Zavrieť

Porady

poplatky za kosenie cintorina

Chcem sa opytať, či môže obec vyberať poplatok za kosenie cintorina od každeho domu jednotne na zaklade nariadenia obce aj ked nema uzatvorenu žiadnu zmluvu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    dakujem, no u nas sa to tak vybera aj od tych čo v obci nebyvaju, stači že vlastnia dom. Teraz neviem či to mam platiť, alebo nie. Doteraz sme tento poplatok platili. Neviem či obec porušuje nejaky zákon, alebo je v prave
    Naposledy upravil Evka Bačik : 28.07.11 at 19:51

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    Evka Bačik Pozri príspevok
    Teraz neviem či to mam platiť, alebo nie. Doteraz sme tento poplatok platili.
    Cez sukromnu spravu mi skuste poslat nazov obce a cislo VZN, na zaklade ktore to platite (zostane to v anonymite). Osobne by som neplatil ten poplatok. Ak je podozrenie, ze VZN nie je v sulade so zakonom, mozete sa obratit s podnetom na hlavneho kontrolora obce. A s dalsim podnetom by som sa obratil aj na prislusnu okresnu prokuraturu, aby preskumala sulad VZN so zakonmi. Podnet prokuratori sa nazyva "Podnet na podanie protestu prokurátora". Prokurator je povinny zaoberat sa Vasim podnetom a nasledne Vam oznamit vysledok.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Evka Bačik Pozri príspevok
    Chcem sa opytať, či môže obec vyberať poplatok za kosenie cintorina od každeho domu jednotne na zaklade nariadenia obce aj ked nema uzatvorenu žiadnu zmluvu.
    Predsa platím na 10 rokov za hrobové miesta. Podotým, že nie malú sumu
    100 eur/ za 1 hrobové miesto. To by som mala platiť ešte i za kosenie a údržbu spoločných priestorov? No sorry.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Evka Bačik Pozri príspevok
    dakujem, no u nas sa to tak vybera aj od tych čo v obci nebyvaju, stači že vlastnia dom. Teraz neviem či to mam platiť, alebo nie. Doteraz sme tento poplatok platili. Neviem či obec porušuje nejaky zákon, alebo je v prave
    To si zrejme Obecný úrad dal odsúhlasiť poslancom takú nehoráznosť, že každý bude platiť za kosenie a údržbu cintorína. Daj písomnú námietku, že Ty to platiť nebudeš, nakoľko tam žiadny hrob nemáš.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Evka Bačik Pozri príspevok
    Chcem sa opytať, či môže obec vyberať poplatok za kosenie cintorina od každeho domu jednotne na zaklade nariadenia obce aj ked nema uzatvorenu žiadnu zmluvu.
    Keby som na to šiel logicky , tak VZN obce by niečo také mohlo poriešiť .
    No na druhej strane by mohlo dôjsť k nezrovnalostiam...
    Predsa len , jeden dom môže mať na cintoríne X hrobov a druhý len Y hrobov ...alebo žiaden ...
    Alebo ďalšia variant ...ako by to potom obec riešila u prechodných obyvateľoch obce ??? Poplatky za odvoz smetí sa platia ...to aj za cintorín by sa mali odvádzať ???

    Nemyslím si veru , že obec by jednostranne pochodila ...nejaký ten kľúč by musela vymyslieť ...

    Zmluva ???...medzi kým ???...obec kontra obyvateľ ????

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Udzrbu cintorina ma spravca cintorina (v tomto pripade je to asi obec) zabezpecovat z poplatkov za hrobove miesta.
    Ak su tie nizke, tak ich moze navrhnut zvysit.
    Ale to, ze niekto byva v obci neznamena, ze musi mat na obecnom cintorine aj niekoho pochovaneho, preco by teda mal prispievat na udrzbu cintorina?
    peterknazeje Pozri príspevok
    Cez sukromnu spravu mi skuste poslat nazov obce a cislo VZN, na zaklade ktore to platite (zostane to v anonymite). Osobne by som neplatil ten poplatok. Ak je podozrenie, ze VZN nie je v sulade so zakonom, mozete sa obratit s podnetom na hlavneho kontrolora obce. A s dalsim podnetom by som sa obratil aj na prislusnu okresnu prokuraturu, aby preskumala sulad VZN so zakonmi. Podnet prokuratori sa nazyva "Podnet na podanie protestu prokurátora". Prokurator je povinny zaoberat sa Vasim podnetom a nasledne Vam oznamit vysledok.
    dakujem za odpoved.Neviem Vam poslať sukromnu spravu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Evka Bačik Pozri príspevok
    dakujem za odpoved.Neviem Vam poslať sukromnu spravu.
    Ta moznost sa ti objavi, ked tuknes na meno prispievatela (v hociktorom prispevku), ktoremu chces SS poslat.
    Obecne zastupiteľstvo si takto schvalilo prevádzkový poriadok pre pohrebiska na uzemi obce cez všeobecne zaväzne nariadenie v roku 2007.

    SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

    Samuel SamuelSK
    Hmm, neviete niekto inspirovat, ze za co/ake sluzby plati obec danej sprave cintorinu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.