Zavrieť

Porady

DPH PÚ

Dobrý deň,
prosím Vás pekne môže mi niekto poradiť ako sa vypočíta DPH z príjmov?Som odborný pracovník spoločnosti, ale chcem vypočítať dph pre jednotlivý kvartál.
Dph sa počíta rozdiel medzi vydanými faktúrami a prijatými faktúrami alebo tam musím zaradiť aj bločky? Pretože nie na všetkých bločkoch alebo príjmových dokladoch je uvedená čiastka DPH.
Prosím poradte mi ,

Ďakujem vopred veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katrinqa Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím Vás pekne môže mi niekto poradiť ako sa vypočíta DPH z príjmov?Som odborný pracovník spoločnosti, ale chcem vypočítať dph pre jednotlivý kvartál.
    Dph sa počíta rozdiel medzi vydanými faktúrami a prijatými faktúrami alebo tam musím zaradiť aj bločky? Pretože nie na všetkých bločkoch alebo príjmových dokladoch je uvedená čiastka DPH.
    Prosím poradte mi ,

    Ďakujem vopred veľmi pekne
    Konečná suma dph je rozdiel medzi odpočtom a povinnosťou platiť daň.
    http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2011-a.html#78

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Katrinqa Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím Vás pekne môže mi niekto poradiť ako sa vypočíta DPH z príjmov?Som odborný pracovník spoločnosti, ale chcem vypočítať dph pre jednotlivý kvartál.
    Dph sa počíta rozdiel medzi vydanými faktúrami a prijatými faktúrami alebo tam musím zaradiť aj bločky? Pretože nie na všetkých bločkoch alebo príjmových dokladoch je uvedená čiastka DPH.
    Prosím poradte mi ,

    Ďakujem vopred veľmi pekne
    bločky - ak tam nemá ič dph nie je platiteľ - nemáš čo odrátať
    ppd - ak vaše, tak hádam vieš či ste platiteľmi dph. ak od iných tak hľadaj na ich faktúrach ič dph ak tam není - nie sú platiteľmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.