Zavrieť

Porady

Otázka pre ministra práce pána Mihála

Dobrý deň pán minister.

Chcela by som sa opýtať, kedy budú tvrdšie postihy pre zamestnávateľov, ktorý ignorujú zákonník práce, čo sa týka vyplácania mzdy, náležitých dokladov pri ukončení pracovného pomeru?

Ľuďom odporúčate riešiť tieto záležitosti cez inšpektorát práce, ktorý síce kontrolu zamestnávateľa vykoná ale nič sa tým nevyrieši. Predsa ľudia, ktorý poctivo pracujú chcú mať za svojú vykonanú prácu zaplatené a čo sa týka náležitých dokladov pri ukončení pracovného pomeru tak isto ich potrebuje buď pre ďaľšieho zamestnávateľa alebo na úrad práce. Riešenia cez inšpektorát práce a súdy trvajú strašne dlho a nikoho nezaujíma, že človek nemá z čoho žiť a zabezpečiť rodinu.

Za Vašu odpoveď ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

AnnaK Pozri príspevok
Súhlasím, mám s tým osobnú skúsenosť.
Koncom roku 2005 mi mali vyplatiť nemocenskú. Pani v SP kontrolovala moje platby poistného 10 rokov dozadu. Trvalo jej to dlho, lebo musela otvárať a zatvárať jednotlivé programy nie po 4 rokoch, ale dokonca aj po 1 až 2 rokoch. To znamená, že SP menila softwar nie každé 4 roky, čo je volebné obdobie jednej vlády, ale dokonca aj viackrát počas vládnutia jedného ministra. A potom že nie je na výplaty dôchodkov.

A ešte jedna veta k úrovni sociálnych zariadení. Vyspelosť národa sa posudzuje podľa toho, ako sa dokáže postarať o svojich najslabších členov (starých, chorých a deti).
V tom máš asi pravdu.
Len dúfam, že si pod národom, predstavuješ ľudí, ako otcov, synov, matky, dcéry, vnukov a podobne a nie poslancov, ministrov a úradníkov štátu.
Myslím, že nie je starosťou štátu starať sa o ľudí po tejto stránke a ak ľudia od štátu očakávajú, takúto starostlivosť, tiež je to známka ich vyspelosti. Nemyslíš?
---------------------------------
Viem, že tu prevláda názor, že o starých, chorých a deti, sa má starať štát, ale uznaj, že je to prinajmenšom choré, vyvolávať na ministra.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

jar88 Pozri príspevok
V tom máš asi pravdu.
Len dúfam, že si pod národom, predstavuješ ľudí, ako otcov, synov, matky, dcéry, vnukov a podobne a nie poslancov, ministrov a úradníkov štátu.
Myslím, že nie je starosťou štátu starať sa o ľudí po tejto stránke a ak ľudia od štátu očakávajú, takúto starostlivosť, tiež je to známka ich vyspelosti. Nemyslíš?
---------------------------------
Viem, že tu prevláda názor, že o starých, chorých a deti, sa má starať štát, ale uznaj, že je to prinajmenšom choré, vyvolávať na ministra.
To teda máš pravdu. To by tak bolo, aby tu ministri vládli pre občana. No to kde sme? Taká trúfalosť, že jardo, chcieť po ministrovi sociálnom niečo sociálne. To treba zavolať na lampáreň nejakému výpravcovi, alebo si hodiť v bezvládnosti mašľu. Och, ako dobre, že Ťa máme. Nebyť Teba, ja umriem nadobro celkom sprostý. Ale pod predstavou národa, mám rovnakú predstavu ako Ty. Lebo úradníci štátu sú zväčša hlodavci na tom národe.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

AnnaK
Vyspelosť národa sa posudzuje podľa toho, ako sa dokáže postarať o svojich najslabších členov (starých, chorých a deti).
Ale veď dosť vyspelí! Staráme sa predsa o starých (členov parlamentu starých vekom i myslením), chorých (tiež členov parlamentu a vlády - niekedy sa chovajú ako pomätení) a deti (správajú sa často ako deti v laviciach - prekrikujú sa, žalujú jeden na druhého, hádajú sa, surfujú na internete, hrajú počítačové on-line hry).
12 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
misoft, super TREFA !!!!!!

Nechceš kandidovať? Budem Ťa voliť.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

misoft Pozri príspevok
Ale veď dosť vyspelí! Staráme sa predsa o starých (členov parlamentu starých vekom i myslením), chorých (tiež členov parlamentu a vlády - niekedy sa chovajú ako pomätení) a deti (správajú sa často ako deti v laviciach - prekrikujú sa, žalujú jeden na druhého, hádajú sa, surfujú na internete, hrajú počítačové on-line hry).
Ale zasa by som nepovedal,že to sú len naši poslanci takí- inde je to detto, a dokonca sa aj bijú a hádžu po sebe lavice...

a píšeš že surfujú na nete- ja byť poslanec, tak tiež celé rokovanie parlamentu visím na fejsbúku a na porade...
0 0
Jozefi1 Jozefi1

Jozefi1 je offline (nepripojený) Jozefi1

Organizujte sa, búrte sa, protestujte vo veľkých skupinách. Štrajkujte, podávajte hromadné výpovede. A potom sa uvidí kto z koho. (taká drobnosť, nezadlžujte sa)
1 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Ja uz som otazku na pana ministra polozila v prispevku 117, zatial bez odozvy, ale dnes rano som si precitala v tlaci nasledovne:
Hlavné body vládnej reformy / okrem inych bodov /
Milionárska daň sa ruší, odpočítateľná položka sa už nebude znižovať.
Minimalne kazda mzdarka vie, co znamena milionarska dan a este vela, vela tych, ktorych sa tykala milionarska dan.
Takze pre koho sa zas robi reforma? Nieco aj pre chudobu, ktorym to vynesie 5, mozno 10 eur mesacne.
Ale co to prinesie vam milionarom , no len nejakych 50-60 € mesacne.
Ano snazite sa , ale stale viac pre seba.
Kedy pochopite, ze aj ludia bez titulov vedia, kolko je 1+1 a matematika naozaj nepusti?
Naposledy upravil AnitaMartinska : 19.05.11 at 07:33
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Veľká pravda. Pre obyčajného človeka je 10,- EUR veľký peniaz. Ale to oni nevedia.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Melnick
Nechceš kandidovať? Budem Ťa voliť.
Spadla si z višne? Ani za svet, ja si svoje chatrné zdravie, zničené dlhodobým užívaním nikotínu a sledovaním (čiastočným) jalových debát "politikov" , zničiť nenechám. Ja chcem ešte vidieť koniec sveta 21.12.2012
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Ja chcem, ja budem kandidovať, ja ešte nemám zabezpečenú moju neprispôsobivú rodinu !!! Mňa voľte, ja, len ja vám zabezpečím Švajčiarsko na Slovensku !!! Ja idem na hrad, ja !!!
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Pikoška Pozri príspevok
To teda máš pravdu. To by tak bolo, aby tu ministri vládli pre občana. No to kde sme? Taká trúfalosť, že jardo, chcieť po ministrovi sociálnom niečo sociálne. To treba zavolať na lampáreň nejakému výpravcovi, alebo si hodiť v bezvládnosti mašľu. Och, ako dobre, že Ťa máme. Nebyť Teba, ja umriem nadobro celkom sprostý. Ale pod predstavou národa, mám rovnakú predstavu ako Ty. Lebo úradníci štátu sú zväčša hlodavci na tom národe.
Uvedomuješ si sám u seba ten pokrok?
Kde to napísať, ako sa ti zlepšila logická úvaha. Zatiaľ predpokladám, že ti s ňou nikto nepomáhal.
Z môjho pohľadu, to musel byť pre teba výkon na hranici vlastných schopností. Musím uznať, že dospieť k záveru, že v sociálnych veciach ti už naozaj zostáva len obrátiť sa na lampáreň, alebo si hodiť mašľu, je úžasný pokrok vo vnímaní reality. Myslím, že teraz ti už nehrozí, že umrieš sprostý.
--------------------------------------
Predpokladám, že už vám pomaličky dochádza, ako ste sa mýlili, keď ste odovzdávaním polovice svojich zárobkov, usilovali o vybudovanie sociálne orientovaného trhového štátu s očakávaním, že sa o vás postará lepšie, ako by ste to vedeli urobiť sami.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jar88 Pozri príspevok
Uvedomuješ si sám u seba ten pokrok?
Kde to napísať, ako sa ti zlepšila logická úvaha. Zatiaľ predpokladám, že ti s ňou nikto nepomáhal.
Z môjho pohľadu, to musel byť pre teba výkon na hranici vlastných schopností. Musím uznať, že dospieť k záveru, že v sociálnych veciach ti už naozaj zostáva len obrátiť sa na lampáreň, alebo si hodiť mašľu, je úžasný pokrok vo vnímaní reality. Myslím, že teraz ti už nehrozí, že umrieš sprostý.
--------------------------------------
Predpokladám, že už vám pomaličky dochádza, ako ste sa mýlili, keď ste odovzdávaním polovice svojich zárobkov, usilovali o vybudovanie sociálne orientovaného trhového štátu s očakávaním, že sa o vás postará lepšie, ako by ste to vedeli urobiť sami.
Jardo a aký štát si vybudoval ty? Neprezradíš? Bojíš sa že sa ti tam všetci nasťahujeme?
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marjankaj Pozri príspevok
Jardo a aký štát si vybudoval ty? Neprezradíš? Bojíš sa že sa ti tam všetci nasťahujeme?
No že prezraď, aké duševné pochody ťa priviedli k tejto reakcii.
Neprezradíš?
--------------------------------------
Chcel som ešte pridať, ale už by to hraničilo s vulgárnosťou.
No a ešte si myslím, že na niečo také, tu máme predsa budovateľov.
-----------------------------------------------------------------
To však neznamená, že každý musí skákať tak, ako budovatelia pískajú.
Naposledy upravil jar88 : 21.05.11 at 10:42
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Jardo je borec,Jardo už za totáča poznal heslo-kto neokrada štát,okráda vlastnú rodinu,ale vtedy nevyblakoval svoje tézy o zlom štáte,aj ked čuduj sa svete aj vtedy pre mnohých komunistov tichým vzorom bola Amerika /USA/-ta slavná a slobodná krajina neobmedzených možnosti z ktorej každá kríza prichádza/ktorá je v dhoch až po uši/ a tie zlé socialné štáty EU,hlavne severské vedia aj občanom v núdzi pomoct a popritom stíhat nízku mieru korupcie aj zadlženia./keby nie pristahovalcov ,tak aj kriminality/Apropo a kedy tu bol vlastne socialný štát,vlastne kedy tu nebol pre osadníkov-títo tu dávno majú raj socialnosti./zabezpečenie od kolísky až po hrob celé generácie/
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jar88 Pozri príspevok
No že prezraď, aké duševné pochody ťa priviedli k tejto reakcii.
Neprezradíš?
--------------------------------------
No predsa tvoje duchaplné príspevky. Asi naozaj žiješ v inom štáte.

A aj tvoja dojemná starostlivosť o ostatných obyvateľov tohto štátu.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marjankaj Pozri príspevok
No predsa tvoje duchaplné príspevky. Asi naozaj žiješ v inom štáte.

