Zavrieť

Porady

bytovka na mojom pozemku

Chcem sa opýtať či môžem predať pomernú časť pozemku pod bytovkou keby chceli kupiť len 3 majitelia.A ostatným 3 nájomné.Viem ,že je lepšie keby chceli všetci ale sa to asi nebude dať a ako vypočitať pomernu časť jedneho bytu na pozemku .DAKUJEM
Usporiadat
dan501 dan501

dan501 je offline (nepripojený) dan501

Bud predas kazdemu podiel. Ak je 6 bytov kazdemu vlastnikovy predas 1/6 z pozemku. Ak to nechcu vseci kupit predas to trom ostanu ti 3/6 za ktore budes pytat najom od ostatnych . Podla mna bud im to predaj cele vsetkym alebo im to prenajimaj vsetkym nech sa dohodnu v bytovke. Mozes to rozratat este podla rozlohy bytu ale tam budes mat zlozitejsi vypocet.
0 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

dan501 Pozri príspevok
Bud predas kazdemu podiel. Ak je 6 bytov kazdemu vlastnikovy predas 1/6 z pozemku. Ak to nechcu vseci kupit predas to trom ostanu ti 3/6 za ktore budes pytat najom od ostatnych . Podla mna bud im to predaj cele vsetkym alebo im to prenajimaj vsetkym nech sa dohodnu v bytovke. Mozes to rozratat este podla rozlohy bytu ale tam budes mat zlozitejsi vypocet.

V bytovke
(ak nie je IBA prízemná) sa nedá určiť, kde má kto podiel na spoločných priestoroch/pozemku - - nemôžeš dať geometrákom oddeliť časť pozemku a 3 predať a 3 prenajímať
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

rudopp Pozri príspevok

V bytovke
(ak nie je IBA prízemná) sa nedá určiť, kde má kto podiel na spoločných priestoroch/pozemku - - nemôžeš dať geometrákom oddeliť časť pozemku a 3 predať a 3 prenajímať
Nie je treba rozdeľovať pozemok. Spoluvlastnícky podiel sa dá vypočítať podľa spoluvlastníckeho podielu na spoločných priestoroch. Aj v našej bytovke to je tak - každý vlastní podiel na pozemku pod panelákom v takom podiele, aký podiel má spoločných priestoroch - teda podľa veľkosti bytu. Pozemok je teda spoločným vlastníctvom, nie je to vyjadrené, že ten a ten vlastní X m2.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Chobot Pozri príspevok
Nie je treba rozdeľovať pozemok. Spoluvlastnícky podiel sa dá vypočítať podľa spoluvlastníckeho podielu na spoločných priestoroch. Aj v našej bytovke to je tak - každý vlastní podiel na pozemku pod panelákom v takom podiele, aký podiel má spoločných priestoroch - teda podľa veľkosti bytu. Pozemok je teda spoločným vlastníctvom, nie je to vyjadrené, že ten a ten vlastní X m2.

okdar Pozri príspevok
Chcem sa opýtať či môžem predať pomernú časť pozemku pod bytovkou keby chceli kupiť len 3 majitelia
Podľa zadania vyzerá pozemok (iný vlastník ako tí 6 obyvatelia) väčší ako pôdorys budovy
-- pod budovu sa odčlení pozemok - - zastavaná plocha.
Zvyšok pozemku okolo - podľa veľkosti / tvaru / využiteľnosti je na dohode - - - samo, že do bytovky sa nelieta = cesta a pod.

Jasne. Ale až po odkúpení od zadávateľa/vlastníka.

Ja som predsa písal, že pod nieibaprízemnou budovou si neviem dosť dobre predstaviť, že traja vlastníci majú konkrétnu parcelu odkúpenú a traja si inú časť inej parcely pod tou istou budovou prenajímajú.

Pochybujem, že by niekto spravil takýto oddeľovací geometrák na odkúpenie pre tých troch !!!
0 0
okdar okdar

okdar je offline (nepripojený) okdar

ešťe sa chcem opýtať či im musím pozemok predať za cenu zo znaleckeho posudku kedže majú predkupné pravo vlastníci bytov?a aký zakon sa na to vsťahuje
0 0
okdar okdar

okdar je offline (nepripojený) okdar

Musím predať pozemok pod bytovkou za cenu zo znaleckeho posudku?Vlastníci bytov tvrdia že áno.Prosím akým zakonom sa riadiť.Oni predávajú byty za trhovú cenu a ja im pozemok mam dat zadarmo?
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Cena pozemku v znaleckom posudku vychadza z trhovej ceny pozemkov v okoli.
0 0
okdar okdar

okdar je offline (nepripojený) okdar

nemaš pravdu trhova cena je ovela vyžšia.inak by som sa nepýtal
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

okdar Pozri príspevok
Musím predať pozemok pod bytovkou za cenu zo znaleckeho posudku?Vlastníci bytov tvrdia že áno.Prosím akým zakonom sa riadiť.Oni predávajú byty za trhovú cenu a ja im pozemok mam dat zadarmo?
Takto.

