Zavrieť

Porady

FA zaradene podla zaplatenia => zle DP na DPH?

Dobry den,

vyviedol som nasledovnu vec - som stvrtrocny platca DPH a mesacne vystavujem FA za pracu ktoru vykonavam, a niekedy je FA uhradena do konca mesiaca v ktorom bola FA vystavena (datum zdanitelneho plnenia / dodania), a niekedy zaciatkom nasledovneho.

Pridrzajuc sa toho, ze v JU sa uctuje podla "penazi" som pri DP na DPH zaradoval FA do stvrtrokov podla datumu kedy mi nabehli peniaze na ucet.

No a teraz mam informaciu, ze som to mal zaradovat podla datumu zdanitelneho plnenia / dodania. Ak je to tak, tak teraz mam zle vacsinu DP na DPH -> ze som DPH z penazi co som dostal odviedol az v dalsom stvrtroku. Co sa tyka suctu zaplatenej DPH za rok, tak sucet je v poriadku - statu po zaplateni DPH za 4.Q som nezostal nic dlzen.

Takze za 1.Q som mal zaplatit viac, za 2., 3.Q +/- 1000 SK rozdiel, a v 4.Q som mal/ mam zaplatit zase menej. Tyka sa rokov 2004, 2005.

Co s mam urobit?
Velmi pekne vopred dakujem za kazdu radu.
Usporiadat
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

To Vás skutočne ľutujem , ale určite by som to riešila opravnými priznaniami .Je to síce s pokutou ale lepšie ako keď vam príde kontrola.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
sviatuct
Co s mam urobit?
Doporučujem nerobiť nič. .-( Uvidíte ... Možno kontrola nepríde. A ak áno, viete, čo tam máte. Ak rozdiely nie sú veľké, nechajte to tak, ale od najbližšieho zdaňovacieho obdobia už postupujte správne ...
Mali ste už kontrolu DPH? Odkedy ste platiteľom?
0 0
sviatuct sviatuct

sviatuct je offline (nepripojený) sviatuct

Este som DK nemal, platitelom som od 1997. Problematicke su roky 2004, 2005, pred tym je vsetko tam kde ma byt (nahodou).
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Mávate odpočty?
0 0
sviatuct sviatuct

sviatuct je offline (nepripojený) sviatuct

Hm, za I.Q. dostanem pokutu, za posledny mam zase preplatok. V 2004 mam za 2.Q o 7000 menej, 3. je OK, za 4 som zas zaplatil o 7000 viac. A v 2005 je to 3000, 4000, 1000, a -8000.
0 0
sviatuct sviatuct

sviatuct je offline (nepripojený) sviatuct

AVO
Mávate odpočty?
Mam stale dost vyssie prijmy ako vydaje, takze stale platim.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
sviatuct
Hm, za I.Q. dostanem pokutu, za posledny mam zase preplatok. V 2004 mam za 2.Q o 7000 menej, 3. je OK, za 4 som zas zaplatil o 7000 viac. A v 2005 je to 3000, 4000, 1000, a -8000.
Ak chcete pokojnejšie spávať, tak si vyriešte rok 2005. Mám za to, že tam je predpoklad kontroly najreálnejší. Ale je to na vás. .-(
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
sviatuct
Mam stale dost vyssie prijmy ako vydaje, takze stale platim.
Takže je reálne, že staré roky kontrolovať nebudú. Spravidla sa orientujú na námatkové kontroly zdaňovacieho obdobia, alebo predchádzajúci kalendárny rok v prípade úplnej kontroly. Avšak vzhľadom k daňovým povinnostiam možno kontrola nebude, resp. presunie sa do obdobia, keď to už budete mať správne.

Nemusí to však byť pravidlo .-(
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

Daňová kontrola posudzuje samostatne obdobia, nie celý rok. Sankcie vyrubujú z rozdielu aj z nadmerného odpočtu aj z daň. povinnosti ku dňu kontroly.
0 0
sviatuct sviatuct

sviatuct je offline (nepripojený) sviatuct

AVO
Ak chcete pokojnejšie spávať, tak si vyriešte rok 2005. Mám za to, že tam je predpoklad kontroly najreálnejší. Ale je to na vás. .-(
No ved ja to chcem vyriest, ale neviem ako. Za 4.Q som este DP nedaval.

Aka penale / pokuta mi hrozi? Napr. za ten 2004, ked tam to bol "moj dlh" uhradeny cca za 6 mesiacov.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
sviatuct
Aka penale / pokuta mi hrozi? Napr. za ten 2004, ked tam to bol "moj dlh" uhradeny cca za 6 mesiacov.
Samostatné kontroly na DPH kontrolovali rok 2004 v roku 2005. Predpokladám, že čochvíľa začnú kontroly roku 2005.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
sviatuct
No ved ja to chcem vyriest, ale neviem ako. Za 4.Q som este DP nedaval.
Ak chcete podať správne DP za 4. Q 2005 tak v tom prípade by som urobila aj nadväzné DDP ostatných zdaňovacích období v roku 2005.
0 0
sviatuct sviatuct

sviatuct je offline (nepripojený) sviatuct

Chvojkova
Daňová kontrola posudzuje samostatne obdobia, nie celý rok. Sankcie vyrubujú z rozdielu aj z nadmerného odpočtu aj z daň. povinnosti ku dňu kontroly.
Takze ked mam zle 4 DP, tak budemplatit pokutu za kazde z nich? Ake su sankcie pri dodatocnom DP?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sviatuct
Takze ked mam zle 4 DP, tak budemplatit pokutu za kazde z nich? Ake su sankcie pri dodatocnom DP?
Pre rok 2005 podľa §35 zákona o správe daní a poplatkov:
§ 35
Správne delikty
1/ Správca dane uloží daňovému subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska a
a) kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo dodatočnom hlásení, ...... /uvádzam len tento prvý bod./

V bode 3 tohto paragrafu sa zároveň hovorí:
3/ Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie z rozdielu medzi daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení a vyššou daňou uvedenou daňovým subjektom v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení, správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške.

Základná úroková sadzba je od 1.3. 2005 3% ináč ju nájdeš na www.nbs.sk.
Naposledy upravil evina : 15.01.06 at 17:20
0 0
sviatuct sviatuct

sviatuct je offline (nepripojený) sviatuct

evina
Pre rok 2005 podľa §35 zákona o správe daní a poplatkov:
§ 35
Správne delikty
1/ Správca dane uloží daňovému subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska a
a) kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo dodatočnom hlásení, ...... /uvádzam len tento prvý bod./

V bode 3 tohto paragrafu sa zároveň hovorí:
3/ Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie z rozdielu medzi daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení a vyššou daňou uvedenou daňovým subjektom v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení, správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške.

Základná úroková sadzba je od 1.3. 2005 ináč ju nájdeš na www.nbs.sk.
dakujem, urok je myslim 3% +/-, ci nie? Rata sa to tymi 3x3%, alebo sa zohladnuje napr. ze ked po 6 mesiacoch, tak polovica? (kedze 3% je rocny urok).
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sviatuct
dakujem, urok je myslim 3% +/-, ci nie? Rata sa to tymi 3x3%, alebo sa zohladnuje napr. ze ked po 6 mesiacoch, tak polovica? (kedze 3% je rocny urok).
Áno je tri percentá, už som to tam doplnila, mi to prvýkrát vypadlo. Ráta sa 3krát 3% za každé to DP v prípade, že Ti na chybu príde správca. V prípade, že podáš dodatočné, čiže si si na chybu prišiel sám je to 3x3%delené 2, teda kráti sa Ti to na tú polovicu.
0 0
sviatuct sviatuct

sviatuct je offline (nepripojený) sviatuct

evina
Áno je tri percentá, už som to tam doplnila, mi to prvýkrát vypadlo. Ráta sa 3krát 3% za každé to DP v prípade, že Ti na chybu príde správca. V prípade, že podáš dodatočné, čiže si si na chybu prišiel sám je to 3x3%delené 2, teda kráti sa Ti to na tú polovicu.
A ziadne dalsie procesne sankcie okrem tychto 3x3% nehrozia?
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

sviatuct
A ziadne dalsie procesne sankcie okrem tychto 3x3% nehrozia?
Nie.
Ak podáte DDP platíte správny delikt=pokuta =1,5x3
Ak vám na to príde až kontrola tak platíte 3x3
Sankčný úrok už neplatíte.
0 0
sviatuct sviatuct

sviatuct je offline (nepripojený) sviatuct

ALBO
Nie.
Ak podáte DDP platíte správny delikt=pokuta =1,5x3
Ak vám na to príde až kontrola tak platíte 3x3
Sankčný úrok už neplatíte.
dakujem, takze budem kludne spat
0 0
Kacenka Kacenka

Kacenka je offline (nepripojený) Kacenka

Rýchlo urobiť opravné priznania.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať