Zavrieť

Porady

Podporili by ste štrajk učiteľov, keby k nemu došlo (september 2011) ?

Anketa: Podporili by ste štrajk učiteľov za ich lepšie finančné ohodnotenie ?

Počet hlasujúcich
117. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • ANO

    54 46.15%
  • NIE

    58 49.57%
  • NEVIEM

    5 4.27%
Zaujímajú ma názory učiteľov, rodičov, žiakov-študentov a aj tých, ktorých sa zdanlivo táto téma netýka. Je pre nás všetkých veľmi dôležité do akej školy chodia naše deti, vnúčence .... akí učitelia ich učia ....

Pre tých, ktorí nie sú v obraze:
http://strajkucitelov.websnadno.cz/Vzkazy.html
http://www.akodalejucitel.wbl.sk/POCET-PODPISOV.html
http://www.facebook.com/groups/219597171402340?ap=1
dodatočne pridané:
http://m.tvnoviny.sk/index.php?artic...omments_page=4
http://komoraucitelov.org/clanok-66-...mentare-1.html
Naposledy upravil jaros5 : 02.08.11 at 17:44 Dôvod: vložený dalsí link
Usporiadat
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

adi11 Pozri príspevok
..no a preco nemaju mladi ucitelia iny pristup k detom..kde su vlastne.. ? ved vidim len starych dedkov a postarsie tetky ucitelky chodit zo skoly..preco mladi ucitelia sa nesnazia dostat zo skol dochodcov, ved oni nemaju zaujem o nove formy vyucovania, ide im len o zarobok, prilepsit si k dochodku.. no a potom necudujme sa, ze mladi utekaju do zahranicia..
Prepáč, ale prečo tak konfrontačne ?
Keby si si pozorne prečítal diskusiu, určite by si si vedel odpovedať na tieto tvoje otázky aj sám . Vlastne si si aj odpovedal.Takže si si ju asi prečítal-prepáč.
Ďakujem za názor a ešte by som ťa poprosil, ak môžem, o kliknutie v ankete - ešte raz ďakujem
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..nemas za co..klikla som davno..
0 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

adi11 Pozri príspevok
..no a preco nemaju mladi ucitelia iny pristup k detom..kde su vlastne.. ? ved vidim len starych dedkov a postarsie tetky ucitelky chodit zo skoly..preco mladi ucitelia sa nesnazia dostat zo skol dochodcov, ved oni nemaju zaujem o nove formy vyucovania, ide im len o zarobok, prilepsit si k dochodku.. no a potom necudujme sa, ze mladi utekaju do zahranicia..
Áno, máš pravdu. U nás na škole je tiež pár dôchodcov a pritom sa na ich miesta hlásia mladí pedagógovia, no nemajú šancu, pretože dôchodcu chráni zákon. A to poberajú dôchodok aj plat už 4-5 rokov.
2 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

mati111 Pozri príspevok
Neda mi nenapisat svoj nazor.

Vazeny ucitelia, mam pocit ze Ste ucili aj tich co teraz o Vas rozhoduju. Co myslite, preco na vas kaslu?

To je moj nazor. Teraz ho trosku rozvediem, ako z mojich prispevkov je vidiet neviem pravopis, nie pre to ze by som sa ho nechel naucit, ale som disgrafik... ziadna ucitelka na ZS to neodchytila a nespozorovala, vzdy som bol ponizovany za to ze sa nechcem ucit... Az v podstatne vyssok veku sa zistilo ze som disgrafik, stacilo to zachitit v ZS v prvom stupni ukazat rodicom ako sa so mnou inak tu gramatiku ucit a bolo by to lepsie...
To je jeden priklad z mnohych.
Ptreto znie otazka: Zasluzi si taketo skolstvo ake mame zvysenie platov? Nemaju ucitelia najprv hladat v sebe?

Nesuhlasim zo ziadnim strajkom v skolstve, pokial nedokazu dosahovat vysledky, teda ucit deti a mladez.... za co chcu mat viac?

