Zavrieť

Porady

DPH ????

Ahojte, sme s.r.o. platca dph, prišla nám faktúra od SZCO platcu dph za služby vykonávané belgicku a na tej faktúre nebola vyčíslená dph. Keď som to zisťovala, že prečo tam nie je dph, tak vraj na DU mu povedali, že ked je služba vykonávaná v EU, tak to má byť bez dph. Ja si myslím, že by to tak bolo iba vtedy, keby fakturoval belgickej spoločnosti a nie slovenskej.... Čo vy na to??

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Je to v poriadku, služby boli prevedené v Belgicku - v EU, nie na Slovensku.

    alessi je offline (nepripojený) alessi

    Pokoj a dobro alessi
    Dph bude platiť slovenska firma keďže je odberateľom že? A keďže je platcom dph tak to podlieha samozdaneniu, ze?

    Lienuska je offline (nepripojený) Lienuska

    Lienuska
    alessi Pozri príspevok
    Dph bude platiť slovenska firma keďže je odberateľom že? A keďže je platcom dph tak to podlieha samozdaneniu, ze?
    s.r.o. je dodávateľ, objednávateľ je belgičan, ten platí dph. My sme si na tú prácu objednali SZCO, tak preto si myslím že by tam dph mala byť. Alebo sa mýlim??

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Kde boli vykonávané práce ????? Pokiaľ viem, je jedno kým boli vykonávané, ak dodávateľ aj odberateľ je platca DPH a služby boli vykonávané v EU (nie na Slovensku) tak faktúra je bez DPH.

    Opravte ma, ak sa mýlim, niekedy aj ja v tom mám zmätok.

    alessi je offline (nepripojený) alessi

    Pokoj a dobro alessi
    Ja to neviem. Iba to čo som sa naučil na Porade. Chcel som sa ujasniť či som to dobre pochopil. Sorry ak som vás domýlil.

    alessi je offline (nepripojený) alessi

    Pokoj a dobro alessi
    A az teraz po viacnásobnom prečítaní som zistil že o čo sa jedna. Prepáčte. Moja blbosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.