Zavrieť

Porady

PN kontrola

Dobry den,

chcel by som sa opytat ohladom moznosti kontroly zo socialnej poistovne.
Na vysvetlenie: pred par tyzdnami som si zlomil kotnik a budem PN cca 6 tyzdnov, mam uz vsetko podpisane a potvrdene aj od lekarky, ktora mi dala vychadzky od 10 - 12 a od 13 - 15. brat ma pozval, aby som u neho stravil vikend alebo sa vecer zastavil na navstevu. s prevozom nie je problem, pretoze aj na kontroly ma bezne vozia autom. Otazkou je, ci moze prist kontrola zo socialky aj vecer, respektive cez vikend?
Mate s tym niekto skusenosti alebo je to niekde v zakone urcene? pretoze prerabat kvoli jednemu dnu PNku sa mi moc nechce a zase by bolo neprijemne, keby som mal mat problemy kvoli jedinemu vyletu, ked inak som furt doma...

Dakujem vsetkym za odpoved a prajem pekny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ivka opravím ťa trošku

    Vylúčenie nároku na výplatu

    odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, najviac v rozsahu 30 dní
    za dni, počas ktorých má poistenec nárok na výplatu materského

    Nepríde na zvyšok PN o nemocenské dávky ale len na najbližších 30 dní.

    zdroj : http://www.socpoist.sk/nemocenske/12...oku-na-vyplatu

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, kontrola moze prist aj vecer aj cez vikend (poznam pripad, v sobotu o 21,00 hod.).
    Ak ti pride kontrola prave vtedy, je to porusenie liecebneho rezimu a prides o nemocenske davky na zbytok PN. (teda na 30 dni)

    Odporucam pocas PN navstevu uskutocnit len pocas vychadzok alebo nech brat pride k tebe.
    Naposledy upravil ivka70 : 29.07.11 at 08:06 Dôvod: doplnene: teda na 30 dni

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    XANTI, mas pravdu, ale kedze je uz par tyzdnov na PN a PN predpokladana je 6 tyzdnov, tak tych 30 dni je prakticky do konca PN
    Ale dik za opravu.

    Tohocasu je offline (nepripojený) Tohocasu

    Tohocasu
    dakujem za odpoved! to ci pridem o nahradu a podobne uz pre mna nie je rozhodujuce, len som chcel vediet, ci mozem chodit na navstevy... na to som uz odpovedal dostal, takze mozte locknut temu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.