Zavrieť

Porady

zaúčtovanie faktúry z nemecka

Dobrý večer,
zahraničný výrobca mi vystavil faktúru v deň keď som ešte nebol plátca dph, tovar som predal a na odberateľov vystavil faktúry ako nie platca dph. Zahraničný výrobca mi vystavil faktúru bez dph aj napriek tomu, že som nebol plátca dph. Ešte pred splatnosťou faktúry na môjho dodávateľa som som dostal ič dph a presne v ten deň som aj uhradil faktúru. Výrobca odo mňa na doplnenie do svojho účtovníctva potreboval moje ič dph, ktoré som mu zaslal. Potrebujem informáciu, či sa taká faktúra bude dať v mojom účtovníctve bez problémov zaúčtovať? Zhrnutie, faktúra vystavená bez dph, keĎ som nebol platca dph, ešte pred splatnosťou som sa stal platcom a uhradil faktúru už ako platca dph.
Vopred Ďakujem za radu.
S pozdravom
Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    telepo1 Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    zahraničný výrobca mi vystavil faktúru v deň keď som ešte nebol plátca dph, tovar som predal a na odberateľov vystavil faktúry ako nie platca dph. Zahraničný výrobca mi vystavil faktúru bez dph aj napriek tomu, že som nebol plátca dph. Ešte pred splatnosťou faktúry na môjho dodávateľa som som dostal ič dph a presne v ten deň som aj uhradil faktúru. Výrobca odo mňa na doplnenie do svojho účtovníctva potreboval moje ič dph, ktoré som mu zaslal. Potrebujem informáciu, či sa taká faktúra bude dať v mojom účtovníctve bez problémov zaúčtovať? Zhrnutie, faktúra vystavená bez dph, keĎ som nebol platca dph, ešte pred splatnosťou som sa stal platcom a uhradil faktúru už ako platca dph.
    Vopred Ďakujem za radu.
    S pozdravom
    Peter
    Dôležitý je dátum daňovej povinnosti, nie splatnosti....

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    telepo1 Pozri príspevok
    nenašiel som nikde dátum daňovej povinnosti. skúsim to od nich vypýtať?
    Vďaka
    Dátum daňovej povinnosti - pozri zákon o DPH §20

    telepo1 je offline (nepripojený) telepo1

    telepo1
    už je pre mňa dosť neskoro, tak neviem či som to správne pochopil, znamená to, že daňová povinnosť vznikla v momente, keď som ho faktúroval zákazníkovi?

    telepo1 je offline (nepripojený) telepo1

    telepo1
    takže ešte raz :
    tovar bol dodaný 7.4., a uhradený 13.5, takže som to uhradil pred 15. dňom. ???
    neviem
    faktúra vystavená 27.4
    tovar dodaný 7.4
    faktúra splatná do 18.5
    zaplatená 13.5
    platca dph som od 13.5


    je neskoro. Ďakujem

    zaúčtovanie faktúry z nemecka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.