Zavrieť

Porady

zaúčtovanie vyučtovacej faktury a dph

Dobry den,
zacinam uctovat podvojne a narazila som na problem pri zauctovani faktury a odpoctu dph.
1. dostali sme zalohove faktury -3 x po 10 000E + 1 x 7000 E (islo o zálohy na sauny) - to so nauctovala 4 x 052/211
2. nasledne dodavatel po prijati platieb za zalohy (3xpo 10000) zaslal 3 x vyuctovacku na 10 000 ( ZD 8333.33 + 1666,67). Z tychto faktur som si v dph uplatnila len 2x1666,67 co somnauctovala na 343/052 cez interny doklad v POHODE. Fakturu na zdanenie zalohy som neuctovala.

Pri prvej faktury na zdanenie som si neuplatnila dph, nakolko prisla v case - 1/2011, ked firma este nebola platcom dph - Takze dan bola uplatnena len z 2. a 3. faktury na zdanenie, ktore prisli v marci a v aprili


Teraz mi prisla vyuctovacka kde ZD je 45000 E + 9000 DPH = 54000E a neviem ako to mam spravne zauctovat a spravne si odpocitat dph (respektivne kolko, kedze som za 1/2011 nemala narok na odpocet). Mohli by ste mi pomoct so zauctovanim a teda aj s tym kolko si mam vypyt dph.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    zaúčtovanie vyučtovacej faktury a dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.