Zavrieť

Porady

Stupačka v byte kam sa obrátiť?

Poprosím radu tečie nám v paneláku stupačka správca domu už mesiac s tým nič nerobí, dokonca už ignoruje aj naše telefonáty nedvíha neodpovedá ani na sms. Je prasknuta odpadová rúra na wc, čiže smrad v kúpelni a už ani nehovorím o zdravotnom riziku.dakujem
Naposledy upravil Dav : 25.07.11 at 20:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    No platiť by sa to malo z fondu opráv, tak to povedzte domovému dôverníkovi a on nech to zariadi alebo sa dohodnite rovno s opravárom.

    eliska80 je offline (nepripojený) eliska80

    eliska80
    Letko Pozri príspevok
    No platiť by sa to malo z fondu opráv, tak to povedzte domovému dôverníkovi a on nech to zariadi alebo sa dohodnite rovno s opravárom.
    dakujem, to je jasne len problem je ten ze peniaze ma spravca je to novostavba a byva tam len niekolko rodin. A ak to dame opravit na vlastne naklady penazi sa potom nedovolame majitelka domu je v dlhoch a podvodnicka. neviem kam napisat nejaku staznost ak si to opravime aby sme mali pre pripadny sud nejaky podklad .

    Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

    Ľubomír
    eliska80 Pozri príspevok
    dakujem, to je jasne len problem je ten ze peniaze ma spravca je to novostavba a byva tam len niekolko rodin. A ak to dame opravit na vlastne naklady penazi sa potom nedovolame majitelka domu je v dlhoch a podvodnicka. neviem kam napisat nejaku staznost ak si to opravime aby sme mali pre pripadny sud nejaky podklad .
    Ak je to novostavba, tak by mala platiť záruka. Zhotoviteľ stavby mal poruchu odstrániť.

    eliska80 je offline (nepripojený) eliska80

    eliska80
    Ľubomír Pozri príspevok
    Ak je to novostavba, tak by mala platiť záruka. Zhotoviteľ stavby mal poruchu odstrániť.
    dalsia komplikacia zhotovitel sa s nami odmieta bavit je na druhom konci republiky bude hovorit len s majitelkou a ta na to kasle

    Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

    Ľubomír
    eliska80 Pozri príspevok
    dalsia komplikacia zhotovitel sa s nami odmieta bavit je na druhom konci republiky bude hovorit len s majitelkou a ta na to kasle
    No, tak ja by som to riešil opravou na vlastné náklady a potom žaloval zhotoviteľa a správcu. Viem, že je to na dlhé lakte, ale možno je to lepšie riešenie ako vlhko a smard. Skúste to medializovať, hoci cez Lampáreň. Človek nikdy nevie čo mu môže pomôcť.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Urcite by som mesiac v byte netrpela smrad.
    komunikaciu s majitelom nehnutelnosti mate pisomne?
    Keby nahodou chcel tvrdit, ze o nicom nevedel.

    Ak nie, treba napisat, dat urgentny termin na odstranenie poruchy s tym, ze ak sa neozve, tak dat opravit na vlastne naklady.

    Poruchu pri oprave zdokumentovat (kludne fotodokumentacia) a kopie faktury aj foto odoslat opat majitelovi zo ziadostou o zapocitanie nevyhnutnych nakladov do splatok do fondu oprav.

    eliska80 je offline (nepripojený) eliska80

    eliska80
    ivka70 Pozri príspevok
    Urcite by som mesiac v byte netrpela smrad.
    komunikaciu s majitelom nehnutelnosti mate pisomne?
    Keby nahodou chcel tvrdit, ze o nicom nevedel.

    Ak nie, treba napisat, dat urgentny termin na odstranenie poruchy s tym, ze ak sa neozve, tak dat opravit na vlastne naklady.

    Poruchu pri oprave zdokumentovat (kludne fotodokumentacia) a kopie faktury aj foto odoslat opat majitelovi zo ziadostou o zapocitanie nevyhnutnych nakladov do splatok do fondu oprav.
    toto mame za sebou, uz len na vlastne naklady a sud asi...dakujem

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Stúpačka a odpadová rúra z wc je rozdiel. Stúpačka je spoločné zariadenie a odpadová rúra nie, tá patrí k mise a tá je súkromná.
    Aspoň u nás je to tak.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Poopravím Gapa: stupačka (na teplú i studenú vodu, ústredné kúrenie) je spoločná po ventil v bytovom jadre (ventil je už v majetku vlastníka a všetko za tým si hradí sám). Odpad - od WC misy po spoločný odpad (to je ten zvislý smerom dole) je v majetku vlastníka až po vtok - ostatné (zhora dole) je spoločné.
    To čo je spoločné, má sa hradiť z fondu opráv.
    Ale pokiaľ je to novostavba, platí záruka (vtedy sa už nerozlišuje moje - naše) a nastupuje reklamačný poriadok a protokol.

    Stupačka v byte kam sa obrátiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.