Zavrieť

Porady

Problém s PC :-( ...

Dobrý deň! Včera sa mi stala nepríjemná vec s počítačom...
4-krát za sebou sa mi reštartoval počítač.Dnes ráno som ho skúsila zapnúť a zobrazila sa mi čierna obrazovka. Na nej bolo napísané : Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti,ale systém windows nebol úspešne spustený pravdepodobne z dôvodu zmeny Hardware alebo Software... Pod tým bolo však ešte napísané :

Stav núdze
Stav núdze v sieti
stav núdze so systémom MS-DOS
Posledná známa funkčná konfigurácia
Spustiť systém bežným spôsobom

Zvolila som poslednú možnosť no tá mi PC zasa zreštartovala.Potom som skúsila dať ostatné možnosti no všetky mi počítač len reštartovali. :-( PC sa dá vypnúť iba na "tvrdo"...

Jedná sa o PC - Windows XP


Prosím pomôžte mi.... Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    tazko povedat kde je chyba. Moze to byt hardverovi alebo aj softverovi problem. Skus si stiahnut a napalit live CD linux (napr Ubuntu), ak ti to pocitac nacita, tak bude problem zrejme v softveri a skus preinstalovat windows (data, dokumenty a podobne si radsej zalohuj na externy disk alebo usb kluc)

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Fuj. Takyto problem som mala ked som mala Vistu. Z nicoho nic mi to zacal robit. Pozerali sa mi na to aj "ajťáci" a jedine vychodisko bolo ubuntu na USB kluci - spustit a dostat sa na na harddisk, rychlo vykopirovat vsetky veci a preinstalovat na Windows 7.

    Pravdupovediac, s XP som nemala nikdy problemy.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V takychto pripadoch je dobre nastartovat pocitac v Stave núdze, skusit, ci tam funguje, pripadne pozriet do HW nastaveni, ktora suciastka vykazuje chybu (cerveny trojuholnik pri nej).

    Niekedy sa PC chyti po restartovani z nudzoveho rezimu a nastartuje sa riadne.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    newmi Pozri príspevok
    vsak ale nudzovy rezim jej nejde
    A to si z coho usudil?
    Ja citam len, ze Zvolila som poslednú možnosť , teda
    Spustiť systém bežným spôsobom

    citam ja zle?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    ivka70 Pozri príspevok
    A to si z coho usudil?
    Ja citam len, ze Zvolila som poslednú možnosť , teda
    Spustiť systém bežným spôsobom

    citam ja zle?
    v zadani je napisane posldna veta, ze potom som skusila vsetky moznosti a pocitac sa iba restartoval.

    Citujem: "Zvolila som poslednú možnosť no tá mi PC zasa zreštartovala.Potom som skúsila dať ostatné možnosti no všetky mi počítač len reštartovali. :-( PC sa dá vypnúť iba na "tvrdo"... "

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    ivka70 Pozri príspevok
    A to si z coho usudil?
    Ja citam len, ze Zvolila som poslednú možnosť , teda
    Spustiť systém bežným spôsobom

    citam ja zle?
    ano citas zle, resp nie poriadne

    mailita je offline (nepripojený) mailita

    mailita
    PC je už v oprave :-)... Windows to už rozchodil :-) Vraj to bolo spôsobené vírusom :-/ Dakujem Vám za snahu vyriešiť tú závadu ;-)

    Timer3 je offline (nepripojený) Timer3

    Timer3
    Virusom ? Tak to muselo byt nieco fakt riadne.. Inac aj prehriaty procesor to moze robit ak mas stolovy pocitac. Pri takychto situaciach si treba potrapit pamet, ze co si robila naposledy, ci nieco zvlastne, co sa dialo posledny cas na pc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.