Zavrieť

Porady

Pestovaný trávnik-problém

Dobrý deň. Minulý rok v auguste som založil nový trávnik. Bol pekný hustý. Aj tento rok na jar bol krásny zelený a hustý. Ale teraz poslednú dobu ako sa oteplilo začal rednúť a po pokosení sa na nom objavujú nevzhladné bledozelené flaky, čo robí trávnik necelistvý. Je pohnojený hnojivom Travcerit. Neviem čím to môže byť, či treba nekosiť na vyššie. Na foto je trávnik pokosený na výšku 3,3 cm. Poraďte, či máte aj vy taký problém alebo mali ste, a ako ste ho vyriešili. Ďakujem
DSC_0116.jpg  
DSC_0122.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Prepac,neodpovedam na otazku,ale prikladam jeden link. Stoji za precitanie
    http://www.porada.sk/t161406-americky-sen.html

    klipper22 je offline (nepripojený) klipper22

    klipper22
    aj keď nikto neodpovedá, ja si odpoviem sám...znovu som ho pohnojil Travceritom a následne naň poriadne napršalo..teraz po týždni je trávnik krásny a hustý....len sú v nom ešte miestamy hrubšie steblá bez listov, len stvoly či ako sa tomu povie..neviem prečo ..ale inak mám z neho radosť...

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Anglicania hovoria takto: travnik treba pravidelne hnojit, polievat a kosit a po 50-tich rokoch bude krasny.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Za ako dlho po siati má začať klíčiť tráva? Pred týždňom so sial , polievam každý deň a nič Nemohlo byť to semeno z Hornbachu nejaké staré

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ..pravdaže mohlo, vieš, dováža sa to kto vie odkiaľ.., možno aj z VB, alebo, žeby to bolo z SVK??

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Tak ten "americký sen" ma dostal, smutno-veselé zároveň, skoro ako u nás doma.....

    alus.tom je offline (nepripojený) alus.tom

    alus.tom
    [QUOTE=pivko;1752480]Za ako dlho po siati má začať klíčiť tráva? Pred týždňom so sial , polievam každý deň a nič Nemohlo byť to semeno z Hornbachu nejaké staré

    Ja som sial viac nez dva roky stare osivo a travnik vyrastol tak isto ako z noveho osiva, asi po dvoch tyzdnoch.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Kedysi som sa staral o trávnik na našom futbalovom ihrisku,kde bol podložím štrk.Zásadou bolo polievať,polievať a polievať.Dokonca aj počas krátkeho dažďa.Našťastie 5 m od plota tiekol potok,tak čerpadlo mohlo "fachčať" aj v noci.
    Zdravím. Jednoznačne chýba hnojivo. 10 rokov robím tieto veci a trávnik je pekný. V marci (pri daždivom počasí) porozhadzujem na trávnik LIADOK AMONI. Koncom júna NPK (pozor musí pršať, lebo ináč sa trávnik spáli). Vertikulovanie: apríl, jul, október.(po vertikulacii bude trávnik otrasný, ale za 10 dní bude OK) Na burinu ( púpava ) postrek, alebo tenký nožík a vyrezať burinu aj s koreňom. Samozrejme polievať, polievať. Pri tomto postupe bude tráva sýto zelená hustá a budeš kosiť 3x do týždňa. Po troch rokoch je predpoklad, že ťa prestane baviť sústavné kosenie a niečo vynecháš, aby tráva toľko nerástla.

    Pestovaný trávnik-problém

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.