Zavrieť

Porady

Predaj bytu

Pisem s prosbou o radu hlavne ludi znalych vo svete financii. v sucasnosti dokoncujem stavbu RD s planom predat povodny byt (s viziou znizit 30rocnu hypoteku). po vsetkych ciernych spravach z oblasti financii, burz a pod. ma napadlo, ci je to vobec spravne riesenie a nebolo by lepsie si byt ponechat. sice mi zostane na krku 30rocna hypoteka, zostane aj nehnutelnost, alebo .... ako ma moze ovplyvnit pripadna euro kriza?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Možno by bolo lepšie nechať si byt, mať pravidelný príjem z nájmu a z toho pravidelne splácať. Pretože aj keby si znížila celkový dlh, môže sa stať, že stratíš zamestnanie a nebudeš mať na splátky, pôjdu po tebe a po dome ...

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    terezamaria, Lubaba, Danielle369, arizona, Xanti
    5

    negotiant je offline (nepripojený) negotiant

    negotiant
    Osobne by som hypotéku predčasne nevyplácal, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Je dosť pravdepodobné, že by mohlo dojsť k znehodnoteniu eura (vysokej inflácii) a najlepšie z týchto udalostí vyjdú zadĺžení ľudia, lebo im úver zostáva v nominálnej hodnote v rovnakej výške, i keď euro stratí na hodnote.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    kira Pozri príspevok
    Skúsim teda sama. Predpokladám, že ak je jeho meno na liste vlastníctva ešte spoločne s manželkou, pokladá sa za vlastníka od 1. zápisu do LV a splnením tejto podmienky, ak je to viac ako 5 r. pri predaji nehnuteľnosti je príjem oslobodený.
    Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov sa mení na podielové vlastníctvo a dátum nadobudnutia sa nemení, ten ostáva podľa povolenia vkladu a nie ďalšej zmeny vlastníckych podielov.

    Po 5 rokoch je oslobodený príjem z predaja nehnuteľnosti.

    katkup je offline (nepripojený) katkup

    katkup
    no je to na zvazenie. Ak ide naspat opat kriza, tak nehnutelnosti je teraz najlepsie sa zbavit, kym ma hodnotu, tym si ponizis hypoteku a o to menej na krku, bo pocas krizy moze hypo stupnut ak ju nemas dobre zafixovanu.
    na druhej strane ak byvas vo vacsom meste a byt by si prenajimala, tak mas presne tak, prijmy z bytu, ale zas na druhej strane aj dalsie vydavky na prevadzku toho bytu a mozno aj velke starosti s najomnikmi, bo nikdy nevies na akych ludi natrafis.
    Obe strany riesenia maju svoje za a proti.....

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Manželia kúpili byt do OV. Rozviedli sa a zo spolumajiteľa sa stal majiteľ, ktorý byt predáva. Započítava sa doba aj keď bol spolumajiteľom do oslobodenia?

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    kira Pozri príspevok
    Manželia kúpili byt do OV. Rozviedli sa a zo spolumajiteľa sa stal majiteľ, ktorý byt predáva. Započítava sa doba aj keď bol spolumajiteľom do oslobodenia?
    Skúsim teda sama. Predpokladám, že ak je jeho meno na liste vlastníctva ešte spoločne s manželkou, pokladá sa za vlastníka od 1. zápisu do LV a splnením tejto podmienky, ak je to viac ako 5 r. pri predaji nehnuteľnosti je príjem oslobodený.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Áno, pokiaľ banka v ktorej je úver nepadne. Potom príde niekto chytrí kôpi pohľadávky a už nikto nezaručí úrokovú mieru. PS: Tiež mám ten istý problém a dilému.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.