Zavrieť

Porady

vrba - problem

Zdravím , chcel by som radu, ako mam dostať normálnu podobu tohoto stromčeku.
190620111101.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Chces mat z toho stromcek? Odstrihni z toho konar,hrubky ceruzky a daj do vody zakorenit. Potom zasad a olamuj bocne vyhonky. Je dobre priviazat k palici,aby sa vrba netahala nabok,ale rastala pekne rovno.
    To mas najjednoduchsie riesenie. Ja som tak sadila vrbu pred 3 rokmi,dnes ma asi 3 metre.

    PS : odporucam ju zasadit trochu dalej od toho muru...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Gina Er Pozri príspevok
    vyzerá to,že živé sú len tie bočné výhony,hlavný kmeň je asi mŕtvy...
    ... a ja ze je to krik a v nom zapichnuta nejaka ozdoba

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    arizona Pozri príspevok
    ... a ja ze je to krik a v nom zapichnuta nejaka ozdoba
    no vyzerá to dosť divne
    tak teraz neviem.....

    Miro SV je offline (nepripojený) Miro SV

    Miro SV
    Gina Er Pozri príspevok
    vyzerá to,že živé sú len tie bočné výhony,hlavný kmeň je asi mŕtvy...
    cize to možem vyhodiť ???

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    mne to príde asi tak,že tam bol kmienok a hore sa to rozvetvovalo a ovísali konáriky ako normálne vŕba má vo zvyku.....ale asi to odumrelo a vyhnala od koreňa nové výhonky

    Miro SV je offline (nepripojený) Miro SV

    Miro SV
    Gina Er Pozri príspevok
    mne to príde asi tak,že tam bol kmienok a hore sa to rozvetvovalo a ovísali konáriky ako normálne vŕba má vo zvyku.....ale asi to odumrelo a vyhnala od koreňa nové výhonky
    ano bolo to hore rozvetvené, az toho roku sa to takto vyvinulo...

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    Miro SV Pozri príspevok
    cize to možem vyhodiť ???
    nevyhadzuj,orež tú odumretú časť.....nechaj to rásť,uvidíš,ako sa to bude vyvíjať.....vŕba má veľkú schopnosť obnovy,rastie ako z vody....dá sa tvarovať...

    Miro SV je offline (nepripojený) Miro SV

    Miro SV
    nemam skusenosti s pestovním rastlím, neviem ci to vytvarujem. Ciže mam ten kmeň odrezať a tie zelene casti nechat rast ? alebo ako to myslis ?

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    Miro SV Pozri príspevok
    nemam skusenosti s pestovním rastlím, neviem ci to vytvarujem. Ciže mam ten kmeň odrezať a tie zelene casti nechat rast ? alebo ako to myslis ?
    ano,ten vyschnutý kmeň vyrež.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    nevidím dobre z tej fotky,že odkiaľ to je živé,či sa to rozvetvuje pravidelne alebo nie....

    ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

    ajuschka
    odrez ten mrtvy kmienok, a z tych spodnych vyhonov nechaj ten najsilnejsi iba. ostatne pichni do vody ako ti radili ostatni.
    ten co nechas priviaz k nejakemu koliku aby rastol rovno, a ked dorastie do pozadovanej vysky tak ufikni. potom sa ti zacne rozkonarovat, a uz budes len vylamovat konariky ktore nechces

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    ak to bola vŕba rakytová - Salix caprea, S. kilmanrock, tak je v háji, štepí sa na kmienik (višňa, javor a i) a naštepený vrch je rakyta, to čo uschlo, zrejme je zasadená na mieste kde viac mrzne.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    ajuschka Pozri príspevok
    odrez ten mrtvy kmienok, a z tych spodnych vyhonov nechaj ten najsilnejsi iba. ostatne pichni do vody ako ti radili ostatni.
    ten co nechas priviaz k nejakemu koliku aby rastol rovno, a ked dorastie do pozadovanej vysky tak ufikni. potom sa ti zacne rozkonarovat, a uz budes len vylamovat konariky ktore nechces
    Ako kolík Ti zatiaľ môže poslúžiť aj ten vyschnutý kmienok, čo teraz s vyzerá ako habarka... Vršok odrež, spodok odrež a hlavne ako Ti radila Arizona, zasaď a zapichni to ďalej od domu, lebo to je ozaj veľmi blízko - predstav si dospelú vŕbu po rokoch, aj keď strihanú... Dom sa je určite neuhne...

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    viktorviktor Pozri príspevok
    ak to bola vŕba rakytová - Salix caprea, S. kilmanrock, tak je v háji, štepí sa na kmienik (višňa, javor a i) a naštepený vrch je rakyta, to čo uschlo, zrejme je zasadená na mieste kde viac mrzne.
    Súhlasím, pôvodná vŕba na kmieniku je v háji aj s kmienikom. To čo tam vidno sú asi výhony z koreňov a pozor, korene patria kmieniku, ktorý nevieme z čoho bol.
    A to isté tam aj narastie, tak len aby to nebol 30 m strom. Ja by som to radšej vyhodila a kúpila niečo, čo k tomu domu tak blízko môžem posadiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.