Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové proznanie DPH

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Prvý krát podávam dodatočné daňové priznanie DPH. Bolo mi povedané, že mám uviesť LEN sumy rozdielov. Tzn., že napr. /ešte v starom tlačive/: uskutočniteľné zdan.plnenie bolo 200.000,- a opravujem to na 250.000,- Sk, tak napíšem do riadku len sumu 50.000,-Sk?????. a naopak potom sumu -50.000,-Sk so znamienkom mínus? a do riadku 32 /výsledok dodatočného daňového priznania/ rozdiel, alebo nová suma, ktorá vyšla po oprave?.. ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    ak podavas dodatocne danove priznanie, ktore sa vztahuje na DPH po 01.05., tak sa danove priznanie vypise tak, ako malo byt spravne, teda v tvojom pripade si tam mala sumu 200 000 Sk a mala byt 250 000 Sk, takze teraz napises 250 000 Sk, a do riadku 33 napises sumu, o ktoru sa lisi toto danove priznanie oproti podanemu

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Podľa pokynov DRSR sa v dodatočnom DP uvádzajú všetky údaje v správnej výške, a rozdiel oproti podanému daňovému priznaniu v r. 33.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ďakujem Vám za ohlasy, ale to je len po 1.5.2004.. ale tento problém som mala ešte za 1 Q/04. Tzn, že ešte v starom tlačive. A vtedy to má byť tak, ako som napísala v otázke?? Ďakujem za odpovede.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Do 30.4. Iba rozdiel napr. +50.000 napr. uskutočnené zdaniteľné plnenie


    a výsledok dodatočného priznania tiež iba rozdiel(t.j. rozdiel oproti pôvodnej daňovej povinnosti alebo nadmernému odpočtu).

    Dodatočné daňové proznanie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.