Zavrieť

Porady

cestovné náhrady za vozidlo prihlásené v ČR

podnikám na slovensku ako fyzická osoba, mám v osobnom vlastníctve osobný automobil prihlásený v evidencii v ČR.(na moje meno)
Vozidlo nemám ani v ČR ani SR v majetku firmy. Je možné za toto vozidlo zaplatit cestnú daň, používať ho príležitostne na pracovné cesty a uplatniť si cestovné náhrady?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja by som povedala, ze ano. Ved pre uplatnenie cestovnych nahrad je dolezite, ze to auto je Tvoje a nie to, na uzemi ktoreho statu mu bola pridelena SPZ. Aspon si myslim...

    eler je offline (nepripojený) eler

    eler
    dik za odpoved, uz som si myslel ze ma vsetci ignoruju:-))) myslim si to tiez, nie je tam nic proti nicomu a ked sa na to niekoho spytam kazdy odpovie ze asi ano .........ale pochybnost tam je:-(

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Tak pozri, myslim, ze najmenej je zajst na danovy urad a opytat sa priamo tam. Treba im povedat, ze vozidlo mas registrovane v CR, ci je s tym problem. No a uvidis. Len rozmyslam este, ci nemas povinnost preregistrovat si auto u nas, ked s nim jazdis pravidelne na nasom uzemi. Viem, ze opacne v CR to plati. Zistovala som to, lebo na firme sme mali registrovane vozidlo, ktore po cely rok jazdi mimo uzemia SR. Lenze je pravda, ze pokial nenavstivis potrebne urady, kazdy Ti povie asi... A tak som skoncila aj ja. Na danovom urade mi vobec nevedeli poradit, ako je to s danou z motorovych vozidiel, ked to auto nejazdi na nasom uzemi, vraj to mam zistit na vyssom uzemnom celku. A ked tam skusi clovek nieco poslat, radsej sa k tomu nevyjadria.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Mali sme požičané auto z CZ na základe zmluvy - na prepravu tovaru počas poruchy nášho firemného asi dva mesiace. Zaplatili sme cestnú daň aj na Slovensku. Robili sme cesťáky. Prefotili sme si techničák a bolo to OK. Svoj majetok /či už ho máš na Tenerifi či kde /je stále Tvoj súkromný majetok a jazdiť si v ňom môžeš. Na podnikanie používané auto musí mať zaplatenú daň. Cestovné náhrady si môžeš uplatniť u auta nezaradeného do podnikania / čiže súkromného,požičaného od kamaráta,manžela.../ Ako je to s registráciou auta na SK neviem, nemám s tým skúsenosti. Len zamestnanci neplatia daň, ak so súkromným autom podniknú služobku. Dúfam, že sa nemýlim. Ak ano, opravte ma.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no moj nazor....ide o sukromne auto....ak si clovek zaplati cestnu dan uplatnovat si cestovne nahrady moze vlastnik auta podla paragrafu 19 ods 2 pism e no a to znamena ze ty si vlastnik...nikde sa nepise o tom ze musi byt auto evidovane na Slovensku jedina podmienka je vlastnictvo - je tam jasne napisane vlastne motorove vozidlo

    cestovné náhrady za vozidlo prihlásené v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.