Zavrieť

Porady

Otázka pre ministra práce pána Mihála

Dobrý deň pán minister.

Chcela by som sa opýtať, kedy budú tvrdšie postihy pre zamestnávateľov, ktorý ignorujú zákonník práce, čo sa týka vyplácania mzdy, náležitých dokladov pri ukončení pracovného pomeru?

Ľuďom odporúčate riešiť tieto záležitosti cez inšpektorát práce, ktorý síce kontrolu zamestnávateľa vykoná ale nič sa tým nevyrieši. Predsa ľudia, ktorý poctivo pracujú chcú mať za svojú vykonanú prácu zaplatené a čo sa týka náležitých dokladov pri ukončení pracovného pomeru tak isto ich potrebuje buď pre ďaľšieho zamestnávateľa alebo na úrad práce. Riešenia cez inšpektorát práce a súdy trvajú strašne dlho a nikoho nezaujíma, že človek nemá z čoho žiť a zabezpečiť rodinu.

Za Vašu odpoveď ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zitulda Pozri príspevok
... nooo, ja by som rada počula ako môže zmenu urobiť OBČAN? žeby novou sametovou? Alebo marleu máš nejaký dobrý typ
No môže. Taký občan v Chile (Pinochet) nejaké zmeny urobil
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
jar88 Pozri príspevok
Neboj, Mihál rozumie aj po Slovensky.
--------------------------------------
Ja som skôr zvedavý na to, kedy ostatní Poraďáci pochopia, že ich má za VOLOV.


...ja mám pocit,že porada už dávno má iný smer...chodia sem múdri ľudia, ktorým bludy nič nehovoria...a od určitého času komunikujeme sami medzi sebou, vedenie neodpovedá ani na priame otázky... ( a oblapkávači sa nejak moc ani nevyjadrujú...im všetko sedí...
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..len tak, na čítanie..
11 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Je rok 1985, prvý máj a ženičky z Plety Banskej Štiavnice sa zúčastnili
sprievodu. Každá niesla jedno písmenko a spolu tvorili nápis :

" VŠETKO ČO MÁME , PRE MIER DÁME ".
Vedúci si zavolal zamestnankyňu čo niesla" IE " a hovorí : " Anča, nie že sa nám ku*va stratíš ako minulý rok !!!
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

pepsikova Pozri príspevok
..len tak, na čítanie..
A to ešte dnes písali,že chcú predať VšZP.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Sabadka Pozri príspevok
kritizovať zamestnancov na ÚPSVaR nie je dovolené. Ja som to spravila raz, dosť nahlas a verejne, mojka mala si vidieť čo sa spustilo na moju hlavu. Ako som si to vôbec mohla dovoliť, pretože oni majú strašne veľa práce a strááááášne náročnú a právo kritizovať ich má len ten, kto pozná ich pracovnú náplň. Pretože oni musia pracovať s maximálnym nasadením za mizerný plat.
Potom som už len v duchu pomyslela, že ak takto vyzerá maximálne nasadenie, tak ako je to pri minimálnom pracovnom vyťažení.
No ja som to v synovom mene skúsil, keď mu vyplácali absolventský príspevok v nižšej hodnote, než akú mal mať podľa zákona a to priamo na ministerstvo. To len boli potom ofuky - dokonca aj okresný prednosta padol, pretože okrem toho zistili, že na úrade mali "čierne duše" a peniazky si brali do vlastného vrecka.
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...len nakuknem, či sme sa odtiaľto aj voľakam dokričali...ale nedokričali...ja som totiž večer zaspávala s krásnou víziou, že ráno vstanem a presne v tejto téme si prečítam odkaz od pána ministra,asi v znení:...moji milí, prečítal som vás, ale fšetko naraz nejde,posnažím sa brať na zreteľ vaše pripomienky....
..(niekedy mávam krásne sny)
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

