Zavrieť

Porady

Suhrnny vykaz, neplatca dane

ahojte

som registrovany podla §7 pre nakup tovaru z EU a predaj v tuzemsku. Mam pridelene IC DPH ktore moj dodavatel uvadza na fakture ked tovar kupujem. Chcem sa spytat ci mam povinnost podavat suhrnny vykaz ked tovar z EU len kupujem a predavam na slovensku ?

Tovar kupujem pravdepodobne s danou kedze v cennikoch maju uvedene "w tax".

Ako je to s danovym priznanim ? Platim len dan z prijmu nie ? Kedze som neplatca DPH v tuzemsku a dph odviedol dodavatel tovaru.

taktiez nechapem toto :
"Každá osoba registrovaná podľa § 7a novely zákona o DPH je podľa § 69 ods.
6 zákona o DPH pri nadobudnutí tovaru z iného členského štátu povinná platiť
daň. Po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom jej vznikla daňová povinnosť,
je povinná do 25 dní podať daňové priznanie a v tej istej lehote aj zaplatiť daň"

Fungujem uz takto skoro tristvrte roka takze dufam ze suhrnny vykaz nemam povinnost podavat.

Dakujem
s uctou

Peter M.
Naposledy upravil teplomer : 15.05.11 at 05:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie, súhrnný výkaz sa ťa netýka.
    DP DPH podávaš mesačne - teda len ak naozaj nakúpiš tovar, negatívne=nulové podávať nemusíš. DPH platíš ty, nakupuješ bez dane a DPH zaplatíš, nemáš nárok na odpočítanie dane.
    Ak si DPH neplatil, tak boh s tebou.............
    a nemýľ si DPH s daňou z príjmu - to podávaš za celý rok.
    Funguješ trištvrte roka - takže jedno DPFO si podať už musel, či?

    teplomer je offline (nepripojený) teplomer

    teplomer
    aby som bol presny :
    Na DU mi minuly rok povedali ze ako neplatca dph s pridelenim IC DPH nakupujem tovar s nemeckou DPHckou a tu to predavam konecnemu spotrebitelovi za ceny, ktore mi dodavatel odporuca. Kedze som distributorom jednej znacky z nemecka, musim dodrziavat ceny uvedene v cenniku. Je tam moj nakup s DPH a potom odporucana predajna cena spotrebitelovi.

    Danove priznanie mi robila uctovnicka tento rok a vyslo mi tam 0 kedze som si dal pocitac do nakladov, plus faktury za telefon atd. Minuly rok som este len zacal takze som nemal velky zisk, v podstate som bol v strate.

    To ze kazdy mesiac musim robit danove priznanie som nevedel a ani uctovnicka nevie. Naozaj sa ma to tyka ??

    Co by Vas mohlo zaujimat je to ze prvykrat som tovar nakupil ked som este nemal pridelene IC DPH a nemci mi tam priratali dalsich 19%. Cize v cenniku uvadzaju ceny s dph + akokeby mi som 2x zaplatil dan.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    daňové priznanie s nulou to bolo DP na daň z príjmov. To sem nepatrí, je to iná daň.
    Prvý raz si nakúpil s nemeckou DPH, lebo si nemal ičDPH
    po pridelení ičDPH na Slovensku sa DPH z dovezeného tovaru platí na Slovensku a platiteľom si ty. Preto podávaš DPH priznanie a platíš slov.DPH, ktorú si sám vypočítaš. takto to funguje a každá účtovníčka to vie, inak nie je účtovníčka, ale podvodníčka-pardon za výraz.
    Ak máš svoje ičDPH , nie DIČ, ale SK202..........
    tak ty musíš platiť DPH na slovensku s každého tovaru nakúpeného z Nemecka. Sám píšeš, že prvý raz si nakúpil s inou cenou a terazt s inou cenou.
    K cenníkom sa vyjadriť neviem, nepoznám ich.

    teplomer je offline (nepripojený) teplomer

    teplomer
    prvy nakup tovaru bol minuly rok teda s nemeckou VAT, bolo to v hodnote cca 680eur. Dalsi nakup bol s pouzitim ic dph taktiez minuly rok, tam bolo menej tovaru cize cena bola cca 300eur. A naposledy som kupoval tovar 19 aprila tiez s ic dph. cize 19.4 som platil prevodom do nemecka a tovar som obdrzal 2 alebo 3.5.2011 Teraz som z toho mimo, neviem co mam robit ?