Ini priklad.
prijamam predavacku do predajnemal som 82 ziadosti a aj pohovorov, na otazku:"Kolko je 19% zo 100" som nedostal ziadnu spravnu odpoved..... Tak vazeny ucitelia ucit ucit a vzdelavat, ak si nevychovate tich co o Vas budu rozhodvat, nikdy sa dobre nebudete mat.

Moj prispevok je zial pravdivy, i ked sa mozno bude zdat nenavistny....
Nemal by si posudzovať pedagógov záujemkýň o pracovné zaradenie- predavačka, je všeobecne známe, aké študijné výsledky mali, skôr ma zaráža Tvoja nadrapenosť, pretože v kontexte máš nesmierne veľa gramatických chýb všetkého druhu. S danými vedomosťami nemáš právo posudzovať, hodnotiť predavačky a ich pedagógov, predovšetkým Ty sa zamysli nad svojimi schopnosťami a danou funkciou, ktorú zastávaš, mnohí by ju zvládli dôstojnejšie.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

jednoznačne zle diagnostikovaná dysortografia a možno aj iné poruchy ... napr. dyskomunikácia, dysfázia, .....
Naposledy upravil jaros5 : 05.08.11 at 08:58
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
jaros5 Pozri príspevok
Dnes je úplne bežné, že sa integrujú v bežných triedach žiaci s rôznymi poruchami, postihnutiami. Ak sú na to vytvorené podmienky a to sú málokde, tak aj s mentálnym postihnutím.
Dokonca viem o prípadoch, kde sa integrovalo autistické dieťa ... (čo je priamo dôkaz, že učitelia na tej škole to asi fakticky nemôžu "flákať" ...
(autizmus - porucha osobnosti ako celku, neschopnosť nadväzovať kontakty s okolitým svetom)

Dnes si už učiteľ nevystačí s mentorovaním spoza katedry ... uplatňujú sa nové metódy a formy vyučovania ..., učiteľ má a aj musí mať úplne iný prístup k deťom a samozrejme aj k rodičom, ako pred 20-30 rokmi .... musí to byť jednoducho profesionál s kompetenciami, ktoré si zaslúžia aj vyššie spoločenské ocenenie ...

Ešte stále si niekto myslí, že by sa nemali zásadne zmeniť podmienky v našich školách?


ešte si niekto myslí, že by sa nemali zásadne zmeniť podmienky v našej celej republike???
podporila by som nežnú revolúciu proti celej SR. lebo nejedná sa iba o učiteľoch, ale o celé Slovensko ako takého
napísala som to trošku krkolomne, ale neva
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Nejak sa nám téma globalizuje :-) ..... a co tak celosvetová nežná revolúcia? :-)
0 0
sanna sanna

sanna je offline (nepripojený) sanna

mati111 Pozri príspevok
Neda mi nenapisat svoj nazor.

Vazeny ucitelia, mam pocit ze Ste ucili aj tich co teraz o Vas rozhoduju. Co myslite, preco na vas kaslu?

To je moj nazor. Teraz ho trosku rozvediem, ako z mojich prispevkov je vidiet neviem pravopis, nie pre to ze by som sa ho nechel naucit, ale som disgrafik... ziadna ucitelka na ZS to neodchytila a nespozorovala, vzdy som bol ponizovany za to ze sa nechcem ucit... Az v podstatne vyssok veku sa zistilo ze som disgrafik, stacilo to zachitit v ZS v prvom stupni ukazat rodicom ako sa so mnou inak tu gramatiku ucit a bolo by to lepsie...
To je jeden priklad z mnohych.
Ptreto znie otazka: Zasluzi si taketo skolstvo ake mame zvysenie platov? Nemaju ucitelia najprv hladat v sebe?
Na určenie diagnózy je tu lekár, nie učiteľ. Riaditeľ potom rozhodne ako ďalej so žiakom.
mati111 Pozri príspevok
Nesuhlasim zo ziadnim strajkom v skolstve, pokial nedokazu dosahovat vysledky, teda ucit deti a mladez.... za co chcu mat viac?

Ini priklad.
prijamam predavacku do predajnemal som 82 ziadosti a aj pohovorov, na otazku:"Kolko je 19% zo 100" som nedostal ziadnu spravnu odpoved..... Tak vazeny ucitelia ucit ucit a vzdelavat, ak si nevychovate tich co o Vas budu rozhodvat, nikdy sa dobre nebudete mat.

Moj prispevok je zial pravdivy, i ked sa mozno bude zdat nenavistny....
Toto je problém aj stredoškolákov, nevedia rátať spamäti.
0 1
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Je to inak ako tvrdíš. Diagnózu určuje aj špeciálny pedagóg, logopéd, psychológ, .............................
A či súhlasíš, či nie, diagnostikuje aj učiteľ.
0 0
mati111 mati111

mati111 je offline (nepripojený) mati111

Som disgrafik tak moje prispevky nikdy nebudu pravopisne spravne. Dakuejm za pochopnie. ...viac
Vebi34 Pozri príspevok
Nemal by si posudzovať pedagógov záujemkýň o pracovné zaradenie- predavačka, je všeobecne známe, aké študijné výsledky mali, skôr ma zaráža Tvoja nadrapenosť, pretože v kontexte máš nesmierne veľa gramatických chýb všetkého druhu. S danými vedomosťami nemáš právo posudzovať, hodnotiť predavačky a ich pedagógov, predovšetkým Ty sa zamysli nad svojimi schopnosťami a danou funkciou, ktorú zastávaš, mnohí by ju zvládli dôstojnejšie.

Dakujem za hodnetenie mojej osoby. Nuz zial, tak ako vzdy na roznych forach sa z komplexneho hodnotenia, u nas ucitelov a pedagogov, sa stanu osobne urazky, a utoky. Na vysvetlenie vsetky uchadzacky mali maturitu!.... Je zle ze som to tam neuviedol, ale teraz je to o tom ze z mojej pozice cloveka co prijma zamestnanca na pracu z peniazmi, cislami to maju ovladat... a kto ich to mal naucit? UCITELIA a o tich tu piseme.

Vasa veta: Predavacka - predavačka, je všeobecne známe, aké študijné výsledky mali. To vypoveda ze tito ucitelia sa nesnazili a nezasluzili si ani to zakladne ohodnotenie ktore dostali...

Ak vyrobis zly vyrobok nik ti za neho nezaplati. Ucitelia a pedagogovia tu produkuju ludi co nevedia narabat s tim co sa naucili (ako ja z pravopisom) a tito ludia (ucitelia) nas tu chcu presviedcat ze chcu viac? Za co?

K mojej udajnej nadradenosti, co uvadzate iba na zaklade pravopisu, nie ste to nahodov Vy, ktora sa snazi sudit, aj napriek tomu, ze bolo vysvetlene preco ten pravopis za ziadnych okolnosti nebude lepsi?
0 0
sanna sanna

sanna je offline (nepripojený) sanna

mati111 Pozri príspevok
Neda mi nenapisat svoj nazor.

Vazeny ucitelia, mam pocit ze Ste ucili aj tich co teraz o Vas rozhoduju. Co myslite, preco na vas kaslu?

To je moj nazor. Teraz ho trosku rozvediem, ako z mojich prispevkov je vidiet neviem pravopis, nie pre to ze by som sa ho nechel naucit, ale som disgrafik... ziadna ucitelka na ZS to neodchytila a nespozorovala, vzdy som bol ponizovany za to ze sa nechcem ucit... Az v podstatne vyssok veku sa zistilo ze som disgrafik, stacilo to zachitit v ZS v prvom stupni ukazat rodicom ako sa so mnou inak tu gramatiku ucit a bolo by to lepsie...
To je jeden priklad z mnohych.
Ptreto znie otazka: Zasluzi si taketo skolstvo ake mame zvysenie platov? Nemaju ucitelia najprv hladat v sebe?
Nesúhlasím, ja ako rodič, ak niečo zbadám na dieťati (dieťa nemusí byť ešte školopovinné), tak mi napadne ísť k lekárovi, veď je najkompetentnejší. Áno, môže ma poslať ďalej na špeciálne vyšetrenia..... za všetkými, čo si vymenoval....
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

mati111 Pozri príspevok
Dakujem za hodnetenie mojej osoby. Nuz zial, tak ako vzdy na roznych forach sa z komplexneho hodnotenia, u nas ucitelov a pedagogov, sa stanu osobne urazky, a utoky. Na vysvetlenie vsetky uchadzacky mali maturitu!.... Je zle ze som to tam neuviedol, ale teraz je to o tom ze z mojej pozice cloveka co prijma zamestnanca na pracu z peniazmi, cislami to maju ovladat... a kto ich to mal naucit? UCITELIA a o tich tu piseme.

Vasa veta: Predavacka - predavačka, je všeobecne známe, aké študijné výsledky mali. To vypoveda ze tito ucitelia sa nesnazili a nezasluzili si ani to zakladne ohodnotenie ktore dostali...

Ak vyrobis zly vyrobok nik ti za neho nezaplati. Ucitelia a pedagogovia tu produkuju ludi co nevedia narabat s tim co sa naucili (ako ja z pravopisom) a tito ludia (ucitelia) nas tu chcu presviedcat ze chcu viac? Za co?

K mojej udajnej nadradenosti, co uvadzate iba na zaklade pravopisu, nie ste to nahodov Vy, ktora sa snazi sudit, aj napriek tomu, ze bolo vysvetlene preco ten pravopis za ziadnych okolnosti nebude lepsi?
...............tak toto bola posledná pomyselná kvapka, ktorá vo mne utvrdila presvedčenie, že učiteľov podporím nielen podpisom, ale i osobnou účasťou v tom najkrajnejšom kroku ...
Ak sa vážený pane cítite byť produktom učiteľov, tak ste na tom naozaj zle ...
K vašej poruche učenia sa. Diagnóza nie je konečná, dá sa s tým niečo urobiť aj vo vyššom veku, len treba chcieť.
Ale chápem váš postoj. Je jednoduchšie niekoho za stav veci obviniť (najlepšie všetkých učiteľov), ako niečo s tým urobiť.
1 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

dodám k tejto téme už posledné sto ľudí sto chutí a sto názorov každý máme pravdu v ,,niečom ,,
Nech učitelia idú za svojím ,,cieľom,, nech sa postavia rázne za svoje požiadavky.A samozrejme kto ich bude chcieť ten ich podporí
to je na rozhodnutí každého z nás.

Iveta N
0 0
stelana stelana

stelana je offline (nepripojený) stelana

Ja chcem reagovať na tému dys... Pred dvomi rokmi som mala prvákov, 5 žiakov z mojej triedy malo problémy čo sa týkalo, slabikovania, písania, čítania, a iné. Poslala som ich na psychologické vyšetrenie, pravdaže so súhlasom rodiča. Len dvaja súhlasili bez problémov, že na vyšetrenie pôjdu, ostatných som musela presviedčať skoro každý deň podľa výsledkov ich dieťaťa, že majú ísť na vyšetrenie.
Aj keď teda učitelia chcú pomôcť dieťaťu, potrebujú na to súhlas rodiča, bez neho nezmôžu nič a potom to tak dopadne, že dieťa sa vo vyšších ročníkoch trápi a nie kvôli učiteľom ale kvôli rodičom.
1 0
mati111 mati111

mati111 je offline (nepripojený) mati111

Som disgrafik tak moje prispevky nikdy nebudu pravopisne spravne. Dakuejm za pochopnie. ...viac
jaros5 Pozri príspevok
...............tak toto bola posledná pomyselná kvapka, ktorá vo mne utvrdila presvedčenie, že učiteľov podporím nielen podpisom, ale i osobnou účasťou v tom najkrajnejšom kroku ...
Ak sa vážený pane cítite byť produktom učiteľov, tak ste na tom naozaj zle ...
K vašej poruche učenia sa. Diagnóza nie je konečná, dá sa s tým niečo urobiť aj vo vyššom veku, len treba chcieť.
Ale chápem váš postoj. Je jednoduchšie niekoho za stav veci obviniť (najlepšie všetkých učiteľov), ako niečo s tým urobiť.

Ako pisete v uvode alebo lepsie napisane v zadani temy, zaujimaju Vas nazory, ked sa neviete vyrovnat z nazormi ludi, ktory zo svojich, nie malich, dani financuju ucitelsky stav, otazne je preco zadavate takuto temu. V mojom uvodnom prispevku som vyjadril svoj nazor, ktory som rozviedol.
Kedze druhy prispevok bol odpoved na priamy utok na mna, je zarazajuce, preco ste na to reagovali.

Teraz reagujem na Vas:
"Len treba chciet".... toto pocuvam od druhej triedy ZDS ... V sucastnosti to ludom vysvetlujem tak ze ak nemate nohu nenaraste Vam... a skutocne sa nemozete zucasnit bezeckych zavodov ani ako by ste chceli. Ale urcite vsetko viete lepsie ako moji diagnostici. To je obraz slovenska, vseti vedia to co maju vedet ti druhy (urcite aj ja som taky) a snazia sa to davat najavo. Malokto sa zamysli preco to tak je.

Nik sa tu nevenoval tomu preco ucitelia nedosahuju z detmi take vysledky ako sa od nich ocakava. Stale iba chcu mat viac...
Vsetky problemy sa vidia v rodicoch alebo v systeme... A stale tu zabudame na ucitela, preco nedokaze zaujat deti... Preco neni autoritou....
( a potom nebude tou autoritou ani vtedy ked to dieta na urade bude rozhodovat o plate jeho(ucitelovom) alebo jeho naslednikoch), o tom tu nepise nik.

Priklad mladeho cloviecika zmaturuvaneho ktory sa rozhodne ze bude ucitel a ide na VS do BA alebo Nitry.... Na otazku preco tam ide bolo lebo tam ho zobrali... druha odpoved nie nezanedbatelna v jeho veku :"Je tam vela dievcat" ale to ked som mu argumentoval ze z tim platom neuzivi rodinu, ze nikdy nebol aktivny v dakej praci z detmi ci mladezou ho uz netrapilo.
Takze zapaltime takemu cloviecikovy vzdelanie z nasich dani a on sa nam za to domeni tim ze pojde rezat ryby na aliasku. Peniaze ktore sa na neho minuli tak chybaju inde a on nam ich svojou pracou nevrati (spolocnosti).

Vsetci vedia ked idu na VS ucitelskeho smeru ze plat ucitela je nizky. Je to poslanie ktore musi mat clovek v sebe, je to postavenie ktore taky clovek v spolocnosti ma co ma vyvazovat jeho nizky prijem... Preco to nema na slovensku som vysvetlil uz v predchdzajucich prispevkoch, lebo skutocne vsetci sme ich zazili, a ruku na srdce (ci na kreditnu kartu) kolky, kolke boli osobnosti?
3 0
Ophteron Ophteron

Ophteron je offline (nepripojený) Ophteron

Nie že by som sa zastával učiteľov, ale jedno je isté. Platy učiteľov vzhľadom na ich vzdelanie, kvalifikáciu a psychickú náročnosť tohto povolania sú viac než mizerné. Veď napríklad už aj v ČR zarobí pracovník na stavbe so základným vzdelaním viac ako u nás pracovník v školstve. A to už je na zamyslenie. alebo skôr do plaču.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Asi nám netreba vzdelaných.
http://style.hnonline.sk/c1-52484970...adnu-priemerni
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

mati111 Pozri príspevok
Ako pisete v uvode alebo lepsie napisane v zadani temy, zaujimaju Vas nazory, ked sa neviete vyrovnat z nazormi ludi, ktory zo svojich, nie malich, dani financuju ucitelsky stav, otazne je preco zadavate takuto temu. V mojom uvodnom prispevku som vyjadril svoj nazor, ktory som rozviedol.
Kedze druhy prispevok bol odpoved na priamy utok na mna, je zarazajuce, preco ste na to reagovali.

Teraz reagujem na Vas:
"Len treba chciet".... toto pocuvam od druhej triedy ZDS ... V sucastnosti to ludom vysvetlujem tak ze ak nemate nohu nenaraste Vam... a skutocne sa nemozete zucasnit bezeckych zavodov ani ako by ste chceli. Ale urcite vsetko viete lepsie ako moji diagnostici. To je obraz slovenska, vseti vedia to co maju vedet ti druhy (urcite aj ja som taky) a snazia sa to davat najavo. Malokto sa zamysli preco to tak je.

Nik sa tu nevenoval tomu preco ucitelia nedosahuju z detmi take vysledky ako sa od nich ocakava. Stale iba chcu mat viac...
Vsetky problemy sa vidia v rodicoch alebo v systeme... A stale tu zabudame na ucitela, preco nedokaze zaujat deti... Preco neni autoritou....
( a potom nebude tou autoritou ani vtedy ked to dieta na urade bude rozhodovat o plate jeho(ucitelovom) alebo jeho naslednikoch), o tom tu nepise nik.

Priklad mladeho cloviecika zmaturuvaneho ktory sa rozhodne ze bude ucitel a ide na VS do BA alebo Nitry.... Na otazku preco tam ide bolo lebo tam ho zobrali... druha odpoved nie nezanedbatelna v jeho veku :"Je tam vela dievcat" ale to ked som mu argumentoval ze z tim platom neuzivi rodinu, ze nikdy nebol aktivny v dakej praci z detmi ci mladezou ho uz netrapilo.
Takze zapaltime takemu cloviecikovy vzdelanie z nasich dani a on sa nam za to domeni tim ze pojde rezat ryby na aliasku. Peniaze ktore sa na neho minuli tak chybaju inde a on nam ich svojou pracou nevrati (spolocnosti).

Vsetci vedia ked idu na VS ucitelskeho smeru ze plat ucitela je nizky. Je to poslanie ktore musi mat clovek v sebe, je to postavenie ktore taky clovek v spolocnosti ma co ma vyvazovat jeho nizky prijem... Preco to nema na slovensku som vysvetlil uz v predchdzajucich prispevkoch, lebo skutocne vsetci sme ich zazili, a ruku na srdce (ci na kreditnu kartu) kolky, kolke boli osobnosti?
Skúste skrátiť svoj príspevok a jasnejšie formulujte niektoré vety, prosím vás.

Nie je mi celkom jasné, čo ste chceli tou záplavovou slov povedať (domýšľať si nechcem).

Ak som dobre pochopil, chceli by ste, aby sa ten váš spomímaný ČLOVIEČIK nedostal na štúdium, aby zbytočne nemíňal naše dane a možno nedajboh neučil naše detúrence (co by bolo fakt zlé).
A sme doma! Podporte zatraktívnenie učitelskeho povolania a on sa tam pre samý nával nedostane a pôjde zabíjať tie ryby bez titulu.

Keby ste pozorne čítali, tak v zadaní + príspevkoch a linkoch nájdete odpovede
Naposledy upravil jaros5 : 06.08.11 at 15:37
0 0
avez avez

avez je offline (nepripojený) avez

Mati, nevzdávaj to písanie. Pravopis sa ti z príspevku na príspevok zázračne zlepšuje, preklepy zmizli, štylistika sa cibrí. A tak to funguje aj v škole. Len dôsledný nácvik pravopisných pravidiel. Nijaký papier s úľavami pre žiaka s nevýhodnením ešte poruchu neodstránil. Len pozitívny prístup pedagóga, rodiča a snaha samotného žiaka.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jaros5 Pozri príspevok


Skúste skrátiť svoj príspevok a jasnejšie formulujte niektoré vety, prosím vás.

Nie je mi celkom jasné, čo ste chceli tou záplavovou slov povedať (domýšľať si nechcem).
No trošku sa ukľudni. Ty tu nie si na to, aby si predpisoval, kto má čo a ako písať.

Najprv píšeš, že ťa zaujímajú názory iných, ale zrejme iba tie ktoré vyhovujú tebe.
Také tu už bolo pred rokom 1989.
Naposledy upravil marjankaj : 05.08.11 at 13:42
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať