Zavrieť

Porady

Podporili by ste štrajk učiteľov, keby k nemu došlo (september 2011) ?

Anketa: Podporili by ste štrajk učiteľov za ich lepšie finančné ohodnotenie ?

Počet hlasujúcich
117. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • ANO

    54 46.15%
  • NIE

    58 49.57%
  • NEVIEM

    5 4.27%
Zaujímajú ma názory učiteľov, rodičov, žiakov-študentov a aj tých, ktorých sa zdanlivo táto téma netýka. Je pre nás všetkých veľmi dôležité do akej školy chodia naše deti, vnúčence .... akí učitelia ich učia ....

Pre tých, ktorí nie sú v obraze:
http://strajkucitelov.websnadno.cz/Vzkazy.html
http://www.akodalejucitel.wbl.sk/POCET-PODPISOV.html
http://www.facebook.com/groups/219597171402340?ap=1
dodatočne pridané:
http://m.tvnoviny.sk/index.php?artic...omments_page=4
http://komoraucitelov.org/clanok-66-...mentare-1.html
Naposledy upravil jaros5 : 02.08.11 at 17:44 Dôvod: vložený dalsí link
Usporiadat
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Vodu kážeš, víno piješ.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Na rozdiel od teba som nikomu nazakazoval niečo písať.

Vyzerá to tu ako v pomocnej škole. Hneď to aj vyhodnocuješ.
0 1
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

marjankaj Pozri príspevok
No trošku sa ukľudni. Ty tu nie si na to, aby si predpisoval, kto má čo a ako písať.

Najprv píšeš, že ťa zaujímajú názory iných, ale zrejme iba tie ktoré vyhovujú tebe.
Také tu už bolo pred rokom 1989.
Takže podľa teba je úplne v poriadku, keď niekto uráža a dehonestuje prácu všetkých učiteľov?
A ešte zo mňa urobíš aj komanča
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jaros5 Pozri príspevok
Takže podľa teba je úplne v poriadku, keď niekto uráža a dehonestuje prácu všetkých učiteľov?
A ešte zo mňa urobíš aj komanča
To správne nie je. Ale ani to nie je správne všetkých do radu vychvaľovať, a sľubovať všetkým do radu 1,5 násobok priemerného platu.
Ako to chceli komunisti?
Každý podľa svojich schopností, každému podľa jeho potrieb?

Alebo by to malo byť.
Každému podľa odvedenej práce.
Naposledy upravil marjankaj : 05.08.11 at 14:30
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

jaros5 Pozri príspevok
Takže podľa teba je úplne v poriadku, keď niekto uráža a dehonestuje prácu všetkých učiteľov?
A ešte zo mňa urobíš aj komanča
Azda si všetci zaslúžia rovnaký plat?Poznál som dobrých učitelov ale aj takých ktorých by som okamžite vyhodil zo školstva/protekcionarstvo,zakrývanie oči pred šikanou, ponižovanie detí zo slabších rodín,zle vedenie,subjektívne hodnotenie atd a nech sa nikto nehnevá ak niekto dostane z angličtiny maturu a a nevie čo je friends,sun,day tak zbohom zdravý rozum/
Chceš názory a potom útočiš ak niekto da iný názor ako si predstavuješ-fakt si niekto zasluží nejaký plat iba za to že ma nejakú profesiu-nemalo by sa hodnotit aj inviduálne ako ju vykonavá?/ked sú deti nevychované hadže sa to všetko na rodičov,ked ide o platy,vtedy učitelia hovoria o poslaní vychovavat nie iba vzdelavat-tak ako je to vlastne?Osobne myslím aj podla skúsenosti v iných krajinách že učitelia by sa nemali vyčlenovat,boj za lepšie podmienky by mal byt ovela širší,je tu mnoho nedocenených profesii,mnoho disporcií a problemov-preto by to mali byt celospoločenské protesty za lepšie mzdy a podmienky pre prácu.
7 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

Všetkým, ktorí nemajú ani najmenšiu predstavu o pedagogickej práci, by som doporučila, aby aspoň semester študovali nejaký pedagogický smer, aby získali ako- takú predstavu o tejto práci a pochopili, že za študijnými výsledkami stojí nie len práca učiteľa, ale aj "namiešané" gény od rodičov, sociálne prostredie či ctižiadosť dieťaťa a mnoho ďalších aspektov. Viniť za svoje neúspechy pedagógov a samovoľne si diagnostikovať poruchy a tým ospravedlňovať svoje chyby, môžu len tí, ktorí závidia a nedostali sa študovať ani len na "TÚ" pedagogickú. Ja som bola jedna z 30 študentov zo 450, ktorí mali v danom ročníku tú poctu študovať daný odbor. Vyše 400 uchádzačov tú možnosť nedostalo. Vyštudovala som, stala som sa pedagógom, mám rada svoju prácu a svedomito sa ju snažím vykonávať ako mnoho ďalších pedagógov. Nie sme pred rokom 1989, takže si myslím, že mám nárok žiadať vyšší plat aj s istými výhodami, ktoré mi umožnia ešte lepšie vykonávať svoju prácu.
1 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

mati111 Pozri príspevok
Dakujem za hodnetenie mojej osoby. Nuz zial, tak ako vzdy na roznych forach sa z komplexneho hodnotenia, u nas ucitelov a pedagogov, sa stanu osobne urazky, a utoky. Na vysvetlenie vsetky uchadzacky mali maturitu!.... Je zle ze som to tam neuviedol, ale teraz je to o tom ze z mojej pozice cloveka co prijma zamestnanca na pracu z peniazmi, cislami to maju ovladat... a kto ich to mal naucit? UCITELIA a o tich tu piseme.

Vasa veta: Predavacka - predavačka, je všeobecne známe, aké študijné výsledky mali. To vypoveda ze tito ucitelia sa nesnazili a nezasluzili si ani to zakladne ohodnotenie ktore dostali...

Ak vyrobis zly vyrobok nik ti za neho nezaplati. Ucitelia a pedagogovia tu produkuju ludi co nevedia narabat s tim co sa naucili (ako ja z pravopisom) a tito ludia (ucitelia) nas tu chcu presviedcat ze chcu viac? Za co?

K mojej udajnej nadradenosti, co uvadzate iba na zaklade pravopisu, nie ste to nahodov Vy, ktora sa snazi sudit, aj napriek tomu, ze bolo vysvetlene preco ten pravopis za ziadnych okolnosti nebude lepsi?
A rodičov si sa neopýtal, prečo Ťa tak namiešali? Rodičia boli ako prví, učitelia prišli o niekoľko rokov neskôr. Tak prečo je vinný pedagóg?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Vebi34 Pozri príspevok
A rodičov si sa neopýtal, prečo Ťa tak namiešali? Rodičia boli ako prví, učitelia prišli o niekoľko rokov neskôr. Tak prečo je vinný pedagóg?

A aký má toto súvis s tým vaším štrajkom? Alebo si vyštudovala aj medicínu?
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

marjankaj Pozri príspevok
A aký má toto súvis s tým vaším štrajkom? Alebo si vyštudovala aj medicínu?
Janko, skutočne ťa tu verejne prosím, poďme sa vyjadrovať v našich príspevkoch do diskusie konštruktívne, načo prázdne otázky, podpichovanie, ....
Daj argumenty, vypočuj si názor - aj keď sa s ním nestotožňuješ ... je to len názor ... v SS sa s tebou dá zmysluplne diskutovať - som presvedčený, že to dokážeme aj tu, na skle ....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jaros5 Pozri príspevok
Janko, skutočne ťa tu verejne prosím, poďme sa vyjadrovať v našich príspevkoch do diskusie konštruktívne, načo prázdne otázky, podpichovanie, ....
Daj argumenty, vypočuj si názor - aj keď sa s ním nestotožňuješ ... je to len názor ... v SS sa s tebou dá zmysluplne diskutovať - som presvedčený, že to dokážeme aj tu, na skle ....
Vebi34 Pozri príspevok
Všetkým, ktorí nemajú ani najmenšiu predstavu o pedagogickej práci, by som doporučila, aby aspoň semester študovali nejaký pedagogický smer, aby získali ako- takú predstavu o tejto práci a pochopili, že za študijnými výsledkami stojí nie len práca učiteľa, ale aj "namiešané" gény od rodičov, sociálne prostredie či ctižiadosť dieťaťa a mnoho ďalších aspektov. Viniť za svoje neúspechy pedagógov a samovoľne si diagnostikovať poruchy a tým ospravedlňovať svoje chyby, môžu len tí, ktorí závidia a nedostali sa študovať ani len na "TÚ" pedagogickú. Ja som bola jedna z 30 študentov zo 450, ktorí mali v danom ročníku tú poctu študovať daný odbor. Vyše 400 uchádzačov tú možnosť nedostalo. Vyštudovala som, stala som sa pedagógom, mám rada svoju prácu a svedomito sa ju snažím vykonávať ako mnoho ďalších pedagógov. Nie sme pred rokom 1989, takže si myslím, že mám nárok žiadať vyšší plat aj s istými výhodami, ktoré mi umožnia ešte lepšie vykonávať svoju prácu.
Vebi34 Pozri príspevok
A rodičov si sa neopýtal, prečo Ťa tak namiešali? Rodičia boli ako prví, učitelia prišli o niekoľko rokov neskôr. Tak prečo je vinný pedagóg?
Tak toto bolo naozaj konštruktívne. A vraj učiteľka.

Ja som už skôr povedal, že na ten štrajk máte právo zaručené ústavou. To by mohlo byť jasné aj učiteľom. Neviem, načo k tomu potrebujete môj súhlas. Bez môjho súhlasu bude ten váš štrajk neplatný?

Ale keď tu bude niekto kritizovať niekoho, za to, že nie je taký chytrý ako učitelia, tak sa ho zastanem.
Naposledy upravil marjankaj : 06.08.11 at 09:16
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
Vebi34 Pozri príspevok
Všetkým, ktorí nemajú ani najmenšiu predstavu o pedagogickej práci, by som doporučila, aby aspoň semester študovali nejaký pedagogický smer, aby získali ako- takú predstavu o tejto práci a pochopili, že za študijnými výsledkami stojí nie len práca učiteľa, ale aj "namiešané" gény od rodičov, sociálne prostredie či ctižiadosť dieťaťa a mnoho ďalších aspektov. Viniť za svoje neúspechy pedagógov a samovoľne si diagnostikovať poruchy a tým ospravedlňovať svoje chyby, môžu len tí, ktorí závidia a nedostali sa študovať ani len na "TÚ" pedagogickú. Ja som bola jedna z 30 študentov zo 450, ktorí mali v danom ročníku tú poctu študovať daný odbor. Vyše 400 uchádzačov tú možnosť nedostalo. Vyštudovala som, stala som sa pedagógom, mám rada svoju prácu a svedomito sa ju snažím vykonávať ako mnoho ďalších pedagógov. Nie sme pred rokom 1989, takže si myslím, že mám nárok žiadať vyšší plat aj s istými výhodami, ktoré mi umožnia ešte lepšie vykonávať svoju prácu.
Tak podľa mňa svoju prácu,možeš vykonavať svedomito bez ohľadu na výšku platu,nárok samozrejme máš,ale vy žiadate zvýšenie platov pre všetkých učiteľov rovnako,bez ohľadu na jej kvalitu.
Z tým štúdiom je to tak trochu vyťahovanie,či ostatné študijné odbory nemajú náročne študium?Ja som zase počula že pedagogika nepatrí k tým najťažším,všetko zaleží od univerzity a fakulty.A tak isto učiteľ takmer bezprostredne po štúdiu zarába,kým taký lekári,psychologovia,právnici musia investovať do praxe,atestacii a ziskavaní kreditov.Otec jednej učitelky my pošuškal že jeho dcéra s titulom ing si urobila pedagogické minimum a dostala po známosti miesto učitelky a že nemá to až také zle-namiesto platu 500 eur čo mala v povodnej profesii dostala nastupny plat 650 eur a že ma menej zodpovednosti ako vo fabrike a že ma istotu stáleho miesta.Ono najprv učitelia chceli plat na úrovni priemernej mzdy,teraz chcú na úrovni 1:5 násobku,potom ak ho dosiahnú budú chciet na úrovni 2 násobku atď-bez ohľadu na to že rozpočet je v deficite,svet sa rúti do ďalšej krízy,bez ohľadu na to že mnohý ľudia prichádzajú o prácu,takisto ostatným štatným zamestnancom sa zmrazujú mzdy-takisto naša priemerná mzda je skreslená,veď ju nemaju ani dva tretiny zamestnacov a neverím že nemá kto isť robiť učiteľov, veď trh práce bude onedlho zaplavený vysokoškolský vzdelanými uchádzačmi.Ponuka a dopyt ta by mala určovať cenu práce,na štrajk máte právo,ale neviem či ta podpora verejnosti bude jednoznačná.
1 1
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

Samozrejme že by som podporila štrajk učiteľov, ale ešte skôr by som bola za generálny štrajk pretože tu už nejde len o ich platy a postavenie, ale o postavenie človeka ako takého. Stali sa z nás bábky v rukách politikov, pre ktorých sme občania len keď potrebujú vhodiť lajstro do urny. Niekto má v tomto štáte svoje práva a niekto len povinnosti naložené na plecia. je mi jedno aká politická strana je pri moci, ale keď mne niekto povie že mám šetriť a uťahovať si opasok, tak potom nech to robí aj on a nie že ušetrené € rozminďári a rozdá na odmenách. Učitelia sa potom môžu aj na hlavu stavať, keď doma nemá dieťa ani to základné čo by mohlo stať - potom prichádza závisť, nenávisť, šikana, nevychovanosť, tí čo platia sú nepostihnuteľní a tí čo nemajú sa nestarajú lebo veď načo. Niekto na socialnych dávkach dostane všetko zadarmo alebo za 1€ a niekto čo si každé € otočí v ruke musí platiť. A potom keď platí tak požaduje od učiteľov aj nemožné, nech sa stará nech učí nech vychováva. Obdivujem učiteľov za to čo pri dnešnej mládeži a ich rodičoch dokážu, pretože ja tvrdím byť dnes učiteľ tak som v base lebo by som sa asi nezdržala.
2 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Čo poviete na tieto fakty?

" Slovensko v posledných rokoch vynakladá na školstvo menšie percento HDP ako napríklad Rusko či Brazília. Dlhodobo sa dáva na školstvo u nás pod 3 % HDP (http://www.ineko.sk/sluby/sluby_dokazy.php?id_slub=123 ) v posledných dvoch rokoch je to približne 3,4%. Naše školstvo môže len snívať o 7 % HDP, ako je to napríklad v Dánsku, Izraeli alebo na Islande, alebo môže snívať o tom, že štát vynaloží 22% verejných výdavkov na školstvo, tak ako v Mexiku "(http://www.oecd.org/dataoecd/42/63/45943729.pdf).

Čítajte viac: http://janmacek.blog.sme.sk/c/247590...#ixzz1UEkCnBuV
Naposledy upravil jaros5 : 06.08.11 at 15:36
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jaros5 Pozri príspevok
Zaujímajú ma názory učiteľov, rodičov, žiakov-študentov a aj tých, ktorých sa zdanlivo táto téma netýka. Je pre nás všetkých veľmi dôležité do akej školy chodia naše deti, vnúčence .... akí učitelia ich učia ....
Nepodporila - vodu kážu,víno pijú


P.S. Česť výnimkam .
Naposledy upravil Zita5 : 06.08.11 at 10:31
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

tom_i Pozri príspevok
Samozrejme že by som podporila štrajk učiteľov, ale ešte skôr by som bola za generálny štrajk pretože tu už nejde len o ich platy a postavenie, ale o postavenie človeka ako takého. Stali sa z nás bábky v rukách politikov, pre ktorých sme občania len keď potrebujú vhodiť lajstro do urny. Niekto má v tomto štáte svoje práva a niekto len povinnosti naložené na plecia. je mi jedno aká politická strana je pri moci, ale keď mne niekto povie že mám šetriť a uťahovať si opasok, tak potom nech to robí aj on a nie že ušetrené € rozminďári a rozdá na odmenách. Učitelia sa potom môžu aj na hlavu stavať, keď doma nemá dieťa ani to základné čo by mohlo stať - potom prichádza závisť, nenávisť, šikana, nevychovanosť, tí čo platia sú nepostihnuteľní a tí čo nemajú sa nestarajú lebo veď načo. Niekto na socialnych dávkach dostane všetko zadarmo alebo za 1€ a niekto čo si každé € otočí v ruke musí platiť. A potom keď platí tak požaduje od učiteľov aj nemožné, nech sa stará nech učí nech vychováva. Obdivujem učiteľov za to čo pri dnešnej mládeži a ich rodičoch dokážu, pretože ja tvrdím byť dnes učiteľ tak som v base lebo by som sa asi nezdržala.
Nerobil by som triedných nepriatelov zo všetkých ludí v hmotnej núdzi,je to zase len tah politikov,tie dávky pre tých čo sú tam z objektivných pričin nie sú také ktoré by si im mala zavidiet a že ich berú za nič to je tiež taký komunistický pohlad na vec-prečo im štát nezabespečí podmienky pre vhodné uplatnenie sa/na cca 300000 nezamestnaných je 7500 volných miest a to tiež v nevyhovujúcej štruktúre alebo sú volné iba naoko,v skutočnosti sa niekomu drží miesto/,ak mali robotu tak robili a vieš o takej kapitalistickej krajine v historií kde by sa na 100% stretla na trhu práce ponuka z dopytom? /vpp, zametala by si ulice za 50 eur?/Vieš o výške socialných dávok a mysliš že je motivačné sediet doma a poberat pár eur,pre 4 osoby je dávka nižšia ako výška minimálnej mzdy.Ine je to u osadníkov,ktorý splodia kopec detí,majú všelijaké výhody,neplatia za bývanie ani energie,ale to chýba systému a nie tých ludí ktorý sú v núdzi z objektivných príčin.
Neustalých rečí o utahovaní opaskov mám aj ja plné zuby,my si ich utahujeme 20 rokov a teraz máme zase,lebo máme platit cudzie dlhy,pričom pred rokmi nám hovorili že za 20-30 rokov možme dosiahnut životnú uroven západu, namiesto toho prepadáme,zhumpovaný nám fabriky,zahltili nás svojím brakom, za babku získali naše strategické aj né podniky,ešte aj tak málo,máme platit ich dlhy a niest najtažšie následky krízi,tak nech sa konečne naučia hospodarit a nech si utahujú opasky ti čo šafarili a nie my,ak máme 75 výkonost ekonomiky priemeru eu,tak do 3 rokoch chceme 50% ich príjmov, všade tam kde na nich ma dosah štát a je skade brat,nech sa politici starajú a nie pred volbami prazdné sluby a po nich skutek utek a každý šafári a nebojuje z rozkradaním a podvodmi,nech povedia dost podvodníkom a tunelarom ktorý sa priživujú na štatnom,lumpi aj tak už dost nakradli-ked národ netlačí,politikom sa lahko rozdeluje a panuje.
Naposledy upravil trisestri : 06.08.11 at 10:51
6 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

vcielkaisr Pozri príspevok
..............,na štrajk máte právo,ale neviem či ta podpora verejnosti bude jednoznačná.
Podľa mňa určite nebude. Podpora verejnosti je realne určite nižšia, ako ukazuje náš graf ....