A aj tvoja dojemná starostlivosť o ostatných obyvateľov tohto štátu.
Nie, nie. Tiež žijem v tomto štáte, ale žijem inak, ako ty a tebe podobní.
Mne sa tu páči, páči sa mi aj naša ústava a aj ju využívam pre svoje blaho.
-----------------------------------------------------------
Na druhej strane doprajem aj iným. Nevadilo by mi, keby sa aj ostatní mali dobre. Keby nemuseli nadávať na dôchodky, na zdravotnú starostlivosť, na malé platy, alebo na to, že iní majú väčšie platy a podobné náreky sociálnych nevoľníkov.
Napríklad, ako tu narieka trisestri, že cigáni majú viac, ako on a ani robiť nemusia. Asi nevie, že aj on má právo žiť ako cigán, že tiež si môže postaviť chatrč niekde za mestom a tak ďalej.
Závidí osadníkom sociálny raj na zemi, ktorý tu majú zabezpečený na celé generácie. Myslím, že až vás tu budú milióny, určite sa vám podarí vybudovať si ten sociálny raj.
------------------------------------------------------------
No a ešte maličkosť.
Nechápem, prečo si ten spoločný raj nebudujete už teraz? Nepotrebujete na to celú republiku. Veď je tu sloboda a nič vám nebráni založiť si nejaké sociálne družstvo, kolchoz, alebo dokonca aj niečo podobné, ako majú židia. Neviem ako sa to správne volá, ale znie to ako kibuc.
-------------------
Alebo na to sociálno potrebujete aj príspevok tých menej sprostých, čo sa vedia o seba postarať? Bez nich vám to sociálno nepasuje?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jar88 Pozri príspevok
Nie, nie. Tiež žijem v tomto štáte, ale žijem inak, ako ty a tebe podobní.
Mne sa tu páči, páči sa mi aj naša ústava a aj ju využívam pre svoje blaho.
-----------------------------------------------------------
Na druhej strane doprajem aj iným. Nevadilo by mi, keby sa aj ostatní mali dobre. Keby nemuseli nadávať na dôchodky, na zdravotnú starostlivosť, na malé platy, alebo na to, že iní majú väčšie platy a podobné náreky sociálnych nevoľníkov.
Napríklad, ako tu narieka trisestri, že cigáni majú viac, ako on a ani robiť nemusia. Asi nevie, že aj on má právo žiť ako cigán, že tiež si môže postaviť chatrč niekde za mestom a tak ďalej.
Závidí osadníkom sociálny raj na zemi, ktorý tu majú zabezpečený na celé generácie. Myslím, že až vás tu budú milióny, určite sa vám podarí vybudovať si ten sociálny raj.
------------------------------------------------------------
No a ešte maličkosť.
Nechápem, prečo si ten spoločný raj nebudujete už teraz? Nepotrebujete na to celú republiku. Veď je tu sloboda a nič vám nebráni založiť si nejaké sociálne družstvo, kolchoz, alebo dokonca aj niečo podobné, ako majú židia. Neviem ako sa to správne volá, ale znie to ako kibuc.
-------------------
Alebo na to sociálno potrebujete aj príspevok tých menej sprostých, čo sa vedia o seba postarať? Bez nich vám to sociálno nepasuje?
Ty si nejaký informovaný. Aj bez sčítania obyvateľov vieš ako si tu všetci žijeme. Mal si to poradiť štatistikom a nemuseli by sme sa teraz sčítavať

Máš nejaký návod pre ľudí po päťdesiatke ako si zabezpečiť slušné dôchodky? Alebo zdravotnú starostlivosť?
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

jar88 Pozri príspevok
Nie, nie. Tiež žijem v tomto štáte, ale žijem inak, ako ty a tebe podobní.
Mne sa tu páči, páči sa mi aj naša ústava a aj ju využívam pre svoje blaho.
-----------------------------------------------------------
Na druhej strane doprajem aj iným. Nevadilo by mi, keby sa aj ostatní mali dobre. Keby nemuseli nadávať na dôchodky, na zdravotnú starostlivosť, na malé platy, alebo na to, že iní majú väčšie platy a podobné náreky sociálnych nevoľníkov.
Napríklad, ako tu narieka trisestri, že cigáni majú viac, ako on a ani robiť nemusia. Asi nevie, že aj on má právo žiť ako cigán, že tiež si môže postaviť chatrč niekde za mestom a tak ďalej.
Závidí osadníkom sociálny raj na zemi, ktorý tu majú zabezpečený na celé generácie. Myslím, že až vás tu budú milióny, určite sa vám podarí vybudovať si ten sociálny raj.
------------------------------------------------------------
No a ešte maličkosť.
Nechápem, prečo si ten spoločný raj nebudujete už teraz? Nepotrebujete na to celú republiku. Veď je tu sloboda a nič vám nebráni založiť si nejaké sociálne družstvo, kolchoz, alebo dokonca aj niečo podobné, ako majú židia. Neviem ako sa to správne volá, ale znie to ako kibuc.
-------------------
Alebo na to sociálno potrebujete aj príspevok tých menej sprostých, čo sa vedia o seba postarať? Bez nich vám to sociálno nepasuje?
-skús argumentovat na základe faktov,možno keby si mal všetko poctivo zarobené,tak by si nevedel sa postarat ani o seba,nieto ešte o rodinu-Jardo nefabuluj tolko-keby sme všetci kradli,nuž kto by potom produkoval?/socialný nevolnici na ktorých vdačne parazituješ ty a tvoja rodina,aj tvoji kumpáni z osád-však sa o nich postaraj,ked tolko blakaš že sa vieš o svoju rodinu postarat/A prečo si také úžasné myšlienky nešíril za komunistov?/Taký ludia ako ty paradoxne sú antisocialný,ale zbožnujú osadníkov-asi pre spoločnú podstatu-príživnictva,aj bankový lupič ked ho nechytia sa vie postarat-na rozdiel od teba som zarobil poctivo,žiadné podvody z dph,verejnými zákazkami a to rodinkarstvo túto spoločnost deformuje horšíe ako idea socialného štátu,lebo za chvílu aj mentalne zaostalý sa stane riaditelom jadrovej elektrárne,lebo má dobré postavenú rodinu,všade je to tak-neviem či vyznávaš sfetovaných liberalných teplošov alebo sa vidíš vo feudalizme,ale jedno je iste lúza ostane lúzov bez ohladu aké majetky si nahonobí podvodmi,zlodejinou a snad si Jardo dobre uložil prachy,lebo druhá vlna krízy by ta mohla definítivne zničit,alebo položíš zase firmu skor než príde?/ono takých frajerov je hromada,len stačí jedna katastrofa a je po majetku a budeš vdačný za tu tvoju nenavidenú solidaritu,ked ti podá niekto pohár vody,deku,alebo dačo pod zub/
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marjankaj Pozri príspevok
Ty si nejaký informovaný. Aj bez sčítania obyvateľov vieš ako si tu všetci žijeme. Mal si to poradiť štatistikom a nemuseli by sme sa teraz sčítavať

Máš nejaký návod pre ľudí po päťdesiatke ako si zabezpečiť slušné dôchodky? Alebo zdravotnú starostlivosť?
Ja mám tiež dobre po päťdesiatke, ale komu niet rady, tomu niet pomoci.
Zabezpečiť sa na staré kolená, neznamená pracovať len pre štát a naivne sa spoliehať, že štát sa na oplátku postará o teba. Také myslenie hraničí so slabomyseľnosťou. To je to isté, ako keby si si odkladal peňaženku k cigánom, aby ťa náhodou niekto neokradol o peniaze.
----------------------------------------------------
Čo ti bráni v tom, aby si si odkladal peniaze k cigánom?
Odpoviem ti za teba.
Jediné čo ti v tom bráni, je zdravý rozum a to isté platí aj voči štátu.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..nehádajte sa tu!..ak si chcete dať po papuli, tak vonku za rohom je fajn plac...tu len podnetné otázky a dobrá viera, že pán minister, si popri chatovaní na fejse nájde čas behnúť aj do našej kaviarne,odkiaľ sem nie je ďaleko...jeho zaujímavé vysvetlenia by sme všetci čítali so zatajeným dychom a veľmi radi...(ani bafnúť si nepôjdem, prisahám!)....vaše vlastné toto a hento a okolo jeho odpovede nemôže nahradiť!...
..kedysi, na konci totality a v rodení sa našej slávnej demokracie bol taký úspešný slogan:.."vyzývam vás na dialóg"...
..čo myslíte, prijme pán minister výzvu?..tu na tejto "pôde", každý z nás len jednu otázku a on jednu odpoveď...
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať