Zavrieť

Porady

Stravné lístky - zrážky

Dobry den,
chcela by som vyriesit jeden problem. Ak sa nam od 1.1.2006 zvysilo stravne na 89 Sk (pre dane casove pasmo) a vyplacam zamestnancom toto stravne formou stravnych listkov, tak kolko im zrazim zo mzdy?

Napr.
Dala som zamestnancovi 21 stravnych listkov v hodnote 89 Sk /1 listok.
89 * 0,45 = 40,05 Sk * 21 = 841,05 Sk - zrazka za stravne listky
Lenze v mzde sa nedaju zrazit haliere a v zakone neviem najst ako to mam tomu zamestnancovi zaokruhlit a najma kedy.

Moja otazka znie: Ako mam zaoktruhlovat od januara zdrazky zamestnancom za stravne listky?
P.S. prosim na vysvetlit na priklade, pretoze nemusime byt naladeni na spolocnu vyjadrovaciu dlzku Ak doplnite aj ustanovenie zakona, podla ktoreho mi odpovedate, tak budem este stastnejsia.
Vopred Vam velmi pekne dakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cepeva
Dobry den,
chcela by som vyriesit jeden problem. Ak sa nam od 1.1.2006 zvysilo stravne na 89 Sk (pre dane casove pasmo) a vyplacam zamestnancom toto stravne formou stravnych listkov, tak kolko im zrazim zo mzdy?
Moja otazka znie: Ako mam zaoktruhlovat od januara zdrazky zamestnancom za stravne listky?
P.S. prosim na vysvetlit na priklade, pretoze nemusime byt naladeni na spolocnu vyjadrovaciu dlzku Ak doplnite aj ustanovenie zakona, podla ktoreho mi odpovedate, tak budem este stastnejsia.
Vopred Vam velmi pekne dakujem.
A kde máš prídel na stravenku zo S.F.?
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

raz tu na poradu niekto zlaty dal toto. možno ti to pomôže.
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Áno, ten zlatý bol myslím si Andrej a tá kalkulačka je dobrá! A to zaokrúhlenie môžeš vyriešiť ozaj len príspevkom zo sociálneho fondu, alebo nedaňovým nákladom.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Príspevok zo SF tam treba dať - mal by byť stanovený nejakým rozhodnutím v internej smernici . Ozaj a písomný súhlas so zrážkami zo mzdy od zamestnancov máš?
0 0
cepeva cepeva

cepeva je offline (nepripojený) cepeva

Pisomny suhlas so zrazkami riesi ich pracovna zmluva, ale musim k nej dat dodatok, pretoze zatial to je len na sumu 80 Sk a zrazku 36 Sk
0 0
cepeva cepeva

cepeva je offline (nepripojený) cepeva

Prispevok zo SF nasa organizacia zatial nema, aj ked si myslim, ze je to nespravne! Musim to zas nadhodit riaditelovi.
Inak tie zaokruhlovacky nevyriesim?
0 0
cepeva cepeva

cepeva je offline (nepripojený) cepeva

uko
raz tu na poradu niekto zlaty dal toto. možno ti to pomôže.
Ta kalkulacka pre mna asi dobra nie je.. Stravny listok je od DPH oslobodeny a tam sa s DPH pocita.
Spravne uvazujem?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cepeva
Dobry den,
chcela by som vyriesit jeden problem. Ak sa nam od 1.1.2006 zvysilo stravne na 89 Sk (pre dane casove pasmo) a vyplacam zamestnancom toto stravne formou stravnych listkov, tak kolko im zrazim zo mzdy?
Napr.
Dala som zamestnancovi 21 stravnych listkov v hodnote 89 Sk /1 listok.
89 * 0,45 = 40,05 Sk * 21 = 841,05 Sk - zrazka za stravne listky
Lenze v mzde sa nedaju zrazit haliere a v zakone neviem najst ako to mam tomu zamestnancovi zaokruhlit a najma kedy.
Moja otazka znie: Ako mam zaoktruhlovat od januara zdrazky zamestnancom za stravne listky?
P.S. prosim na vysvetlit na priklade, pretoze nemusime byt naladeni na spolocnu vyjadrovaciu dlzku Ak doplnite aj ustanovenie zakona, podla ktoreho mi odpovedate, tak budem este stastnejsia.
Vopred Vam velmi pekne dakujem.
Do nákladov na účet 527 dáš 1027,95, zamestnanec zaplatí 40.- za kus.
rozdiel dáš do nedaňových nákladov, teda 1,05.
V tvojom prípade 527-1027,95, rozdiel medzi cenou stravenky 89x21=1869, nákladom a cenou, ktorú ti zaplatia zamestnanci 21x40=840.
0 0
pozit pozit

pozit je offline (nepripojený) pozit

Daj si tam 0% - nú daň.
0 0
cepeva cepeva

cepeva je offline (nepripojený) cepeva

pozit
Daj si tam 0% - nú daň.
Dakujem velmi pekne.
0 0
cepeva cepeva

cepeva je offline (nepripojený) cepeva

Tweety
Do nákladov na účet 527 dáš 1027,95, zamestnanec zaplatí 40.- za kus.
rozdiel dáš do nedaňových nákladov, teda 1,05.
V tvojom prípade 527-1027,95, rozdiel medzi cenou stravenky 89x21=1869, nákladom a cenou, ktorú ti zaplatia zamestnanci 21x40=840.
Uctovnicka mi povedala, ze nech im to aritmeticky na konci vypoctu zaoktruhlim, aby prispevok zamestnavatela+prispevok zamestnanca = 1869,-
Nezdalo sa mi to, ale ani tie nedanove vydavky mojmu zamestnavatelovi nebudu po voli.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cepeva
Uctovnicka mi povedala, ze nech im to aritmeticky na konci vypoctu zaoktruhlim, aby prispevok zamestnavatela+prispevok zamestnanca = 1869,-
Nezdalo sa mi to, ale ani tie nedanove vydavky mojmu zamestnavatelovi nebudu po voli.
Ja si myslím,že tá 1,05 by sa mohla stratiť v 548.AE.
0 0
cepeva cepeva

cepeva je offline (nepripojený) cepeva

Tweety
Ja si myslím,že tá 1,05 by sa mohla stratiť v 548.AE.
Maji,
prepac, ale taraz necham. Tych 548 myslis uctovnicky ucet? Co to je?
dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cepeva
Maji,
prepac, ale taraz necham. Tych 548 myslis uctovnicky ucet? Co to je?
dakujem.
To je účet-ost. prev.náklady
Tam naúčtuješ ten rozdiel, ktorý Ti ostane zo súm, ktoré som Ti už uviedla v predchádzajúcom príspevku.
0 0
cepeva cepeva

cepeva je offline (nepripojený) cepeva

Tweety
To je účet-ost. prev.náklady
Tam naúčtuješ ten rozdiel, ktorý Ti ostane zo súm, ktoré som Ti už uviedla v predchádzajúcom príspevku.
Tak toto uz chapem. Uctovnictvo som mala na skole, ale teraz sa skor venujem mzdam.
Dakujem velmi pekne.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Zbuchla som to narýchlo - skontrolujte - prípadne opravte:p
0 0
cepeva cepeva

cepeva je offline (nepripojený) cepeva

Beba
Zbuchla som to narýchlo - skontrolujte - prípadne opravte:p
Ahoj Beba,
ty navrhujes, ze tie rozdiely v stravnom mam zamestnancom strhnut kedy? Na konci roka?
Nie je to zle vymyslena ta tabulka, ale ked na konci roka mi vyjdu u nich zas haliere, tak potom co navrhujes?
Dakujem za skvely prispevok.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

cepeva
Ahoj Beba,
ty navrhujes, ze tie rozdiely v stravnom mam zamestnancom strhnut kedy? Na konci roka?
Nie je to zle vymyslena ta tabulka, ale ked na konci roka mi vyjdu u nich zas haliere, tak potom co navrhujes?
Dakujem za skvely prispevok.
Veď práve. V priebehu roka Ti budú ostávať na 335 priebežné zostatky, ktoré sa budú kumulovať podľa AE zamestnanca a posledný zostatok vyrovnáš vo výplate za december aj s haliermi - ak sa platí mzda na účet, tak to nevadí,ak sa platí v hotovosti, tak posledné halierové vyrovnanie dáš na 527 a to tiež nebude vadiť, je to náklad firmy /resp. storno nákladu /, alebo to zaúčtuješ na 546 tak, ako pri zaokrúhlení hotovostného nákupu ERP. Ale počkáme na ďalší názor.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Ale veď organizácia môže prispievať na stravenky z nákladov do výšky 55% z hodnoty 89,- Sk. To znamená ak to nevieš zaokrúhliť sociálnym fondom, môže dať firma menej, povedzme 48,- alebo 48,50 Sk... Ja by som to riešila takto, je to jednoduchšie.
0 0
cepeva cepeva

cepeva je offline (nepripojený) cepeva

Beba
Veď práve. V priebehu roka Ti budú ostávať na 335 priebežné zostatky, ktoré sa budú kumulovať podľa AE zamestnanca a posledný zostatok vyrovnáš vo výplate za december aj s haliermi - ak sa platí mzda na účet, tak to nevadí,ak sa platí v hotovosti, tak posledné halierové vyrovnanie dáš na 527 a to tiež nebude vadiť, je to náklad firmy /resp. storno nákladu /, alebo to zaúčtuješ na 546 tak, ako pri zaokrúhlení hotovostného nákupu ERP. Ale počkáme na ďalší názor.
Platime im to na ucty, ale software nam neumoznuje stravit zrazku s haliermi. Mohla by som si preverit, ci to nejako tam nemozem nastavit, ale zatial to je bez halierov.
Ale musim ti dat za pravdu. Keby to bolo aj s haliermi, tak by som to mohla strhat kazdy mesiac a nedrzat si v hlave do konca roka tie haliere.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať