Zavrieť

Porady

Otázka pre ministra práce pána Mihála

Dobrý deň pán minister.

Chcela by som sa opýtať, kedy budú tvrdšie postihy pre zamestnávateľov, ktorý ignorujú zákonník práce, čo sa týka vyplácania mzdy, náležitých dokladov pri ukončení pracovného pomeru?

Ľuďom odporúčate riešiť tieto záležitosti cez inšpektorát práce, ktorý síce kontrolu zamestnávateľa vykoná ale nič sa tým nevyrieši. Predsa ľudia, ktorý poctivo pracujú chcú mať za svojú vykonanú prácu zaplatené a čo sa týka náležitých dokladov pri ukončení pracovného pomeru tak isto ich potrebuje buď pre ďaľšieho zamestnávateľa alebo na úrad práce. Riešenia cez inšpektorát práce a súdy trvajú strašne dlho a nikoho nezaujíma, že človek nemá z čoho žiť a zabezpečiť rodinu.

Za Vašu odpoveď ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Katarína Cigánová Pozri príspevok
Ak sa náhodou dostanú informácie p. ministrovi , mám tiež jeden postreh.
Všade sa hovorí o šetrení v št.správe, preto je pre mna nepochopitelné prečo posielajú zo SP rozhodnutie o priznaní nemocenskej dávky .
Na dve strany je odcitovaný zákon - ako sa vypočíta vymeriavací základ , kto má nárok na nemocenské dávky ap. Míňa sa samotný papier , tlačiarne , poštovné ..
Bolo by prirodzené keby zasielali odmietnuté nemocenské dávky , ale priznané ????
Asi strácajú súdnost všetci úradníci.

Nedávno sa v jednej téme p. minister vyjadril, že sa im podarilo nakúpiť najlacnejší kancelársky papier. Už si nepamätám, koľko ho bolo ... ... takže ho treba minúť, veď onedlho bude koniec roka a treba nakúpiť nový ... tak preto sa rozhodnutia zo SP posielajú na dvoch stranách (ešte, že sa naučili tlačiť obojstranne ).



Katarína Cigánová Pozri príspevok
iste sa može stat chyba , ale toto si snad vieme odkontrolovat na vlastných účtoch a pokial mi nemocenské davky nepridu a nepríde ani doklad o odopretí nemocenskej dávky , tak toto reklamujem individuálne . Som ale presvedčená , že takýchto je predsa menšie percento , ako tých priznaných a posielaných A predstav si tie tisícky PN , ktoré sú v poriadku , sú priznané , sú posielané ... považujem to za plytvanie oznamovat mi , že mi niečo posielajú .
Je pohodlnejšie prepustit pár ludí ? - v záujme šetrenia ako sa zamysliet nad takouto absurditou. Ved v konečnom dôsledku na tie podpory sa skladáme všetci .
V konečnom dôsledku mi vadí, keď v rozhodnutí mi príde, že mi vyšiel DVZ toľko a toľko. Viac ma zaujíma, aký som mala VZ v rozhodujúcom období, a koľko dní RZ sa počítalo.
Ostatná ich citácia zákona ma vôbec nezaujíma. Stačilo by kľudne, že VZ v RZ je toľko a toľko, a na základe toho je DVZ toľko a toľko. Bodka ... viac ma nezaujíma ...
Ale, ako som už písala, treba míňať papier, veď v lesoch je dreva ešte dosť a dosť ...
13 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

bubkoch Pozri príspevok
Mihal by najlepsie rozhodnutie pre zvyšovanie zamestnanosti urobil keby
- zrušil zakonnik prace
- zrusil minimalnu mzdu
- podarilo sa mu rozpustit a zlikvidovať odbory
Keby sa mu to podarilo, aj by som šampus buchol
Zrušenie minimálnej mzdy = práca zadarmo.Toto ozaj zvýši fluktuáciu a zamestnanosť,len nie životnú úroveň.Mať prácu je jedna vec a mať plat je vec iná.
To si hádam ani vážne nemyslel.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Katarína Cigánová Pozri príspevok
iste sa može stat chyba , ale toto si snad vieme odkontrolovat na vlastných účtoch a pokial mi nemocenské davky nepridu a nepríde ani doklad o odopretí nemocenskej dávky , tak toto reklamujem individuálne . Som ale presvedčená , že takýchto je predsa menšie percento , ako tých priznaných a posielaných A predstav si tie tisícky PN , ktoré sú v poriadku , sú priznané , sú posielané ... považujem to za plytvanie oznamovat mi , že mi niečo posielajú .
Je pohodlnejšie prepustit pár ludí ? - v záujme šetrenia ako sa zamysliet nad takouto absurditou. Ved v konečnom dôsledku na tie podpory sa skladáme všetci .
No k tomu zvýraznenému,
mnoho ludí to odkontrolovať nevie, netuší prečo dostali toľko a majú pocit že majú málo. Takže namiesto jedného listu papiera zo SP a obálky a poštovej známky, by SP začali obliehať ludia s otázkami prečo majú tak málo, a mali by mať viac... lebo si to odkontrolovať a ani vyrátať nevedia.
Ale ked im príde, čierne na bielom koľko dostanú na deň tak to si porátať vedia a aj odkontrolovať na účte.
7 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
.... ešte by to drevo ponosili naši spoluobčania, tak prečo to nevyužiť zmysluplnejšie
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

MIHÁL - len toľko:
Zabudol vôl, že teľaťom bol................................
4 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

trisestri Pozri príspevok
Ja pridám otázočku -prečo sa plánuje valorizácia dochodkov iba o 1,9% k 1.1.2011,ked plánovaná úroven inflacie v rozhodujúcom období je 3,3%,pričom rast životných nákladov je ešte vyšší ?/potraviny,energie,bývanie/
Preto, lebo vybraná vzorka dôchodcov pre zbieranie údajov pre Slov. štat. úrad vie vyžiť mesačne z:

Dve kilá banánov, tri litre piva, kilo bravčového stehna, 30 rožkov. Aj toto si mesačne vložila do nákupného košíka priemerná domácnosť dôchodcov v minulom roku.




[hore]Čo nakupuje dôchodca


Kilo klobás, 30 deka suchej salámy, štvrť kila tvarohu či vyše pol kila rybacieho šalátu v majonéze. To je ďalší výpočet toho, čo štatistici našli v priemerných mesačných výdavkoch penzistov.
V dôchodcovskom košíku nechýba ani ovocie a zelenina. Penzisti mesačne nakúpia viac ako dve kilá papriky, kilo kvasenej kapusty, pol kila mrkvy či dva a pol kila cibule.


Do štatistiky sa dostalo napríklad aj kilo krmiva pre psov, jeden kus záhradných nožníc, trvalá ondulácia, jedna zubná pasta či šesť kusov toaletného papiera.

[hore]Ako na to prišli


Štatistici vypočítali, že jedna domácnosť dôchodcov má v priemere čistý príjem takmer 637 eur.



"Zobrali sme si podklady z denníčku domácností. Na základe týchto denníčkov sme vygenerovali spotrebný kôš," vysvetľuje Štefan Adamec zo sekcie makroekonomických štatistík, ako sa dopracovali k údajom.
Niektoré údaje, ktoré Slováci v denníčkoch úviedli, museli štatistici vyňať. Ak napríklad dôchodcovia kúpili mesačne 60 jogurtov, tento údaj nebrali do úvahy. Pravdepodobne totiž staré mamy nakúpili jogurty aj pre vnúčatá.
Adamec dodáva, že údaje, na ktoré prišli nevypovedajú presne o tom, čo nakupuje priemerný Slovák. K realite sa však približujú.


http://aktualne.centrum.sk/ekonomika...tml?id=1217870
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Daniela Pozri príspevok
MIHÁL - len toľko:
Zabudol vôl, že teľaťom bol................................
Toto mi je vééľmi povedomé, ale aj pravdivé.
0 0
viki20 viki20

viki20 je offline (nepripojený) viki20

som účtovníčka a začínajúca mzdárka... ...viac
Nedá sa mi nepridať niečo k tejto diskusii... Chodím na úrad práce mesačne, lebo odovzdávame dochádzku absolventa, ktorého máme na praxi. Počas stránkových dní samozrejme, prídete ku kancelárii, na dverách nápis" Som vedľa" Tak prejdete k druhým dverám, za ktorými sa ozýva chichot... Zaklopete, otvoríte dvere a tam 4 dámičky s kávičkou a zákuskom plánujú letné dovolenky, lebo dostanú polročné prémie... Poviete čo potrebujete, jedna sa zodvihne a s výrazom " Čo otravuješ?" vám zoberie dochádzku, nakričí na vás, kde ste tak dlho, veď je už 5-ho... V zmluve je povinnosť odovzdať tlačivo do 10 pracovných dní... ale ona to chce mať do 2.-ho na stole... veď je nejaká Bc.
Znechutene sa otočíte a na chodbe si vykračujú dve dámičky s jedným balíčkom kancelárskeho papiera... nesú ho do kopírky...
Je nehorázne, koľko ľudí je platených z našich daní, čo nič nerobia. Keď ale poukážete, že je niekde problém, musíte byť ticho, inak nemáte šancu dostať absolventa na prax... Priala by som všetkým tým paničkám jeden týždeň v mesiaci ísť robiť úkolovú prácu, kde si musia na seba zarobiť, aby dostali výplatu... asi by ich veľa hladovalo...
A čo sa Inšpektorátu práce týka, vieme všetci veľmi dobre, že chodia na kontroly iba tam, kde nie sú žiadne problémy, ale keďže musia vykazovať nejakú činnosť, tak chodia. Prečo? Vraj sú zákony také deravé, že na podvodníkov nemajú žiadne páky, tak k nim radšej nechodia.
Potom sa stane, že tak ako aj môj muž, veľa ľudí robí za cca 400€ v čistom, odvody z minimálnej mzdy, žiadna výplatná páska, žiadne vyúčtovanie odvodov a daní, a preplatok z preddavkov na daň zamestnávateľ odmietol vyplatiť s argumentom, že tie peniaze patria firme... To kde žijeme???
15 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Okrem iných morbídností osobne pokladám za najväčšiu morbídnosť, že neuznali domácnosti (domácnostiam) ten počet jogurtov. Predpokladám, že to neboli anonymné dotazníky.
Keď tie údaje svojvoľne znižovali, konzultovali to s nimi? Veď to je de facto potravinová cenzúra. Zavádzanie.

Pred rokom som netušila ani ja, že budem denne na dvoch 125 g až 150 g kozích jogurtoch, bio lebo iné ani nie sú na trhu, ostatok racionálny pod kontrolou lekára. Celý rok.
Čo ma ešte veľmi mrzí, že zatiaľ nemôžem podporovať farmu zo slovenského územia.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Keď hovoríme o tom šetrení ja napr. nemôžem pochopiť ako môžu ísť policajti do dôchodku v 35 rokoch. Ešte by som súhlasila, keby sa to týkalo tých čo sú nasadzovaní do nejakých nebezpečných akcii,ale koľko je takých čo sedia pri okienku na obvodoch a vsťahuje sa to aj na ních. Na toto idú tiež obrovské peniaze a pritom sú iné profesie,ktoré by si to zaslúžili viac.
6 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

ilona Pozri príspevok
Keď hovoríme o tom šetrení ja napr. nemôžem pochopiť ako môžu ísť policajti do dôchodku v 35 rokoch. Ešte by som súhlasila, keby sa to týkalo tých čo sú nasadzovaní do nejakých nebezpečných akcii,ale koľko je takých čo sedia pri okienku na obvodoch a vsťahuje sa to aj na ních. Na toto idú tiež obrovské peniaze a pritom sú iné profesie,ktoré by si to zaslúžili viac.
To je predplatok za to,keby sa niečo zvrtlo,aby za pohlavármi niekto stál.Preto ľud ťažko niečo silou zmože.
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Katarína Cigánová Pozri príspevok
Ak sa náhodou dostanú informácie p. ministrovi , mám tiež jeden postreh.
Všade sa hovorí o šetrení v št.správe, preto je pre mna nepochopitelné prečo posielajú zo SP rozhodnutie o priznaní nemocenskej dávky .
Na dve strany je odcitovaný zákon - ako sa vypočíta vymeriavací základ , kto má nárok na nemocenské dávky ap. Míňa sa samotný papier , tlačiarne , poštovné ..
Bolo by prirodzené keby zasielali odmietnuté nemocenské dávky , ale priznané ????
Asi strácajú súdnost všetci úradníci.
Toto prišlo aj do našej rodiny???Hlavne, že so 4 mesačním oneskorením a PN je dávno skončená, ozaj škoda papiera.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Pre Stanislav 1975 - mohol by si prestať komentovať skoro každý príspevok,?
0 2
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Daniela Pozri príspevok
MIHÁL - len toľko:
Zabudol vôl, že teľaťom bol................................
Danielka, možno pán minister nerozumie, ja skúsim latinčinou
Quod licet jovi, non licet bovi.
Len si myslím, že vyšiel z radu poraďákov, teda obyčajných, nie "obyčajných" ľudí
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
plada Pozri príspevok
Danielka, možno pán minister nerozumie, ja skúsim latinčinou
Quod licet jovi, non licet bovi.
Len si myslím, že vyšiel z radu poraďákov, teda obyčajných, nie "obyčajných" ľudí

Danilu za takýto príspevok vylúčili.

Žijeme v dobe elektrickej. Ak sa dotkneš vedenia tak ťa kopne.
6 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Zdenka175 Pozri príspevok
Pre Stanislav 1975 - mohol by si prestať komentovať skoro každý príspevok,?
O tom je táto stránka.Pokiaľ to nie je ,tak to plní žiadaný účel.
Nič v zlom.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

plada Pozri príspevok
Danielka, možno pán minister nerozumie, ja skúsim latinčinou
Quod licet jovi, non licet bovi.
Len si myslím, že vyšiel z radu poraďákov, teda obyčajných, nie "obyčajných" ľudí
Neboj, Mihál rozumie aj po Slovensky.
--------------------------------------
Ja som skôr zvedavý na to, kedy ostatní Poraďáci pochopia, že ich má za VOLOV.
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
marjankaj Pozri príspevok
Danilu za takýto príspevok vylúčili.



Žijeme v dobe elektrickej. Ak sa dotkneš vedenia tak ťa kopne.
Janko, lenže Danilka sa "dotkla" niekoho iného, a nie p. ministra, preto bola vyhodená ... (jednou zo základných ľudských práv a slobôd v našej ústave je aj sloboda slova) ... možno len v tej ústave ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zdenka175 Pozri príspevok
Pre Stanislav 1975 - mohol by si prestať komentovať skoro každý príspevok,?
nemohol- ja si budem komentovať čo ja chcem, tvoje nekomentujem,tak mi daj pokoj...-čo teba aj do toho je, čo ja komentujem? to je iná sila toto...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stanislav 1975 Pozri príspevok
nemohol- ja si budem komentovať čo ja chcem, tvoje nekomentujem,tak mi daj pokoj...-čo teba aj do toho je, čo ja komentujem? to je iná sila toto...
Hovoríš, že nekomentuješ a potom o čom bol tento tvoj príspevok?
Nie si trochu precitlivelý?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať