Zavrieť

Porady

Otázka pre ministra práce pána Mihála

Dobrý deň pán minister.

Chcela by som sa opýtať, kedy budú tvrdšie postihy pre zamestnávateľov, ktorý ignorujú zákonník práce, čo sa týka vyplácania mzdy, náležitých dokladov pri ukončení pracovného pomeru?

Ľuďom odporúčate riešiť tieto záležitosti cez inšpektorát práce, ktorý síce kontrolu zamestnávateľa vykoná ale nič sa tým nevyrieši. Predsa ľudia, ktorý poctivo pracujú chcú mať za svojú vykonanú prácu zaplatené a čo sa týka náležitých dokladov pri ukončení pracovného pomeru tak isto ich potrebuje buď pre ďaľšieho zamestnávateľa alebo na úrad práce. Riešenia cez inšpektorát práce a súdy trvajú strašne dlho a nikoho nezaujíma, že človek nemá z čoho žiť a zabezpečiť rodinu.

Za Vašu odpoveď ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Milá helenka158: Darmo sa pýtaš, ty ako zamestnaný človek si pánu ministrovi ukradnutá. On má teraz problémy, ako prispôsobiť zákonník práce tak, aby robotníci dostávali čo najmenej, zamestnávatelia aby mohli ľahšie obmieňať pracovné sily za čo najmenšie náklady a aby štát zarobil na odvodoch a daniach čo najviac.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

...asi sa už nedá nič robiť,len oželieť poslednú vyplatu, ak odchádzate na vlastnú žiadosť.

A samozrejme zariadit to tak aby v tomto poslednom mesiaci ste odpracovali čím menej.

lebo každy zamestnavateľ vie, že pre nejakých 100 eur, sa nikto z nim sudit nebude.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
.nooo, tak to si sa spýtala toho pravého, moja...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ako písal misoft, táto akože pravicová ( inak pravica vyzerá inak) sa vobec nezaujíma o bežných ľudí-takže táto téma je bezpredmetná...
6 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Pridám aj ja svoju trošku do mlyna: PP ukončený "dohodou",15.4, evidencia na ÚP 18.4. - nie dosť, že človek došiel o zamestnanie, ale dámy prvého kontaktu no škoda hovoriť-si nezamestnaná nevieš čo s časom, tak doklady budeš nosiť postupne, veď pri ďalšej návšteve ich ešte napadne, čo treba priniesť. Prvá podpora bude vyplatená až v júni. No fajn - nejako to vydržím, ale: Mzda od zamestnávateľa za marec neprišla - takže apríl bez akéhokoľvek finančného príspevku - no veď čo, existujú nejaké tie sociálne dávky- po informovaní sa sme dospeli k záveru, že aj keď by som to začala vybavovať hneď - tak prvá pomoc by došla opäť až v júni. Takže suma sumárum, človeče skap - lebo zákon nepustí a nikoho netrápi, že nemáš nie že na poplatky ale ani na nákup. Pastviny neprideľujú.
16 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..lenže toto pán Mihál nevidí...babenky na Úp sú niekedy také tupé, ako ten chlap v NO, s ktorým som ja mala tú česť..a čo sa týka peňazí, mojuška, sme na Slovensku a tu sú ženy čarodejnice- vyžijú aj z ničoho...
..hlavne že Jožko má v bukse vždy najmenej 500€..čo ja som nevidela ani nepamatujem..a mňa je veľa u nás...ešteže som ho nevolila!...
...ach, radšej nič(((
5 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
pepsikova Pozri príspevok
..lenže toto pán Mihál nevidí...babenky na Úp sú niekedy také tupé, ako ten chlap v NO, s ktorým som ja mala tú česť..a čo sa týka peňazí, mojuška, sme na Slovensku a tu sú ženy čarodejnice- vyžijú aj z ničoho...
..hlavne že Jožko má v bukse vždy najmenej 500€..čo ja som nevidela ani nepamatujem..a mňa je veľa u nás...ešteže som ho nevolila!...
...ach, radšej nič(((
kritizovať zamestnancov na ÚPSVaR nie je dovolené. Ja som to spravila raz, dosť nahlas a verejne, mojka mala si vidieť čo sa spustilo na moju hlavu. Ako som si to vôbec mohla dovoliť, pretože oni majú strašne veľa práce a strááááášne náročnú a právo kritizovať ich má len ten, kto pozná ich pracovnú náplň. Pretože oni musia pracovať s maximálnym nasadením za mizerný plat.
Potom som už len v duchu pomyslela, že ak takto vyzerá maximálne nasadenie, tak ako je to pri minimálnom pracovnom vyťažení.
7 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Takto nejako až do dôchodku a potom pripravia na človeka tzv. dôchodcovský kôš.
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
Ak sa náhodou dostanú informácie p. ministrovi , mám tiež jeden postreh.
Všade sa hovorí o šetrení v št.správe, preto je pre mna nepochopitelné prečo posielajú zo SP rozhodnutie o priznaní nemocenskej dávky .
Na dve strany je odcitovaný zákon - ako sa vypočíta vymeriavací základ , kto má nárok na nemocenské dávky ap. Míňa sa samotný papier , tlačiarne , poštovné ..
Bolo by prirodzené keby zasielali odmietnuté nemocenské dávky , ale priznané ????
Asi strácajú súdnost všetci úradníci.
6 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Otázka mala smerovať nie na Mihála,ale na toho,kto ťahá špagátikmi na jeho rukách,teda do zahraničia.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Celý tento systém vládnutia terajšej vlády je založený na vyšších záujmoch a tu sa nevyrieši nič,pokiaľ tam táto háveď bude.Jediný,kto tu može urobiť zmenu,je OBČAN.
0 0
Chudíková Katarína Chudíková Katarína
fajn baba
Milý pán minister, naša mamka -86 ročná si zlomila krček stehennej kosti, je po operácií a včera sme hľadali nejaké zariadenie, kde by sme ju mohli dať na doliečenie s rehabilitáciami. Nebránime sa ju zobrať z nemocnice domov, ale všetci sme zamestnaní a nemáme skúsenosti s opatrovaním takýchto starých ľudí. Navštívili sme domy sociálnych služieb a keď sme videli, v akých hrozných podmienkach tam ľudia dožívajú svoj vek, tak sme odchádzali z týchto zariadení so slzami v očiach a s rozhodnutím, že mamku doliečime doma s čerpaním dovoleniek a podobne. Len som sa zamyslela na tým, že čo nás čaká za pár rokov, či aj pre nás sa neujde časť z koláča, do ktorého sme za pomaly 50 rokov práce dávali, aby sme mohli dožiť starobu v zariadeniach dôstojných a na úrovni? Boli ste sa pozrieť aspoň v niektorých súčasných zariadeniach? To je niečo hrozné. Doteraz som o tom nemala ani prehľad a ani som nemala poňatie, ako terajší starkí dožívajú. Stále platíme viac a viac, a naše deti, ktoré by sa o nás mali postarať budú pracovať čoraz dlhšie a dlhšie. Ďakujem za takíto solidárny systém. S pozdravom
32 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Katarína Cigánová Pozri príspevok
Bolo by prirodzené keby zasielali odmietnuté nemocenské dávky , ale priznané ???? Nemyslím, že by bolo vhodné aby sa zasielali len odmietnuté nemocenské dávky.
Nakoľko aj v SP robia len ludia a môžu sa pomýliť ako by sme ich skontrolovali, či nám posielajú dosť na účet za PN????

Asi strácajú súdnost všetci úradníci.
koment v texte
4 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ako písal misoft, táto akože pravicová ( inak pravica vyzerá inak) sa vobec nezaujíma o bežných ľudí-takže táto téma je bezpredmetná...
Stanislav, prepac, ale stat nie je Dedo Mraz, ani Sezam otvor sa ani ten otriasaci somarik z rozpravky. Ja som este nevidel stat, ktory by sa dokazal postarat o beznych ludi. (Snad s vynimkou Grecka - kratkodobo, ale uz aj tam im to skoncilo a teraz maju oci v slzach). Bezni ludia sa od nepamati vzdy a vsade museli o seba starat sami a inak to ani nejde.

