Zavrieť

Porady

Podporili by ste štrajk učiteľov, keby k nemu došlo (september 2011) ?

Anketa: Podporili by ste štrajk učiteľov za ich lepšie finančné ohodnotenie ?

Počet hlasujúcich
117. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • ANO

    54 46.15%
  • NIE

    58 49.57%
  • NEVIEM

    5 4.27%
Zaujímajú ma názory učiteľov, rodičov, žiakov-študentov a aj tých, ktorých sa zdanlivo táto téma netýka. Je pre nás všetkých veľmi dôležité do akej školy chodia naše deti, vnúčence .... akí učitelia ich učia ....

Pre tých, ktorí nie sú v obraze:
http://strajkucitelov.websnadno.cz/Vzkazy.html
http://www.akodalejucitel.wbl.sk/POCET-PODPISOV.html
http://www.facebook.com/groups/219597171402340?ap=1
dodatočne pridané:
http://m.tvnoviny.sk/index.php?artic...omments_page=4
http://komoraucitelov.org/clanok-66-...mentare-1.html
Naposledy upravil jaros5 : 02.08.11 at 17:44 Dôvod: vložený dalsí link
Usporiadat
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

jaros5 Pozri príspevok
, alebo aj nie ....

súhlasím - situácia je naozaj vážna a možno už aj zúfalá ........... a je vážna vždy preto, lebo tak chcú najmocnejší sveta ....
Len či počnúc dnešným dňom, nezačíname mať všetci po "ptákach"? Počúvala som ten brífing, a aj keď sa pani premiérka miestami usmievala, vyľakala ma.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Opäť z toho budú profitovať len tí najbohatší ... a po "ptákach" zvyšok ....
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Skoro som na zadok padol !!!
Zachytil ešte niekto tú správu ?
Mikloš sa vyjadril, že "nasypú" od januára do školstva o 3% viac !
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
Celkovo by platy učiteľov mali ísť hore o cca 5%-3 od Mikloša,2 prerozdelením zdrojov-z rekondičných pobytov,očkovania atd.
1 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

Áno, zachytila som a pre všetkých závistlivcov oznamujem, že po 28 rokoch praxe to pre mňa pri najprv spomínaných 2% znamená v čistom nejakých 12,8 eur ..... Myslím, že dnes nezaspím
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Len maličká poznámočka k tejto téme.

Nebolo by vhodné opraviť názov témy na "Podporili by ste štrajk pracovníkov v školstve"?

Veď v rezorte okrem učiteľov pracujú aj iné profesie a za úplne mizerné platy. Čakala som, že niekto sa ozve aj v ich prospech, ale nie.
Takže básnická otázka na záver.
Prečo vás páni učitelia hnevá ak niekto napíše, že nepodporí Váš štrajk alebo ak má iný názor než je ten Váš. Veď vy tiež myslíte len na seba a dovolím si tvrdiť, že ste ani nepomysleli na to, že máte aj nepedagogických kolegov, ktorých záujmy by bolo tiež vhodné hájiť.
Naposledy upravil Sabadka : 09.08.11 at 08:32
4 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

Je to síce pravda, ale spýtam sa ja ináč. Ak štrajkujú lekári, tiež nespomínajú zdravotné sestry a iný personál v zdravotníctve, ak štrajkujú zdravotné sestry, tiež nemyslia na ostatných v zdravotníctve. Ak sudcovia žiadajú doplatky, aby mali platy ako sudcovia špeciálneho súdu, nikto sa nad tými horibilnými sumami ani nepozastaví. Prečo túto spoločnosť tak veľmi dráždi štrajk učiteľov?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
janka331 Pozri príspevok
Je to síce pravda, ale spýtam sa ja ináč. Ak štrajkujú lekári, tiež nespomínajú zdravotné sestry a iný personál v zdravotníctve, ak štrajkujú zdravotné sestry, tiež nemyslia na ostatných v zdravotníctve. Ak sudcovia žiadajú doplatky, aby mali platy ako sudcovia špeciálneho súdu, nikto sa nad tými horibilnými sumami ani nepozastaví. Prečo túto spoločnosť tak veľmi dráždi štrajk učiteľov?
A učitelia na univerzitách žiadajú platy ako učiteľky v materských školách?
Alebo si to myslela naopak?

Ja sa nad tým nepozastavujem. Ani som s platmi sudcov nesúhlasil. Nikto to odo mňa nevyžadoval. Na rozdiel od tejto témy. Skoro som to dostal príkazom.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
janka331 Pozri príspevok
Je to síce pravda, ale spýtam sa ja ináč. Ak štrajkujú lekári, tiež nespomínajú zdravotné sestry a iný personál v zdravotníctve, ak štrajkujú zdravotné sestry, tiež nemyslia na ostatných v zdravotníctve. Ak sudcovia žiadajú doplatky, aby mali platy ako sudcovia špeciálneho súdu, nikto sa nad tými horibilnými sumami ani nepozastaví. Prečo túto spoločnosť tak veľmi dráždi štrajk učiteľov?
Nemyslím si, že by Sabadku dráždil štrajk učiteľov. Ale keby Ti nespravila výplatu, účtovníctvo a ďaľšie potrebné papierovačky, asi by si nebola vysmiata.
Odborný " mimoučiteľský " personál by mal byť posudzovaný spolu s učiteľmi, sorry.
5 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
terezamaria Pozri príspevok
Nemyslím si, že by Sabadku dráždil štrajk učiteľov. Ale keby Ti nespravila výplatu, účtovníctvo a ďaľšie potrebné papierovačky, asi by si nebola vysmiata.
Odborný " mimoučiteľský " personál by mal byť posudzovaný spolu s učiteľmi, sorry.
Máš pravdu Terezka nedráždi ma absolútne štrajk ako taký, pretože pracujem v školstve a poznám podmienky a situáciu z prvej ruky a nie z počutia. To čo ma dráždi je postoj učiteľov (česť výnimkám). Vyžadujú podporu svojej veci od ostatných, ale im akosi uniká fakt, že v školstve pracujú aj iní ako pedagogickí zamestnanci a tí ostatní sa im snažia aj v tých otrasných podmienkach vytvoriť priestor a možnosti, aby si oni mohli vykonávať svoju prácu, tak preto považujem za normálne, že sa budú obhajovať aj ich záujmy. Alebo sa mýlim?
4 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Nie, nemýliš Sabadka, je to presne tak, ako píšeš.
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

[QUOTE=marjankaj;1818713]A učitelia na univerzitách žiadajú platy ako učiteľky v materských školách?
Alebo si to myslela naopak?

Myslela som to naopak, ale predstav si, žeby učiteľky materskej školy žiadali platy učiteľov na univerzitách .....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
[QUOTE=janka331;1818820]
marjankaj Pozri príspevok
A učitelia na univerzitách žiadajú platy ako učiteľky v materských školách?
Alebo si to myslela naopak?

Myslela som to naopak, ale predstav si, žeby učiteľky materskej školy žiadali platy učiteľov na univerzitách .....
No tak pozri trochu naspäť. 1,5 násobok priemerného platu je čo? Alebo to majú aj odstupňované?
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

terezamaria Pozri príspevok
Nemyslím si, že by Sabadku dráždil štrajk učiteľov. Ale keby Ti nespravila výplatu, účtovníctvo a ďaľšie potrebné papierovačky, asi by si nebola vysmiata.
Odborný " mimoučiteľský " personál by mal byť posudzovaný spolu s učiteľmi, sorry.

Nemám s tým vôbec problém. Samozrejme, že by to malo tak byť. Či učitelia, či nepedagogickí zamestnanci, majú platy, o ktorých sa mnohí naši končiaci študenti vyjadrujú, žeby ani ráno z postele nevstali kvôli takej výplate. A tak radšej idú do zahraničia
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Už sa našlo šalamúnske? riešenie http://aktualne.centrum.sk/domov/zdr...tml?id=1239599
1 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

Veru, prehodili sme peniaze z pravého vrecka do ľavého a hurá je po probléme!
0 0
sanna sanna

sanna je offline (nepripojený) sanna

Zobuďme sa! Nejde len o školstvo!
spravy.pravda.sk/ministerstva-dali-na-odmeny-takmer-tri-miliony-eur-f8b-/sk_domace.asp?c=A110805_123942_sk_domace_p29
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

sanna Pozri príspevok
Zobuďme sa! Nejde len o školstvo!
spravy.pravda.sk/ministerstva-dali-na-odmeny-takmer-tri-miliony-eur-f8b-/sk_domace.asp?c=A110805_123942_sk_domace_p29
No veď matematik Mihál a financmajster Mikloš už opasky pritiahli na poslednú dierku, ešte zapracujú na tom, ako vytiahnúť šnúrky z topánok, aby sa tí, čo už z pritiahnutia ani nedýchajú mali na čo obesiť. A oni sa z toho, čo od nás všetkých vyinkasovali môžu baliť ďalej. Slovač už iná nebude, tak nám treba.Máme takých, akých si ľud vybral.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Už bol ten štrajk?
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Nie,ma byt 13.9.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať