Zavrieť

Porady

vyúčtovanie energií za rok 2010 s 19% dph

Dobrý deň,

pls, mohli by ste mi pomôcť? Jednej mojej firme poslal správca, ktorý sa stará o jej nehnuteľnosť, vyúčtovanie energií za rok 2010 - poslal to formou listu a priložil celé vyúčtovanie. Dal tam 19% DPH. Teraz moja firma - majiteľ nehnuteľnosti tieto nedoplatky bude ďalej refaktúrovať svojim nájomníkom /právnickým osobám - plátcom DPH i fyzickým osobám - obyčajným ľuďom/. Mám to refaktúrovať s 19% dph alebo s 20% dph? a urobil to správca správne s tou 19% dph?

ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    ja som tiež dnes od správcu nehn. dostala vyúčtovanie energií za rok 2010. aby to bolo pestrejšie, na faktúre mám dátum dodania 31.12.2010 a dátum vystavenia 28.4.2011.
    Navyše, skutočná spotreba prevyšuje prijaté preddavky, ale správca mi nedoplatok zdanil 19%. Podobne to spravili aj z plynárni - skutočná spotreba z roku 2010 bola vyšša ako prijaté preddavky, ale šup tam 19% DPH. A keď som napísala do SPP písomný ohlas, tak mi odpísali, že postupujú podľa platnej legislatívy a že ide o opakované dodanie. tak fakt neviem.

    http://www.porada.sk/t156840-p5-fakt...ovom-roku.html

    ja keď som v januári neskoro dostala faktúru za vyučtovanie el. energie, kde si energetici uplatnili 19% DPH, ja som svojim podnájomníkom všetko, čo bolo nad výšku prijatej zálohy danila 20%.

    http://www.porada.sk/1638366-post59.html

    http://www.porada.sk/t157520-vyuctovanie-energii.html
    Naposledy upravil Lubica H : 29.04.11 at 08:57

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    macicka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    pls, mohli by ste mi pomôcť? Jednej mojej firme poslal správca, ktorý sa stará o jej nehnuteľnosť, vyúčtovanie energií za rok 2010 - poslal to formou listu a priložil celé vyúčtovanie. Dal tam 19% DPH. Teraz moja firma - majiteľ nehnuteľnosti tieto nedoplatky bude ďalej refaktúrovať svojim nájomníkom /právnickým osobám - plátcom DPH i fyzickým osobám - obyčajným ľuďom/. Mám to refaktúrovať s 19% dph alebo s 20% dph? a urobil to správca správne s tou 19% dph?

    ďakujem.
    Refakturovať s 20% 19/3/c

    KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

    KlaudiaKK
    No tak ja mám ešte pikantnejšiu skúsenosť a neviem čo s tým. Dnes som dostala vyučtovanie za náklady spojené s užívaním nebytového priestoru za 2010. platila som zálohy (podľa predpisu bez DPH) Vyučtovanie podľa mňa absolútne nespĺňa náležitosti daňového dokadu, lebo je tam napísané len vyučtovanie k 31.12.2010 - taký luxus ako deň dodania, deň splatnosti a rozpis DPH - o tom len snívam je tam len tabulečka s údajmi o predpísaných zálohách a skutočnom náklade a rozdiel + na konci tabuľky - vyučtovanie - nedoplatok. Tak a ja sa pýtam, keď zálohovo platím mesačne na elektrinu, vodné, stočné, kúrenie a pod. (služby ktoré nie sú oslobodené od DPH) vyučtovanie by mi malo prísť s rozpisom DPH nie? Veď každý mesiac si správcovská spoločnosť DPH na vstupe uplatní keď platí el.enegie a ostatné náklady a keď vyúčtováva jednotlivým nájomnníkom tak by mala účtovať už celkovo s DPH kde uvedie rozpis DPH tým pádom u správcu vznikne DPH na výstupe ale u mňa konečne aj DPH na vstupe. Keď som volala účtovníčke firmy , ktorá vykonáva správu našich nebytových priestorov tak som dostala odpoveď, že oni to takto robia stále a aký daňový doklad vlastne chcem ! Tak teraz držím vyučtovanie v ruke - vyzerá presne tak ako vyučtovanie za byt - akurát rozmýšľam či som blbá ja - alebo naozaj nemusia podnikateľom, ktorý účtujú o tomto nebytovom priestore a nákladoch s nim spojeným vystavovať daňový doklad a má mi stačiť tento podľa mňa len informatívne vyučovanie, kde síce viem že mám nedoplatok ale z hľadiska účtovníctva by som to považovala iba za prílohu k daňovému dokladu - faktúre. Čo mám robiť pýtať si daňový doklad do nemoty alebo čakať či mi toto čo mám vyhodia pri daňovej kontrole ??

    katuliK1986 je offline (nepripojený) katuliK1986

    katuliK1986
    daňová povinnosť pri refakturácií vzniká dňom vystavenia faktúry, teda predpokladajme, máj alebo jún 2011 - takáto faktúra bude vystavená s 20% DPH, aj keď sa bude týkať energií z roku 2010. tiež som to mala v účtovníctve, tuším pred dvama mesiacmi

    KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

    KlaudiaKK
    KlaudiaKK Pozri príspevok
    No tak ja mám ešte pikantnejšiu skúsenosť a neviem čo s tým. Dnes som dostala vyučtovanie za náklady spojené s užívaním nebytového priestoru za 2010. platila som zálohy (podľa predpisu bez DPH) Vyučtovanie podľa mňa absolútne nespĺňa náležitosti daňového dokadu, lebo je tam napísané len vyučtovanie k 31.12.2010 - taký luxus ako deň dodania, deň splatnosti a rozpis DPH - o tom len snívam je tam len tabulečka s údajmi o predpísaných zálohách a skutočnom náklade a rozdiel + na konci tabuľky - vyučtovanie - nedoplatok. Tak a ja sa pýtam, keď zálohovo platím mesačne na elektrinu, vodné, stočné, kúrenie a pod. (služby ktoré nie sú oslobodené od DPH) vyučtovanie by mi malo prísť s rozpisom DPH nie? Veď každý mesiac si správcovská spoločnosť DPH na vstupe uplatní keď platí el.enegie a ostatné náklady a keď vyúčtováva jednotlivým nájomnníkom tak by mala účtovať už celkovo s DPH kde uvedie rozpis DPH tým pádom u správcu vznikne DPH na výstupe ale u mňa konečne aj DPH na vstupe. Keď som volala účtovníčke firmy , ktorá vykonáva správu našich nebytových priestorov tak som dostala odpoveď, že oni to takto robia stále a aký daňový doklad vlastne chcem ! Tak teraz držím vyučtovanie v ruke - vyzerá presne tak ako vyučtovanie za byt - akurát rozmýšľam či som blbá ja - alebo naozaj nemusia podnikateľom, ktorý účtujú o tomto nebytovom priestore a nákladoch s nim spojeným vystavovať daňový doklad a má mi stačiť tento podľa mňa len informatívne vyučovanie, kde síce viem že mám nedoplatok ale z hľadiska účtovníctva by som to považovala iba za prílohu k daňovému dokladu - faktúre. Čo mám robiť pýtať si daňový doklad do nemoty alebo čakať či mi toto čo mám vyhodia pri daňovej kontrole ??
    neporadí mi niekto - ako to má byť s náležitosťami vyúčtovania spotreby energií ? Ďakujem

    vyúčtovanie energií za rok 2010 s 19% dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.