam mi stvorcek neukazuje:-(

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    evuš Pozri príspevok
    Ak máš v ID zaúčtované napr. čerpanie PHM cez kartu, tak ID idú do DPH, pozor však nato, že ak si uplatňuješ na PHM 80% paušál, odpočítať DPH môžeš tiež len do výšky 80%
    A toto od kedy platí ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.