Zavrieť

Porady

Podporili by ste štrajk učiteľov, keby k nemu došlo (september 2011) ?

Anketa: Podporili by ste štrajk učiteľov za ich lepšie finančné ohodnotenie ?

Počet hlasujúcich
117. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • ANO

    54 46.15%
  • NIE

    58 49.57%
  • NEVIEM

    5 4.27%
Zaujímajú ma názory učiteľov, rodičov, žiakov-študentov a aj tých, ktorých sa zdanlivo táto téma netýka. Je pre nás všetkých veľmi dôležité do akej školy chodia naše deti, vnúčence .... akí učitelia ich učia ....

Pre tých, ktorí nie sú v obraze:
http://strajkucitelov.websnadno.cz/Vzkazy.html
http://www.akodalejucitel.wbl.sk/POCET-PODPISOV.html
http://www.facebook.com/groups/219597171402340?ap=1
dodatočne pridané:
http://m.tvnoviny.sk/index.php?artic...omments_page=4
http://komoraucitelov.org/clanok-66-...mentare-1.html
Naposledy upravil jaros5 : 02.08.11 at 17:44 Dôvod: vložený dalsí link
Usporiadat
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

štrajk učiteľov


Iniciatíva "STAČILO!","I BASTA!" bude koordinovať všetky bližiace sa štrajkové aktivity.

POSTAV SA ZA SVOJ PLAT A SVOJE SOCIÁLNE PRÁVA!!!

Iniciativa " I BASTA" bude podporovať a koordinovať pomocou tejto stránky všetky aktivity , ktoré budú smerovať k zatvoreniu škôl na niekoľko dní ako vyvrcholenie štrajkovej iniciatívy.

Zároveň tento WEB bude sledovať každé zastrašovanie učiteľov na pracovisku zo strany vedenia škôl, ktoré sa už deje! napište nám! dajte nám o sebe vedieť!
http://www.akodalejucitel.wbl.sk/DOKUMENTY.html
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdr...tml?id=1235413
Naposledy upravil jaros5 : 05.08.11 at 09:23 Dôvod: sprehľadnenie a vloženie linku
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
betak betak

betak je offline (nepripojený) betak

ja podporim akykolvek straj , strajkovat sa musime naucit
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jaroš, zúčastnila som sa v Bratislave jedného protestu učitelov ZUŠ pred pár rokmi. Priznám sa, hanbila som sa za to, že som bola medzi nimi - väčšina účastníkov (z nášho autobusu) vôbec nevedela načo tam je ... Bol to pre nich výlet, spojený s návštevou divadelného predstavenia ...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Chcela som napísať, že podporím. Ale keď sa vždy nájde, na čo sa naštvem, aj keď je to drobnosť a potom ma od celého chuť prejde...
To aké zamestnanecké výhody chcú?! :O Auto, telefón, notebook,... to nemajú ani operátori pri linkách. Načo chcú stravné lístky, keď majú zabezpečené teplé jedlo?! To koľkí sa sťažujú, že potrebujú jedlo a nie lístky?! A neverím tomu, že by sa nevedeli dohodnúť so svojím zamestnávateľom, že chcú stravné lístky radšej. Lenže to by zas požadovali zaplatiť pol hodinu, ktorú musia trčať v škole, ale inak by to bola obedová prestávka. Darčekové poukážky, posedenia, ... závisí od zamestnávateľa ako v školách, tak aj mimo škôl. Určite aj pre pedagógov sa vytvára sociálny fond. Benefity a zľavy a 13. ty plat... to ako sa sťažovať, že ja nemám 40 dní dovolenky.

Ja viem, že tam sú aj vážnejšie problémy, ale vytáča ma, keď niekto sa sťažuje na niečo, čo vlastne ani nie je. Všeobecne.
12 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Európske porovnanie platov učiteľov.

Za nami sa nachádza už len Rumunsko, pred nami figuruje okrem Česka, Maďarska a Poľska aj Peru či Litva.
http://translate.google.com/translat...Fteacher.shtml
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jaroš, nie je ta štatistika trošku stará ? (údaje z r.2005)
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Gabi03 Pozri príspevok
Chcela som napísať, že podporím. Ale keď sa vždy nájde, na čo sa naštvem, aj keď je to drobnosť a potom ma od celého chuť prejde...
To aké zamestnanecké výhody chcú?! :O Auto, telefón, notebook,... to nemajú ani operátori pri linkách. Načo chcú stravné lístky, keď majú zabezpečené teplé jedlo?! To koľkí sa sťažujú, že potrebujú jedlo a nie lístky?! A neverím tomu, že by sa nevedeli dohodnúť so svojím zamestnávateľom, že chcú stravné lístky radšej. Lenže to by zas požadovali zaplatiť pol hodinu, ktorú musia trčať v škole, ale inak by to bola obedová prestávka. Darčekové poukážky, posedenia, ... závisí od zamestnávateľa ako v školách, tak aj mimo škôl. Určite aj pre pedagógov sa vytvára sociálny fond. Benefity a zľavy a 13. ty plat... to ako sa sťažovať, že ja nemám 40 dní dovolenky.