jar88 Pozri príspevok
Neboj, Mihál rozumie aj po Slovensky.
--------------------------------------
Ja som skôr zvedavý na to, kedy ostatní Poraďáci pochopia, že ich má za VOLOV.
Mihal je pre mňa najväčším sklamaním na tejto porade.
Preto to prirovnanie.
Ak ste si všimli, začal nezištne, dal návod na okrádanie štátu, likvidovanie sociálnej a zdravotnej,poisťovne potom prišiel DRAK, spoplatnený a teraz ministrovanie. Prečo to máme zaplatiť teraz my? Á........ skrátka zabudol.
Ved čo je to pre nás, už sme za 20 rokov zaplatili toľko škody, že sa čudujem, ako je možné, že ešte to ako tak funguje. Ja už dlho nebudem platiť. Prvý deň keď mi padne odchod do dôchodku odchádzam. Nedarujm tomuto štátu ani šesták. Verím, že budem žiť ešte 20 rokov, aby som aspoň časť toho, čo som doň za 42 rokov napchala dostala späť. Možno budem len prežívať, nie žiť, ale nedám.
Hej, ráno som si všimla veľký bilboard pri ceste: že oni 4 roky kradli, vy to všetci zaplatíte: www.jurajficojanosik.sk.
A tak som rozmýšľala: je ten, kto to dal vyrobiť akurát 20 ročný? Určite.
Veď potom by musel napísať: aj na všety vlády predtým. Možno skončíme pri ......vládaradičbačovka.sk
Podotýkam, nedrukujem nikomu, niet na výber.
Naposledy upravil Daniela : 12.05.11 at 06:37
4 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Daniela Pozri príspevok
Mihal je pre mňa najväčším sklamaním na tejto porade.
Preto to prirovnanie.
Ak ste si všimli, začal nezištne, dal návod na okrádanie štátu, likvidovanie sociálnej a zdravotnej,poisťovne potom prišiel DRAK, spoplatnený a teraz ministrovanie. Prečo to máme zaplatiť teraz my? Á........ skrátka zabudol.
Ved čo je to pre nás, už sme za 20 rokov zaplatili toľko škody, že sa čudujem, ako je možné, že ešte to ako tak funguje. Ja už dlho nebudem platiť. Prvý deň keď mi padne odchod do dôchodku odchádzam. Nedarujm tomuto štátu ani šesták. Verím, že budem žiť ešte 20 rokov, aby som aspoň časť toho, čo som doň za 42 rokov napchala dostala späť. Možno budem len prežívať, nie žiť, ale nedám.
Hej, ráno som si všimla veľký bilboard pri ceste: že oni 4 roky kradli, vy to všetci zaplatíte: www.jurajficojanosik.sk.
A tak som rozmýšľala: je ten, kto to dal vyrobiť akurát 20 ročný? Určite.
Veď potom by musel napísať: aj na všety vlády predtým. Možno skončíme pri ......vládaradičbačovka.sk
Podotýkam, nedrukujem nikomu, niet na výber.


hmm no veď práve o toto išlo, aby bol známy a populárny, že ľuďom chce dobre, preto tu radil hlava nehlava, nemboj už vtedy sa vedelo, že sa dostane tam, kde je teraz. na to vem jed.

ej dúfam, že toto nie je verejné ohováranie či? lebo dostanem világoš
Naposledy upravil Barbara : 12.05.11 at 06:53 Dôvod: doplnok
1 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Barbara Pozri príspevok
hmm no veď práve o toto išlo, aby bol známy a populárny, že ľuďom chce dobre, preto tu radil hlava nehlava, nemboj už vtedy sa vedelo, že sa dostane tam, kde je teraz. na to vem jed.

ej dúfam, že toto nie je verejné ohováranie či? lebo dostanem világoš
Nie, to je náš názor.
Naposledy upravil Daniela : 12.05.11 at 07:28
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

šetrenie po slovensky: zákon o štátnej službe č. 400/2009 z.z.

§ 53
Odstupné
......
(2) Štátnemu zamestnancovi v stálej štátnej službe,
ktorý bol odvolaný z funkcie vedúceho zamestnanca
podľa § 37
ods. 1 alebo ods. 3 a ktorého štátnozamestnanecký
pomer sa skončil výpoveďou z dôvodu uvedeného
v § 47 písm. c)
a d) alebo dohodou o skončení štátnozamestnaneckého
pomeru z toho istého dôvodu,
patrí odstupné v sume dvojnásobku funkčného platu,
ktorý mu patril pred odvolaním z funkcie vedúceho zamestnanca,
a ak jeho štátnozamestnanecký pomer
trval dlhšie ako dva roky, patrí mu odstupné v sume
trojnásobku funkčného platu,
ktorý mu patril pred odvolaním
z funkcie vedúceho zamestnanca. ......
........

§ 37
Odvolanie z funkcie vedúceho zamestnanca
.........
(3) Vedúci úradu môže odvolať vedúceho zamestnanca
z funkcie,
ak vedúci zamestnanec
a) nevykazuje dlhšie ako šesť po sebe nasledujúcich
mesiacov požadované výsledky pri vykonávaní štátnej
služby,

.............

§ 47
Výpovedné dôvody služobného úradu

Služobný úrad môže dať štátnemu zamestnancovi
výpoveď, ak
........
c) štátneho zamestnanca, ktorý bol odvolaný z funkcie
vedúceho zamestnanca podľa § 37 ods. 1 alebo
ods. 3 písm. a)
alebo ktorého funkcia vedúceho za-
mestnanca sa skončila na základe zákona podľa
§ 38, nemožno zaradiť na vykonávanie štátnej služby
na štátnozamestnanecké miesto v tom istom odbore
štátnej služby a na tú istú funkciu (§ 29), pretože
služobný úrad takéto štátnozamestnanecké
miesto nemá, a štátny zamestnanec sa nedohodne
so služobným úradom inak,

