Zavrieť

Porady

prenajom bytu

ahojte. s manzelom sme prenajali od 1. maja byt za 530 eur mesacne. v tejto sume su zahrnute aj energie. manzel je zamestnany a ja som na materskej dovolenke. chystame sa prihlasit na danovom urade a vaham ci sa mame prihlasit obidvaja alebo len ja. co je vyhodnejsie, kvoli daniam v nasom pripade ? v daniach si budeme uplatnovat skutocne vydavky. dakujem za rady. mam pocit, ze je vyhodnejsie sa prihlasit obidvaja. je to naozaj tak ? a este vaham nad tym, ci si na to mame zalozit aj zivnost alebo to povazovat len za vedlajsi prijem a zivnost si na to nerobit. bez zivnosti je to asi jednoduchsie. moze to byt so zivnostou financne vyhodnejsie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    byt je v bezpodielovom vlastnictve manzelov a zmluva zatial neexistuje, mozme tam byt obivaja, len jeden z nas, resp. uvazujeme aj nad tym, ze zmluvu nebudeme robit.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Pri prenájme sa treba registrovať na DÚ , kde pridelia DIČ. Budú pýtať nájomnú zmluvu.
    na nete som sa docitala, ze to moze byt aj bez zmluvy. nie je to teda pravda ? myslim si, ze sa to da aj bez zmluvy, potom ze spisu len nejake ustne podanie.
    Katarína Cigánová
    maxinozka Pozri príspevok
    na nete som sa docitala, ze to moze byt aj bez zmluvy. nie je to teda pravda ? myslim si, ze sa to da aj bez zmluvy, potom ze spisu len nejake ustne podanie.
    záleží na jednotlivých DU , mám osobnú skúsenost .
    som spoluvlastník prenajímanej nehnutelnosti s inou osobou , každá patríme na iný DU . Jeden DU žiadal zmluvu / menší DU / iný nežiadal. všetko som vybavila poštou . Ked dáte na seba kontakt - zvyčajne , ak niečo potrebujú dodat , volajú .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.