...verejnosť významne nepodporila ani zdravotníkov... nehovoriac o ostatných protestoch v minulosti ...
Naposledy upravil jaros5 : 06.08.11 at 12:23
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Vebi34 Pozri príspevok
Áno, máš pravdu. U nás na škole je tiež pár dôchodcov a pritom sa na ich miesta hlásia mladí pedagógovia, no nemajú šancu, pretože dôchodcu chráni zákon. A to poberajú dôchodok aj plat už 4-5 rokov.
To, že dôchodcovia poberajú dôchodok aj plat zrejme v tejto finančnomorálnej kríze nie je s kostolným poriadkom. Ale že vám opakovane múdrosť mnohých dôchodcov neustále leží v žalúdku, rovnako ako tí dôchodcovia je len dôkaz toho, že ste si mnohí v škole sedeli na ušich, keď bola občianska výuka o úcte k starším, odborne vyspelejším a prakticky dokonalejším. A že to dnes vyzerá, ako vyzerá je preto, lebo dávno neplatí, že odmeňovanie by malo byť podľa množstva a kvality vykonanej práce a nie podľa toho, či má dievčina 90-60-90. A o pracovitosti dnešnej generácie, aj keď to neplatí paušálne, škoda reči. Opäť sa predsa potvrdzuje to staré a múdre: Starí vstávajte, mladým sa nechce robiť!!!
P.S. Aj to je dôsledok úrovne nášho školstva a mnohých učiteľov.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Pikoška Pozri príspevok
To, že dôchodcovia poberajú dôchodok aj plat zrejme v tejto finančnomorálnej kríze nie je s kostolným poriadkom. Ale že vám opakovane múdrosť mnohých dôchodcov neustále leží v žalúdku, rovnako ako tí dôchodcovia je len dôkaz toho, že ste si mnohí v škole sedeli na ušich, keď bola občianska výuka o úcte k starším, odborne vyspelejším a prakticky dokonalejším. A že to dnes vyzerá, ako vyzerá je preto, lebo dávno neplatí, že odmeňovanie by malo byť podľa množstva a kvality vykonanej práce a nie podľa toho, či má dievčina 90-60-90. A o pracovitosti dnešnej generácie, aj keď to neplatí paušálne, škoda reči. Opäť sa predsa potvrdzuje to staré a múdre: Starí vstávajte, mladým sa nechce robiť!!!
P.S. Aj to je dôsledok úrovne nášho školstva a mnohých učiteľov.
No ked makajú aj v Anglicku,Irsku,Holandsku a všade inde a nielen po Europe, asi to z mladými nebude až také zlé,netreba paušalizovat aj medzi starými sú taký čo celý život sa flákali,keby sa zodreli v robote,tak by nerobili do 85 veku,ale by ihned utekali na ten dochodok,zase mnohý sa aj namakali a teraz im niektorý sopliaci po nete vypisujú že si nezaslužia dochodok čo je tiež sprosté,lebo svoje si odrobili-takže pracovitost a neúctu treba tak ako všetko ostatné brat inviduálne a konkretne,tiež si myslím kto svoje odmakal nech si úživa a nech nechá makat tých ktorý tiež potrebujú odpracovat roky,aby mohli potom íst do penzie.
2 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

trisestri Pozri príspevok
Nerobil by som triedných nepriatelov zo všetkých ludí v hmotnej núdzi,je to zase len tah politikov,tie dávky pre tých čo sú tam z objektivných pričin nie sú také ktoré by si im mala zavidiet a že ich berú za nič to je tiež taký komunistický pohlad na vec-prečo im štát nezabespečí podmienky pre vhodné uplatnenie sa/na cca 300000 nezamestnaných je 7500 volných miest a to tiež v nevyhovujúcej štruktúre alebo sú volné iba naoko,v skutočnosti sa niekomu drží miesto/,ak mali robotu tak robili a vieš o takej kapitalistickej krajine v historií kde by sa na 100% stretla na trhu práce ponuka z dopytom? /vpp, zametala by si ulice za 50 eur?/Vieš o výške socialných dávok a mysliš že je motivačné sediet doma a poberat pár eur,pre 4 osoby je dávka nižšia ako výška minimálnej mzdy.Ine je to u osadníkov,ktorý splodia kopec detí,majú všelijaké výhody,neplatia za bývanie ani energie,ale to chýba systému a nie tých ludí ktorý sú v núdzi z objektivných príčin.
Neustalých rečí o utahovaní opaskov mám aj ja plné zuby,my si ich utahujeme 20 rokov a teraz máme zase,lebo máme platit cudzie dlhy,pričom pred rokmi nám hovorili že za 20-30 rokov možme dosiahnut životnú uroven západu, namiesto toho prepadáme,zhumpovaný nám fabriky,zahltili nás svojím brakom, za babku získali naše strategické aj né podniky,ešte aj tak málo,máme platit ich dlhy a niest najtažšie následky krízi,tak nech sa konečne naučia hospodarit a nech si utahujú opasky ti čo šafarili a nie my,ak máme 75 výkonost ekonomiky priemeru eu,tak do 3 rokoch chceme 50% ich príjmov, všade tam kde na nich ma dosah štát a je skade brat,nech sa politici starajú a nie pred volbami prazdné sluby a po nich skutek utek a každý šafári a nebojuje z rozkradaním a podvodmi,nech povedia dost podvodníkom a tunelarom ktorý sa priživujú na štatnom,lumpi aj tak už dost nakradli-ked národ netlačí,politikom sa lahko rozdeluje a panuje.
ale ja neodsudzujem tých čo sú na sociálnych dávkach a nakoľko je tu téma o učiteľoch napíšem len stručne môj názor - prečo štát chce ľudí motivovať prácou k sociálnym dávkam keď im tú prácu môže dať je to ako nútené práce za málo peňazí ale na druhej strane chce zrovnoprávniť súkromné školstvo, súkromné DSSky a podobne, proste v našom štáte je všetko postavené na hlavu, ja mám sociálne citenie a pomáham v rámci mojich možností aj keď na rozhadzovanie veľa nemáme, a preto sa len zopakujem ja som za totálny generálny štraj nakoľko zachvílu bude môj plat na úrovni minimálnej mzdy pretože už 4 roky sa nám plat nezvýšil ani o deravý groš,ani žiadne odmeny a voľných miest je toľko že neviem čo skor si mám vybrať, ale ešte stále som v pásme že musíme zaplatiť všetko
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

tom_i Pozri príspevok
ale ja neodsudzujem tých čo sú na sociálnych dávkach a nakoľko je tu téma o učiteľoch napíšem len stručne môj názor - prečo štát chce ľudí motivovať prácou k sociálnym dávkam keď im tú prácu môže dať je to ako nútené práce za málo peňazí ale na druhej strane chce zrovnoprávniť súkromné školstvo, súkromné DSSky a podobne, proste v našom štáte je všetko postavené na hlavu, ja mám sociálne citenie a pomáham v rámci mojich možností aj keď na rozhadzovanie veľa nemáme, a preto sa len zopakujem ja som za totálny generálny štraj nakoľko zachvílu bude môj plat na úrovni minimálnej mzdy pretože už 4 roky sa nám plat nezvýšil ani o deravý groš,ani žiadne odmeny a voľných miest je toľko že neviem čo skor si mám vybrať, ale ešte stále som v pásme že musíme zaplatiť všetko
No a na druhej strane nechápem prečo súkromné ma byt financované štátom a prečo za súkromné účty DSS ma ručit ten zlý štát-ved to je fakt nejako poriadne na hlavu postavené-štát ma garantovat zisky súkromnému podnikaniu-najprv je to zlé že je to štatné a potom to ma štát financovat a pridat ešte aj zisk ako bonus
Nemám nič proti generalnému štrajku,každý ma bojovat za svoje práva,nielen učitelia,volbami nič nekončí,politikom treba svoje požiadavky pripominat tvrdými natlakovými akciami,ale nie trieštením síl,treba vytvorit širokú platformu na boj za vyššiu životnú úroven.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať