Zavrieť

Porady

samozdanenie

Dobry den,
vie mi prosim niekto poradit, ako postupovat, ked sme od zahranicneho dodavatela (CR) kupili tovar s nulovou sadzbou dph, ktory ale nie je danovo uznatelnym nakladom (káva)? Ako ma prebehnut samozdanie?
513 prip. 548-nedanove naklady/343P?
dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    samod je offline (nepripojený) samod

    samod
    Vážená pani,

    ak budeme predpokladať , že zahraničný dodávateľ neuplatnil DPH k dodávke tovaru do iného ČŠ ( obdoba § 43 ods. 1-4 zákona č. 222/2004 Z.z. ) vy budete mať nadobudnutie tovaru z iného ČŠ § 11/1 a § 17/1 zákona č. 222/2004 Z.z. potom ste osoba povinnná platiť daň v zmysle § 69/6 zákona č. 222/2004 Z.z. a budete účtovať DPH na účte 343 ( ak ste platiteľom DPH čo predpokladám ste inak by Vám nedodal dodávateľ tovar bez uplatnenia DPH ) respektíve na analytických účtoch k účtu 343.

    Na druhej strane nemáte nárok na odpočet v zmysle § 49 ods. 7 zákona č. 222/2004 Z.z. . Takže je vcelku jedno či použijete nákladový účet 513, prípadne účet 501.A. Účet 548 by som nepoužíval.

    Samo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.