    Predpokladam nejake sankcie.

    teplomer je offline (nepripojený) teplomer

    teplomer
    aj tak nechapem preco mi na DU aj uctovnicka povedala ze kedze som neplatca dph v tuzemsku tak dph z tovaru platit nemusim. normalne som z toho vyjaveny

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ved neplatíš z tovaru, ktorý predávaš

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    platíš z tovaru ktorý nakupuješ !!!!
    kým si nebol registrovaný - nemal ičDPH, tak DPH odvádzal Nemec.
    Kedže si dostal ičDPH /dostal si kartičku SK20202.........???/
    tak platíš DPH z nakúpeného tovaru ty na Slovensku !!!
    ale nakupuješ bez nemeckej DPH, teda lacnejšie o nemecku DPH.
    Volá sa to prenos daňovej povinnosti.

    teplomer je offline (nepripojený) teplomer

    teplomer
    takze najlepsie bude podat danove priznanie za tovar kupeny v aprili a modlit sa, aby som nemal kontrolu a neprisli mi na to, ze z toho jedneho nakupu min. rok som nezaplatil dan...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    teplomer Pozri príspevok
    prvy nakup tovaru bol minuly rok teda s nemeckou VAT, bolo to v hodnote cca 680eur. na tom doklade viš VAT a sumu DPH?, predpokladám že áno.

    Dalsi nakup bol s pouzitim ic dph taktiez minuly rok, tam bolo menej tovaru cize cena bola cca 300eur.
    podstatné je, či bola aj cena nižšia z dôvodu, že DPH tam bola uvedená NULA. ZA ten mesiac si mal podať DP DPH so sumou 300 ZD a 57 EUR DPH swi mal zaplatiť /na účet DU/. Tvoja obst.cena by tým pádom bola 357 a predával by si napr. za 457 - DPH by si už neriešil.
    Z predaja by si mal zisk 457 mínus 357 = 100 - tento zisk podlieha dani z príjmu, ktorú si ale mal nulovú, kedže si si uplatnil vyššie spomínané výdavky.


    A naposledy som kupoval tovar 19 aprila tiez s ic dph. cize 19.4 som platil prevodom do nemecka a tovar som obdrzal 2 alebo 3.5.2011 Teraz som z toho mimo, neviem co mam robit ?

    Predpokladam nejake sankcie.
    ten posledný nákup je ešte v norme, nič si nezmeškal. kedže si tovar dostal až v máji, DPH priznanie podáš až za máj do 25.júna. Len tú DPH už vypočítaš nie 19%, ale 20% - máme zmenu sadzby DPH.

    teplomer je offline (nepripojený) teplomer

    teplomer
    dakujem pekne za pomoc. Uz tomu rozumiem. Musim si zohnat novu uctovnicku ktora sa vyzna. takto sa clovek dostane aj do problemov.

    A co sa tyka predajnej ceny. Dajme tomu ze nakupna cena tovaru je 10E bez nemeckej dph a odporucana predajna cena zo strany dodavatela je 20E. to znamena ze z tych 10 zaplatim dan 2E a predavam za 20 lebo som viazany dodrzavat predajne ceny.Cize zisk mam 8e a ten podlieha dani z prijmu cize finalny zisk je 6,40E. Ak to chapem spravne.

    doteraz som vlastne zisk navysil o 19% kedze som dan nezaplatil.

    Mozno blba otazka ale podstatna. Da sa ten nakup z min. roka nejak doplatit ? Resp. kedy by mi na to mohli prist ? Ak by som sa ozval ze som to nezaplatil tak asi by som udal sam seba...tuto nevydim vychodisko

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    teplomer Pozri príspevok
    ..............................

    A co sa tyka predajnej ceny. Dajme tomu ze nakupna cena tovaru je 10E bez nemeckej dph a odporucana predajna cena zo strany dodavatela je 20E. to znamena ze z tych 10 zaplatim dan 2E a predavam za 20 lebo som viazany dodrzavat predajne ceny.Cize zisk mam 8e a ten podlieha dani z prijmu cize finalny zisk je 6,40E. Ak to chapem spravne.
    správne, akurát že daň z príjmu bude nižšia, lebo si ešte odpočítaš iné uznateľné výdavky, podobne ako si to urobil za min.rok. Ale DPH si pochopil.

    doteraz som vlastne zisk navysil o 19% kedze som dan nezaplatil.
    hm-tak nejako
    Mozno blba otazka ale podstatna. Da sa ten nakup z min. roka nejak doplatit ? Resp. kedy by mi na to mohli prist ? Ak by som sa ozval ze som to nezaplatil tak asi by som udal sam seba...tuto nevydim vychodisko
    ak to bol len ten jeden nákup za 300 EUR, tak by som to neriešila. Prídu ti na to pri kontrole, ale sankcia z toho nebude, lebo únik DP je príliš nízky.
    Sankcia nebude, aj ked sa priznáš a daň doplatíš, ale potom by si sa poškodil na dani z príjmu. Aj ked bola nulová, tak správne by si vykázal stratu a tú by si mohol uplatniť, t.j. odpočítať zo zisku v nasl.roku. Takže tieto nadväzujúce opravy tvoja účtovníčka nezvládne, a nová to ťažko bude mať zaplatené.
    Naposledy upravil KEJKA : 15.05.11 at 11:09 Dôvod: preklepy

    teplomer je offline (nepripojený) teplomer

    teplomer
    Velka vdaka KEJKA.

    Posledna otazka je, trvale bydlisko mam 400km od miesta kde teraz zijem. Aby som mohol podavat DP z nakupeneho tovaru a celkovo aby som si ulahcil styk so danovym uradom, je mozne si nejakym sposobom riesit tieto veci napriklad s danovym uradom v Bratislave alebo inom meste ? Aby som za kazdym nemusel cestovat 400km do rodnej vlasti len koli administrative alebo koli tomu ze sa chcem zaregistrovat na pouzivanie el. podpis a pod. Alebo ked si budem chciet pridat cinnost do zivnosti...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    teplomer Pozri príspevok
    Velka vdaka KEJKA.

    Posledna otazka je, trvale bydlisko mam 400km od miesta kde teraz zijem. Aby som mohol podavat DP z nakupeneho tovaru a celkovo aby som si ulahcil styk so danovym uradom, je mozne si nejakym sposobom riesit tieto veci napriklad s danovym uradom v Bratislave alebo inom meste ? Aby som za kazdym nemusel cestovat 400km do rodnej vlasti len koli administrative alebo koli tomu ze sa chcem zaregistrovat na pouzivanie el. podpis a pod. Alebo ked si budem chciet pridat cinnost do zivnosti...
    SZČO si viazaný na miesto trvalého bydliska. vybav si ZEP, a budeš podávať elektronicky odkiaľkoľvek. Rovnako účinne môžeš podávať poštou - netreba ísť osobne. Môj klient žije v Anglicku a sro má na Slovesnku, tiež to funguje.......
    Samozrejme kontrola a súčinnosť s DU sa bez osobnej účasti neobíde.
    Druhá možnosť je založiť jednosobovú sro - tú môžeš kdekoľvek.

    teplomer je offline (nepripojený) teplomer

    teplomer
    posledny problem je...kde zohnat niekoho, kto si tych mojich par faktur vezme do opatery. Najst niekoho schopneho asi bude problem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.