Ja viem, že tam sú aj vážnejšie problémy, ale vytáča ma, keď niekto sa sťažuje na niečo, čo vlastne ani nie je. Všeobecne.
Vo veľa veciach máš pravdu, ale nedával by som do rovnítka prácu operátora pri linke s prácou učiteľa
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

jaros5 Pozri príspevok
Vo veľa veciach máš pravdu, ale nedával by som do rovnítka prácu operátora pri linke s prácou učiteľa
Ak si nepochopil, tak nevadí. Vysvetlím inak.
Som účtovníčka a dievča pre všetko. Služobný mám iba telefón. A prečo? Pretože ho potrebujem k svojej práci. Potrebovala by som síce aj auto, aj notebook by som vedela ako využiť, samozrejme pracovne, ale tieto veci nemám. Mám ísť štrajkovať?!
Z akého dôvodu potrebujú učitelia složobný telefón a auto k svojej práci? Notebook by som si ešte vedela predstaviť.
15 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Gabi03 Pozri príspevok
Ak si nepochopil, tak nevadí. Vysvetlím inak.
Som účtovníčka a dievča pre všetko. Služobný mám iba telefón. A prečo? Pretože ho potrebujem k svojej práci. Potrebovala by som síce aj auto, aj notebook by som vedela ako využiť, samozrejme pracovne, ale tieto veci nemám. Mám ísť štrajkovať?!
Z akého dôvodu potrebujú učitelia složobný telefón a auto k svojej práci? Notebook by som si ešte vedela predstaviť.
Ale pochopil som veľmi dobre Gabi , ja sa vôbec nezastávam učiteľov ... a prosím ťa, pozorne si prečítaj môj príspevok, kde ti potvrdzujem, že máš vo veľa argumentoch pravdu, ale nehnevaj sa, dať do rovnítka prácu operátora pri linke s prácou učiteľa je "trošku" pritiahnuté za vlasy.

A to je práve to čo chcem dokázať niektorým mojim kolegom, že sú naivní, ak si myslia, že štrajkom niečo dokážu. Nepodporí ich verejnosť - skôr naopak. Dokonca učiteľská obec sa nevie podporiť ani sama.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jaros5 Pozri príspevok
Vo veľa veciach máš pravdu, ale nedával by som do rovnítka prácu .............
Podporili by ste štrajk učiteľov
...znela otázka ...


Ja by som sa opýtal inak .

Podporili by ste hociaký štrajk ( samozrejme oprávnený ) a je jedno , akého odvetvia sa týka ???



Poznámka :
Nemôžem sa zbaviť dojmu , že " štrajky " u nás sú len také obyčajné - nič neriešiace zhromaždenia ...viď výstražné štrajky železničiarov , zdravotníkov ...
Šéfov jednotlivých odborov absolútne nemá význam spomínať ...škoda prstov na klávesnici ...
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Gabi03 Pozri príspevok
................. Z akého dôvodu potrebujú učitelia složobný telefón a auto k svojej práci? Notebook by som si ešte vedela predstaviť.
Totálny súhlas: skutočne je smiešne aby učitelia požadovali k svojej práci auto, ... súhlasím, .. totálna blbosť
Notebook si myslím tiež ako ty , že by sa im zišiel
A mobil si viem predstaviť, že by triedny učiteľ vedel využiť, ale nutné to skutočne nie je ... čiže opäť zhoda .... tak prečo tak konfrontačne, Gabi???
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

jaros5 Pozri príspevok
Ale pochopil som veľmi dobre Gabi , ja sa vôbec nezastávam učiteľov ... a prosím ťa, pozorne si prečítaj môj príspevok, kde ti potvrdzujem, že máš vo veľa argumentoch pravdu, ale nehnevaj sa, dať do rovnítka prácu operátora pri linke s prácou učiteľa je "trošku" pritiahnuté za vlasy.

A to je práve to čo chcem dokázať niektorým mojim kolegom, že sú naivní, ak si myslia, že štrajkom niečo dokážu. Nepodporí ich verejnosť - skôr naopak. Dokonca učiteľská obec sa nevie podporiť ani sama.
Tak naposledy. Nedávala som do rovníka tieto povolania, len som zdôraznila absurditu niektorých požiadaviek.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

jaros5 Pozri príspevok
Totálny súhlas: skutočne je smiešne aby učitelia požadovali k svojej práci auto, ... súhlasím, .. totálna blbosť
Notebook si myslím tiež ako ty , že by sa im zišiel
A mobil si viem predstaviť, že by triedny učiteľ vedel využiť, ale nutné to skutočne nie je ... čiže opäť zhoda .... tak prečo tak konfrontačne, Gabi???
Lebo som sa trochu rozčúlila.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Gabi03 Pozri príspevok
Chcela som napísať, že podporím. Ale keď sa vždy nájde, na čo sa naštvem, aj keď je to drobnosť a potom ma od celého chuť prejde...
To aké zamestnanecké výhody chcú?! :O Auto, telefón, notebook,... to nemajú ani operátori pri linkách. Načo chcú stravné lístky, keď majú zabezpečené teplé jedlo?! To koľkí sa sťažujú, že potrebujú jedlo a nie lístky?! A neverím tomu, že by sa nevedeli dohodnúť so svojím zamestnávateľom, že chcú stravné lístky radšej. Lenže to by zas požadovali zaplatiť pol hodinu, ktorú musia trčať v škole, ale inak by to bola obedová prestávka. Darčekové poukážky, posedenia, ... závisí od zamestnávateľa ako v školách, tak aj mimo škôl. Určite aj pre pedagógov sa vytvára sociálny fond. Benefity a zľavy a 13. ty plat... to ako sa sťažovať, že ja nemám 40 dní dovolenky.

Ja viem, že tam sú aj vážnejšie problémy, ale vytáča ma, keď niekto sa sťažuje na niečo, čo vlastne ani nie je. Všeobecne.
Tak teda fakt naposledy. Mňa vytáča, keď niekto niečo napíše a potom to bez mihnutia oka poprie ..... veď si prečítaj čo si napísala ....červené
Ale poďme sa radšej baviť o tom vážnejšom .... lebo toto sú pletky ... myslíš, že naše školstvo je v poriadku ??? A netreba na ňom nič meniť?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Otázka z témy: Podporili by ste štrajk učiteľov, keby k nemu došlo (september 2011) ?
Moja odpoveď: Neviem.

Moja otázka: V čom konkrétne by mala spočívať moja podpora štrajku???Nie som učiteľka, teda, moja podpora - ako občana?
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

veronikasad, odpoveď na tvoj príspevok - č.4

ano súhlasí, ale nemám k dispozícii novšie štatistiky na porovnanie platov učiteľov, ale zaručujem ti, že tie novšie nebudú v prospech Slovenska skôr naopak .... (pokúsim sa nájsť .... ak, - tak vyvesím)
Naposledy upravil jaros5 : 01.08.11 at 20:45
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja to nechápem usmernite ma.Čo chcete dosiahnúť?O čo vám učiteľom ide?
Celé školstvo je skostnatený systém ,ktorý tu je od komančov,a nikto ani z učiteľov ani z ich nadriadených s tým nič nerobí.Je tomu tak asi preto, že to drtivej väčšine učiteľov vyhovuje.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Petra Nová Pozri príspevok
Otázka z témy: Podporili by ste štrajk učiteľov, keby k nemu došlo (september 2011) ?
Moja odpoveď: Neviem.

Moja otázka: V čom konkrétne by mala spočívať moja podpora štrajku???Nie som učiteľka, teda, moja podpora - ako občana?
Áno, tvoja podpora ako občana. Tvoje vyjadrenie názoru. Nikto predsa od teba nechce, aby si si zobrala dovolenku a išla sa postaviť pred úrad vlády. Ide mi len a len o morálnu podporu. Stačí keď klikneš na jednu z možností v mojej ankete.
Ak klikneš na ANO = myslím si, že učitelia by mali byť ohodnotený lepšie a aj ich pracovné podmienky by sa mali zlepšiť.
Ak klikneš na NIE = myslím si, že je to v poriadku a učitelia sú ohodnotení adekvátne k svojej práci.
Ak klikneš NEVIEM = nezaujíma ma to , nevenujem tomu pozornosť, neviem posúdiť ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jaroš, mňa by zaujímal tvoj názor k tomu, čo som napísala o štrajku učitelov ZUŠ, ktorého som sa zúčastnila ...
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
http://www.velkaepocha.sk/2011061017...-neklesnu.html

z tohoto článku citujem:
Nominálny pokles miezd, na ktoré odborári upozornili, je podľa ministra spôsobený tým, že zriaďovatelia zadržali peniaze a zatiaľ ich učiteľom nevyplatili. „Zadržali viac, než v prvom štvrťroku 2010, v priemere podľa našich údajov o 1,6 eura," vysvetlil Jurzyca s tým, že platy pedagógom opäť stúpnu. Takýto vývoj sa podľa neho opakuje každoročne, ako príklad uviedol, že kým v prvom kvartáli 2010 bol priemerný plat učiteľov na základných školách 750 eur, celoročne to bolo 800 eur.

Treba zvážiť - skôr bol učiteľ naozaj učiteľ, otec aj matka, bežali krúžky, učitelia sa snažili deti viesť k úcte.......Všeobecne k úcte. Či už k starším, rodičom, samotným učiteľom a obetovali svoj voľný čas na odovzdanie svojich skúseností, šikovnosti deťom. Koľko dnes s týchto učiteľov zostalo?
Každý počíta pracovný čas na polhodiny, krúžky neletia a o výplatách viem svoje. Priemerný plat je priemerka od absolventa, až po dôchodcu - učiteľa.
Nechcem uraziť ani jedného dobrého a svedomitého učiteľa, zopár ich poznám i osobne. I na našej Porade je jedna naozajstná odborníčka, pred ktorou by som klobúk v ktorúkoľvek chvíľu zložila dole a poklonila sa jej.
Zvážte, či tým štrajkom získate, čo ste si predsavzali.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať