Zavrieť

Porady

Kniha jázd

Ak zamestnanec používa vlastné auto, robí na ňom služobné cesty a cesty do mesta pre zamestnávateľa, musí mať na toto auto knihu jázd, alebo nemusí a stačí ak si spraví cesťák???????
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ja vyžadujem od zamestnancov aj knihu jázd na cesty, ktoré urobili pre firmu, ale neviem, či je to nariadené nejakým predpisom :-)
Pekný deň
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Vladka, ty si ale prísna :-))
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
nikdy nevieš, kedy to budeš potrebovať :-)... a zamestnanci si tak zvykajú na stále väčší počet papierov, ktoré treba predkladať zamestnávateľovi. Moji už sú natrénovaní, že ak niečo chcem ja alebo oni - náš styk musí byť písomný, lebo to čo nie je na papieri, akokeby ani nebolo :-). A žiadne výhovorky nemôžu prejsť :-)
Vlastne to robím pre ich dobro (hi-hi) :-)
Pekný deň
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Ak rozpíšu jazdy na cesťák tak si myslím že to úplne stačí a predsa služobné cesty musí nariadiť nadriadený takže ak to podpíše nie je čo riešiť..
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Vladan:

nechceš sa na chvíľu zamestnať v našej firme? Tu totiž platí, čo si nevypýtaš, tak to nemáš. A o knihe jázd môžem len snívať.. týka sa to hlavne šéfina...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
no o šéfinoch ti ani nerozprávam - ich knihu jázd mám na krku ja! (ešte že mám len dvoch šéfov, ktorí majú len po jednom aute :-)
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Na jednej strane je kniha jázd veľká otrava, na druhej strane mám skúsenosť so zamestnancami, ktorí sú schopní z vypočítavosti (alebo lajdáckosti?) napísať tzv. hausnumera. Pri výkone práce jazdia aj mimo mesta a na druhý deň do dochádzkovej knihy napíšu, že boli napr. o 18-tej v Trebišove služobne, nákup PHM je o 17-tej v Košiciach a auto bolo náhodou videné na parkovisku pri kúpalisku (!) o 16-tej. Samozrejme, že ten Trebišov sa dá overiť. Chcela som tým vlastne povedať, že aj tam, kde zákon nevyžaduje viesť knihu jázd, môže to pomôcť overiť si zamestnanca ako človeka.
0 0
Žofia Žofia

Žofia je offline (nepripojený) Žofia

To: Vladan
Knihu jázd pre šéfina /konateľ sro/ mám na krku aj ja. A vôbec neviem, ako ju mám písať.
Auto je zaradené vo firme, chodí s ním domov a to aj kvôli parkovaniu - pri firme by ho do rána ukradli, keby hneď po práci presadal do iného. Uznajú mi cestu z práce a do práce ?
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Žofia
To: Vladan
Knihu jázd pre šéfina /konateľ sro/ mám na krku aj ja. A vôbec neviem, ako ju mám písať.
Auto je zaradené vo firme, chodí s ním domov a to aj kvôli parkovaniu - pri firme by ho do rána ukradli, keby hneď po práci presadal do iného. Uznajú mi cestu z práce a do práce ?
Všetci ma presviedčajú, že to nie je možné vykázať cestu konateľa(alebo fyzickej osoby) z firmy domov a naopak. Ale podľa mňa záleží na tom, ako to obhájite.

Ja občas napíšem aj takúto cestu a pre DÚ dávam účely:

- podobný ako dávate Vy - odvoz auta do "stráženej garáže" - je to výdavok na zabezpečenie dosiahnutie a udržanie príjmov, pretože, ak by mu to auto ukradli, žiadny príjem nebude. Je síce poistené, ale pokiaľ by sa vybavili formality ohľadom policajtov a poisťovne, firma by stratila mesačný príjem...

- vzhľadom na to, že doma mám centrálny počítač, kde všetko archivujem, píšem aj na to jazdy.

- a hocičo iné - napríklad musel ísť domov napísať žiadosť vzhľadom na to, že počítač vo firme je stále obsadený.

- poslal domov zamestnanca(vyslal ho na pracovnú cestu) - robiť účtovníctvo

- a napísal by som do knihy jázd aj to, že bol doma robiť knihu jázd, pretože tam mal podklady...


Inak ešte sa mi nestalo, že by DÚ pozeral knihu jázd(čo nie je ale môže byť). Vždy keď prišli, iba pozreli, či kniha jázd existuje, ak existuje - dobre. Ak neexistuje - dorobiť.
Naposledy upravil M3G : 20.10.04 at 21:38
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Aj dakedy za socializmu mali podnikoví šoféri umožnené parkovať doma, lebo to bolo výhodnejšie pre firmu, keď bolo treba rýchlo niekam ísť, auto bolo "po ruke" a šofér nemusel bežať po auto do firmy. A myslím si, že také niečo stále platí a to nielen pre šéfa, ale aj zamestnanca, keď má pridelené auto na služobné účely. Keď je niekde písomne určené, že parkovanie po ukončení činnosti je v mieste bydliska myslím si, že by to malo byť O.K.
0 0
Žofia Žofia

Žofia je offline (nepripojený) Žofia

Ďakujem za odpoveď, páči sa mi , lebo mám presne taký istý názor, ale toto auto parkuje doma denne a robí z toho dôvou 25+25 km. Kde je vlastne napísané, že auto musí parkovať v sídle firmy?
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Nikde to nie je napísané, ale keď ide zamestnanec na firemnom aute domov, automaticky sa predpokladá, že sa ide domov vyspať a to nemá s činnosťou firmy nič spoločné, je to jeho súkromná jazda.

Ale ako v iných veciach platí - záleží na tom ako si to obhájite. Napríklad výdavok - malinovka a malinovka je rozdiel. Jedno môže byť reprezentačný náklad, t.j. nedaňový, ale ak nákup malinovky budete deklarovať ako hygienickú potrebu t.j. budete mať uvedené v smernici, alebo budete mať stanovený pitný režim, a je nevyhnutné pre vašich zamestnancov stále piť a bežnú pitnú vodu nemôžete zohnať, dávate to do nákladov. Podobne obed a obed(stravný lístok)...
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Ku téme pitný režim a nákup (samozrejme nealkoholických) nápojov sa ma náš auditor spýtal či nám vo firme netečie pitná voda. Nuž a keďže nie sme niekde na lazoch kde by nebol vodovod, bolo po argumentoch. Ale s tými jazdami mám podobný problém -Rakúšan, zamestnanec slovenskej s.r.o (zároveň spoločník aj konateľ - samozrejme vo svojej vlastnej firme) s trvalým bydliskom vo Viedni - pracovná zmluva je na 40 hod. týždenne, reálne je tu však 1x do týždňa. Cesta súkromným autom z Viedne do Bratislavy - čo je to? Služobná cesta? Vlastne dochádza do práce, i keď reálne pracuje doma (náplň práce mu to umožňuje). Nevzniká vlastne firme stála prevádzkáreň v Rakúsku? Vôbec neviem čo s tým a s akými argumentami na mňa môžu daňováci vyrukovať.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

luebchenko
Ku téme pitný režim a nákup (samozrejme nealkoholických) nápojov sa ma náš auditor spýtal či nám vo firme netečie pitná voda. Nuž a keďže nie sme niekde na lazoch kde by nebol vodovod, bolo po argumentoch. Ale s tými jazdami mám podobný problém -Rakúšan, zamestnanec slovenskej s.r.o (zároveň spoločník aj konateľ - samozrejme vo svojej vlastnej firme) s trvalým bydliskom vo Viedni - pracovná zmluva je na 40 hod. týždenne, reálne je tu však 1x do týždňa. Cesta súkromným autom z Viedne do Bratislavy - čo je to? Služobná cesta? Vlastne dochádza do práce, i keď reálne pracuje doma (náplň práce mu to umožňuje). Nevzniká vlastne firme stála prevádzkáreň v Rakúsku? Vôbec neviem čo s tým a s akými argumentami na mňa môžu daňováci vyrukovať.
Záleží na tom, aký inteligent dôjde na kontrolu, mladý daňovák je ambiciózny a môže narobiť veľa problémov, rovnako aj staršie panie-stredoškoláčky, ktoré si myslia, že zjedli všetku múdrosť sveta Vás dokážu poriadne vytočiť.
Ale ak prídu normálni ľudia, nie je problém - vyložíme argumenty a je po otázkach.

K tomu rakúšanovi - použi termín teleworking, tí budú z toho nadšení...
0 0
Žofia Žofia

Žofia je offline (nepripojený) Žofia

No pre radosť daňováka môžme prenajať dvor u suseda a tam strážene odparkovať a doma sa môže šefino vyspať. Hm, asi by povedali, nájdite si niečo bližšie . . .
Keď je niečo potrebné pre firmu a má sa pri tom dobre aj zamestnanec, musí ich to toľko trápiť ? A kto by v Bratislave pil vodu z vodovodu ? Veď nie je pitná, leží v bruchu ako kameň.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Keďže sme pri týchto jazdách, čo myslíte, akceptujú daňovníci knihu jázd pre štyri autá, vedenú iba cez softvér - omega? Lebo všetky autá využívajú na služobné účely samozrejme v úvodzovkách - konateľ a jeho rodinní príslušníci. Ja iba na základe predložených dokladov, ktoré mi dá na konci mesiaca majiteľ firmy, robím knihu jázd. Aj keď som niekedy veľmi ale veľmi nasr....... na celý tento systém....
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Tatiana, myslíš nasrdená?
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Aj takto by sa dalo povedať a ešte aj trochu škaredšie!!!!
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Tatiana, Omegácka kniha jázd nie je moc dobrá. Odporúčam napr. knihu jázd - KROB Software, od firmy A-CORY.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Oldi, ja som s tým programom spokojná, len som chcela vedieť, keďže ani jedna jazda nie písaná ručne, či tieto zostavy akceptujú daňovníci pri kontrolách. Ahoj.......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať