Zavrieť

Porady

Nárok na odpočet DPH.

Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu.
SZČO kúpila osobný automobil cez autobazár - toto je 1. subjekt, odtiaľ je kúpnopredajná zmluva na sumu 12.300,- eur s DPH.
2.subjekt poskytol kupujúcemu úver, kde sa uskutočnila priama platba vo výške 3.690 eur + splátkový kalendár.
Mám aj faktúru od 3.subjektu - od predávajúceho, na sumu 12.300,- eur.
Základ pre DPH 10.250,- eur
DPH 2.050,- eur.
Tu je aj príjmový pokl. doklad na meno kupujúceho, že uhradil predmetnú faktúru.
Priznám sa, tu som sa riadne zamotala a neviem ako von.
Nemôžem urobiť úhradu tej fa pre subjekt č.3, nakoľko kupujúci to neuhradil. A hlavne neviem, ako s odpočtom DPH? Jednorazove celých 2.050 eur, alebo počas jednotlivých splátok úveru?
Dúfam, že som to opísala zrozumiteľne a niekto mi pomôže z môjho bludiska von.
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Mária B.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    mariab Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem Vás poprosiť o radu.
    SZČO kúpila osobný automobil cez autobazár - toto je 1. subjekt, odtiaľ je kúpnopredajná zmluva na sumu 12.300,- eur s DPH. mala by byť aj faktúra, ale ak nie je, tak aj zmluvu s náležitosťami faktúry možno účtovať na 042+343/321 = 12300
    2.subjekt poskytol kupujúcemu úver, kde sa uskutočnila priama platba vo výške 3.690 eur + splátkový kalendár. ok, 321/461 = 3690, ak ide o banku a úver nad 1 rok, 321/379 od iných subjektov
    Mám aj faktúru od 3.subjektu - od predávajúceho, na sumu 12.300,- eur.
    Základ pre DPH 10.250,- eur - viď bod 1
    DPH 2.050,- eur.
    Tu je aj príjmový pokl. doklad na meno kupujúceho, že uhradil predmetnú faktúru. ok, 321/211 - dúfam, že na sumu 8610
    Priznám sa, tu som sa riadne zamotala a neviem ako von. ... hmmm
    Nemôžem urobiť úhradu tej fa pre subjekt č.3, nakoľko kupujúci to neuhradil ... a prečo nie ? veď máš príjmový doklad ... ? . A hlavne neviem, ako s odpočtom DPH? Jednorazove celých 2.050 eur, ... áno ... alebo počas jednotlivých splátok úveru? ... nie, splátky sú zdaniteľným plnením iba pri leasingu
    Dúfam, že som to opísala zrozumiteľne a niekto mi pomôže z môjho bludiska von.
    Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
    Mária B.
    odpoveď modrým v texte

    Nárok na odpočet DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.