Stat sa ma starat o tych, ktori sa nemozu o seba postarat, teda o siroty, starych ludi, postihnutych a pod. Bezni ludia naopak na tuto celu starostlivos musia prispievat, pretoze nikto iny nam peniaze neda.
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..mňa by zaujímalo, kde sú všetci obtľapkávači a objímači nášho pána ministra, kamaráti, ktorí by mu toto všetko mohli povedať..a ešte pridať svoje postrehy...a či by vôbec mali odvahu oponovať mu do očí...
5 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

misomiso Pozri príspevok
Stanislav, prepac, ale stat nie je Dedo Mraz, ani Sezam otvor sa ani ten otriasaci somarik z rozpravky. Ja som este nevidel stat, ktory by sa dokazal postarat o beznych ludi. (Snad s vynimkou Grecka - kratkodobo, ale uz aj tam im to skoncilo a teraz maju oci v slzach). Bezni ludia sa od nepamati vzdy a vsade museli o seba starat sami a inak to ani nejde.

Stat sa ma starat o tych, ktori sa nemozu o seba postarat, teda o siroty, starych ludi, postihnutych a pod. Bezni ludia naopak na tuto celu starostlivos musia prispievat, pretoze nikto iny nam peniaze neda.
OK Misko, ty si si to troška otočil, ale chápem aj tak sa to dá pochopiť ako si to ty napísal,tak ja to tiež poopravím-
Ok, tak nech sa nestará, myslím, že 99% poraďákov je samostatných a dokážu sa o seba postarať a sú tu celkom šikovní ľudia- OK, tak nech sa štát nestará,ale nech ani nehádže polená pod nohy...
nech štát nechá ľudí na pokoji a bude pokoj a nie stále nám len polená hádžu pod nohy...
A nazývajte ma ficovcom koľko chcete, ale ten fico mal v sebe aspoň troška chochmesu,že aspoň nehádzal polená pod ľudí...
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Možná, že budem trochuale mám otázky tiež. Je zamestnávateľ poskytovať stravné lístky zamestnancom aj vtedy, ak je v tzv. kríze?! už vyše roka neposkytol stravenky. Nemá na to A dokonca daňovú vyrovnávku za rok 2010 doteraz svojim zamestnancom nevyplatil. Mal by? či nemusí? Ako je to pán minister?! a zákony na to asi nie sú No keby šiel zamestnanec s týmito otázkami na Inšpektorát práce, asi by si to odniesol on sám a už nemá ani tú prácu (340.-€) a môže sa ísť naozaj iba pásť aj s dieťaťom.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ked viem, že mi zamestnávateľ nedá preplatok dani v RZD tak by som požiadala len o potvrdenie a urobila by som si DP typ A sama a daň by mi vrátil DU.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pepsikova Pozri príspevok
..mňa by zaujímalo, kde sú všetci obtľapkávači a objímači nášho pána ministra, kamaráti, ktorí by mu toto všetko mohli povedať..a ešte pridať svoje postrehy...a či by vôbec mali odvahu oponovať mu do očí...
ja som zvedavý na iné- či pán minister a aké bude robiť školenia pre účtovníkov, keď všetky fintičky,čo učil ľudí ako obísť nejaké zákony( legálne),tak všetko teraz zamuroval-som zvedavý na tie školenia...
kto mu tam príde- asi len fakt najvernejšie ministrovo jadro Porady a plus nejaké sovy z lesa sa tam zlietnu...
4 2
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanko,
ved už nemusí zarábať si školeniami. Ved má slušný príjem ako minister. A ked doministruje tak tie fintičky ukáže na školeniach. Šak si nezabetonuje svoje živobytie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať