Zavrieť

Porady

bar a DPH

SZCO ma v prenajme tenisove kurty a pri nich si zriadil aj bar, je platcom DPH a nakupuje tam od alkoholu cez sladkosti az po mlieko.... z tychto blockov si mozem uplatnit DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jasne, že môžeš, ak má v živnosti, oprávnení aj prevádzku baru, činnosť pohostinskú....

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    Mila123 Pozri príspevok
    jasne, že môžeš, ak má v živnosti, oprávnení aj prevádzku baru, činnosť pohostinskú....

    tie veci ale neberiem ako tovar...myslim teraz na rocnu inventuru zasob atd .... vykaz majetku a zavazkov

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    vanilka Pozri príspevok
    tie veci ale neberiem ako tovar...myslim teraz na rocnu inventuru zasob atd .... vykaz majetku a zavazkov
    tak ich účtuješ ako materiál???alebo to pohostenie je vrámci služieb na kurtoch?

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    Mila123 Pozri príspevok
    tak ich účtuješ ako materiál???alebo to pohostenie je vrámci služieb na kurtoch?

    je to pohostenie v ramci sluzieb....a uctujem ich do rezie s odpoctom DPH

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môže byť, potom je to ako materiál, inventúru aj tak robiť musíš a čo evidencia alkoholu?
    predaj je predpokladám zaťažený DPHčkou na výstupe.

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    KEJKA Pozri príspevok
    môže byť, potom je to ako materiál, inventúru aj tak robiť musíš a čo evidencia alkoholu?
    predaj je predpokladám zaťažený DPHčkou na výstupe.

    ano, aj ja si myslim, ze inventura bude potrebna, alkohol predava normalne v bare urcite s danou...a vedie dennu evidenciu kolko mu zostalo, vyplyvaju z alkoholu este nejake ine povinnosti pre mna ako uctovnicku?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie, len si sa o tom nezmienila, tak ak on si plní všetky povinnosti, tak ty iba účtuješ.

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    KEJKA Pozri príspevok
    môže byť, potom je to ako materiál, inventúru aj tak robiť musíš a čo evidencia alkoholu?
    predaj je predpokladám zaťažený DPHčkou na výstupe.
    Na základe čoho to bude účtované ako materiál? Je zjavne, že je to tovar. Predáva v nezmenenej forme, tak ako nakúpil. Inventúry a vedenia skladu je úplnou samozrejmosťou.

    PS: No neviem, mám pochybnosť- účtovanie ako pohostenie v rámci služieb pri predaji alkoholu na športoviskách s veľkou pravdepodobnosťou u daňovakov neprejde.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v bare nepredáva tovar v nezmenenom stave.
    otvorí fľašu a uleje, ak celú fľašu minerálky, nealko -tam by to eventuálne šlo ako tovar, nič sa enstane ak to bude ako služba - lebo aj tu fľašu otvorí, podá s pohárom, či?

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    doktor01 Pozri príspevok
    Na základe čoho to bude účtované ako materiál? Je zjavne, že je to tovar. Predáva v nezmenenej forme, tak ako nakúpil. Inventúry a vedenia skladu je úplnou samozrejmosťou.

    PS: No neviem, mám pochybnosť- účtovanie ako pohostenie v rámci služieb pri predaji alkoholu na športoviskách s veľkou pravdepodobnosťou u daňovakov neprejde.

    zauctovala som to ako nakup tovaru, do rezie s odpoctom DPH, zatial som takto dala iba sladkosti, mlieko a napoje, blocky za alkohol zatial nemam ale mozno sa nejake vyskytnu ked ho tam predava....ako by to bolo teda spravne??? alebo ich radsej vobec nezahrnat???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.