čiže: ak je ľavý a nedajbože nemáme pre neho voľné miesto, tak nech ide domov a ešte mu aj prilepšíme.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

k celej diskusii: Chcela som zaslať link na túto diskusiu na Ministerstvo práce, ale akosi som nenašla na ich stránkach žiadnu adresu na e-mail, či už na kanceláriu ministra alebo aj na neho samého, čo už.... Strácam ilúzie a moje mladšie dieťa budem intenzívne viesť k štúdiu jazykov, aby mala možnosť uplatniť sa v iných štátoch, lebo tu sa len hľadajú výhovorky ako a prečo sa to alebo ono nedá, len nie možnosti ako by sa dalo. Hovorí sa kde je vôľa, tam je cesta - mám obavu, že tu nie je ani jedno ani druhé.
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

willma, kuk sem
http://www.employment.gov.sk/index.php?SMC=1&id=60
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

willma Pozri príspevok
k celej diskusii: Chcela som zaslať link na túto diskusiu na Ministerstvo práce, ale akosi som nenašla na ich stránkach žiadnu adresu na e-mail, či už na kanceláriu ministra alebo aj na neho samého, čo už.... Strácam ilúzie a moje mladšie dieťa budem intenzívne viesť k štúdiu jazykov, aby mala možnosť uplatniť sa v iných štátoch, lebo tu sa len hľadajú výhovorky ako a prečo sa to alebo ono nedá, len nie možnosti ako by sa dalo. Hovorí sa kde je vôľa, tam je cesta - mám obavu, že tu nie je ani jedno ani druhé.
kancelária ministra: http://www.employment.gov.sk/index.php?SMC=1&id=16172
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

to veronika: - to je len nejaký link pre styk s verejnosťou- ten bude zahltený rôznou poštou - ja som mala na mysli priamo kanceláriu alebo sekretariát. a ešte doplním - (podania nie podľa zákona č. 211/2000 Z. z. - stanoviská, životné situácie a pod.) takže neviem

to srska: tam sa nachádzajú len adresy a telefóny - e.mail adress kde nič tu nič.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
willma Pozri príspevok
to veronika: - to je len nejaký link pre styk s verejnosťou- ten bude zahltený rôznou poštou - ja som mala na mysli priamo kanceláriu alebo sekretariát. a ešte doplním - (podania nie podľa zákona č. 211/2000 Z. z. - stanoviská, životné situácie a pod.) takže neviem

to srska: tam sa nachádzajú len adresy a telefóny - e.mail adress kde nič tu nič.
Klikni na sekretárky p.ministra a môžeš hneď písať.

renata.bodorova@employment.gov.sk <renata.bodorova@employment.gov.sk>
zuzana.duriskova@employment.gov.sk <zuzana.duriskova@employment.gov.sk>
Naposledy upravil marjankaj : 12.05.11 at 09:25
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

na prednáške dal tento kontakt

silvia.chvostalova@employment.gov.sk
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

willma Pozri príspevok
to veronika: - to je len nejaký link pre styk s verejnosťou- ten bude zahltený rôznou poštou - ja som mala na mysli priamo kanceláriu alebo sekretariát. a ešte doplním - (podania nie podľa zákona č. 211/2000 Z. z. - stanoviská, životné situácie a pod.) takže neviem

to srska: tam sa nachádzajú len adresy a telefóny - e.mail adress kde nič tu nič.
Bodorová + Ďurišková
emaily.jpg  
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

willma Pozri príspevok
k celej diskusii: Chcela som zaslať link na túto diskusiu na Ministerstvo práce, ale akosi som nenašla na ich stránkach žiadnu adresu na e-mail, či už na kanceláriu ministra alebo aj na neho samého, čo už.... Strácam ilúzie a moje mladšie dieťa budem intenzívne viesť k štúdiu jazykov, aby mala možnosť uplatniť sa v iných štátoch, lebo tu sa len hľadajú výhovorky ako a prečo sa to alebo ono nedá, len nie možnosti ako by sa dalo. Hovorí sa kde je vôľa, tam je cesta - mám obavu, že tu nie je ani jedno ani druhé.
Vieš, mám obe deti preč. V zahraničí. Je to smutná vec. Ale, oni tam žijú, nie preživajú.
Vyštudovali tu, hodnoty odvádzajú inde. Odišli za vlády, ktoré bola pred touto aj pred tamtou. Zámerne nepíšem pred ktorou, všetky sú tam pre seba.
Toto potrebuje náš štát. Nemusí sa starať čo s mladými.
A tie kontakty? Tam sa nediskutuje, nepripúšťa sa. Naš hlas-hlas volajúceho na púšti.
Naposledy upravil Daniela : 12.05.11 at 09:40
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Daniela Pozri príspevok
Vieš, mám obe deti preč. V zahraničí. Je to smutná vec. Ale, oni tam žijú, nie preživajú.
Vyštudovali, tu, hodnoty odvádzajú inde. Odišli za vlády, ktoré bola pred touto aj pred tamtou. Zámerne nepíšem pred ktorou, všetky sú tam pre seba.
Toto potrebuje náš štát. Nemusí sa starať čo s mladými.
A tie kontakty? Tam sa nediskutuje, nepripúšťa sa. Naš hlas-hlas volajúceho na púšti.
sk - špinavý je chudých (rudých) ráj



a poslední, ktorí odídu nech nezabudnú zhasnúť, lebo my starí na to už nebudeme mať silu.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať