Zavrieť

Porady

Mesačný platiteľ DPH

Prosím poradiť. Za rok 2005 sme prekročili obrat 10000000.- Sk. Od 1,1,2006 podľa zákona sme mesačný plátcovia DPH. Treba túto skutočnosť oznámiť Daňovému úradu, alebo automaticky urobím za Január 2006 priznanie DPH.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Iruška
    Prosím poradiť. Za rok 2005 sme prekročili obrat 10000000.- Sk. Od 1,1,2006 podľa zákona sme mesačný plátcovia DPH. Treba túto skutočnosť oznámiť Daňovému úradu, alebo automaticky urobím za Január 2006 priznanie DPH.Ďakujem.
    Odporúčam to oznámiť svojmu správcovi dane.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Iruška
    Prosím poradiť. Za rok 2005 sme prekročili obrat 10000000.- Sk. Od 1,1,2006 podľa zákona sme mesačný plátcovia DPH. Treba túto skutočnosť oznámiť Daňovému úradu, alebo automaticky urobím za Január 2006 priznanie DPH.Ďakujem.
    Mam podobny problem, bola som sa pytat na DU v DK a tam mi povedali ze kedze je to povinnost zo zakona nic sa neoznamuje, len sa jednoducho uz urobi priznanie za januar,,,

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Iruška
    Prosím poradiť. Za rok 2005 sme prekročili obrat 10000000.- Sk. Od 1,1,2006 podľa zákona sme mesačný plátcovia DPH. Treba túto skutočnosť oznámiť Daňovému úradu, alebo automaticky urobím za Január 2006 priznanie DPH.Ďakujem.
    Za oznámenie sa v tomto prípade považuje podanie daňového priznania za mesiac január 2006 (čo je rozdiel oproti predchádzajúcemu zdaňovaciemu obdobiu). Oznámenie sa doporučuje v opačnom prípade (keď daňový úrad "akože" očakáva, že podáte mesačné DP a vy podáte neskôr až štvrťročné). Vtedy to pre "poriadok" doporučujú. .-)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AVO
    Za oznámenie sa v tomto prípade považuje podanie daňového priznania za mesiac január 2006 (čo je rozdiel oproti predchádzajúcemu zdaňovaciemu obdobiu). Oznámenie sa doporučuje v opačnom prípade (keď daňový úrad "akože" očakáva, že podáte mesačné DP a vy podáte neskôr až štvrťročné). Vtedy to pre "poriadok" doporučujú. .-)
    A hlavne z dôvodu dodržania finančnej disciplíny daňovníka.( Čakajú peniažky mesačne a Vy nie a nie zaplatiť, až kvartálne). :p
    Naposledy upravil Tweety : 11.01.06 at 17:36

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Daska
    Mam podobny problem, bola som sa pytat na DU v DK a tam mi povedali ze kedze je to povinnost zo zakona nic sa neoznamuje, len sa jednoducho uz urobi priznanie za januar,,,
    Stotožňujem sa s týmto názorom, ale vždy je to aj o ľuďoch.
    Po podaní DP za január prišla reakcia správkyne dane - a prečo?,
    po vysvetlení prišla odpoveď - oznámte nám to písomne. Vedela som že takú povinnosť nemám ale poslala som čo chcela.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Daska
    Mam podobny problem, bola som sa pytat na DU v DK a tam mi povedali ze kedze je to povinnost zo zakona nic sa neoznamuje, len sa jednoducho uz urobi priznanie za januar,,,
    Rovnakú informáciu som dnes dostala na dvoch DÚ v KE. Po spracovaní DP DPH za 4.Q 2005 budú (ako sa vyjadrili) ústretoví a písomne oznámia dotknutým subjektom, aby nezabudli podať DP už za 1/06, nakoľko sa stali mesačným platcom.

    Mesačný platiteľ DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.