Nemusíš.

Ale predáš (bez problémov), keď sa s kupujúcimi dohodnete.

Zváž možnosť :
- predaj za tvoju cenu
- predaj za dohodnuteľnú cenu
- predaj za znaleckú cenu

- nájomné tvoje/dohodnuté/znalecké/ich/žiadne

- súdnu cestu - formálne by si vyhrala : užívajú tvoj pozemok súd by im určil primerané (nikto nevie aké) nájomné.

PS
Dobrý kšeft je vtedy, keď sa obe strany usmievajú.

U nás mesto pýtalo za nájom pozemkov pre predajňu cca 180 Sk/m2/rok (od zaťa) a ponúkalo cca 290 Sk/m2 za odkúpenie (od svokra).

Opýtaj sa ich najprv na výšku pre nich prijateľného nájomného - predajná cena by mala byť okolo 15x vyššia (či by bola prijateľná).
0 0
okdar okdar

okdar je offline (nepripojený) okdar

takto moja cena je trhova 60 eur,znalecký posudok 16 eur a oni chcú dať 10 eur .Najom podla znalca 240 eur ročne.Tak nech niekto poradí čo s tým?
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

okdar Pozri príspevok
takto moja cena je trhova 60 eur,znalecký posudok 16 eur a oni chcú dať 10 eur .Najom podla znalca 240 eur ročne.Tak nech niekto poradí čo s tým?
Výmera ???
0 0
okdar okdar

okdar je offline (nepripojený) okdar

213 m
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

okdar Pozri príspevok
213 m
okdar Pozri príspevok
takto moja cena je trhova 60 eur,znalecký posudok 16 eur a oni chcú dať 10 eur .Najom podla znalca 240 eur ročne.Tak nech niekto poradí čo s tým?
Nájom znalecký 240/213=1,127 (x 15 = 16,9 ) - - pomer má ako som povedal .
Navrhni im predaj v polovici medzi znaleckým a trhovým = 40 €/m2 - - zdôrazni, že to majú to navždy.
Alebo navrhni nájomné 0,75 €/m2/mesiac.
Ak nie , súd na určenie nájomného . Odhadujem, že by mohol určiť 0,5 -1,5 €/m2/mesiac - - zdôrazni, že aj pri 0,5 € ti tvoju cenu (40 € ) zaplatia za 7 rokov + budeš žiadať aj spätne nájomné + budú mať súdne trovy).
0 0
okdar okdar

okdar je offline (nepripojený) okdar

Keby som dal 0,5 najom na mesiac to je vela nie.1 byt by platil 17,7 to by bolo 1278 ročne dačo nasedí
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

okdar Pozri príspevok
Keby som dal 0,5 najom na mesiac to je vela nie.1 byt by platil 17,7 to by bolo 1278 ročne dačo nasedí
Za obyčané skladové priestory sa bežne platí 1 €/m2/mesiac.

PS
0,5x213x12 = 1278 € /rok pre všetkých - - čo nesedí ?
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

okdar Pozri príspevok
Keby som dal 0,5 najom na mesiac to je vela nie.1 byt by platil 17,7 to by bolo 1278 ročne dačo nasedí
Ja som kedysi urobil zmluvu na prenájom podnikateľom v načej administratívnej budove :
- plocha kancelárie (vyššia taxa)
- alikvótna časť obslužných plôch na tom poschodí (nižšia taxa)
- UK alikvótna časť (podiel plochy kncelárie na vykurovanej ploche firmy) - zálohy/vyúčtovanie
- EE odborný "výpočet" spotreby krát nákupná cena EE
- telefón "nulka" meraná v našej ústredni .

Dobré zmluvy = dobrí priatelia.
1 0
okdar okdar

okdar je offline (nepripojený) okdar

vela nie ked znalecký udava 240 ročne.a ,že je dajaký zakon že im musím predať podľa znaleckého posudku.
0 0
okdar okdar

okdar je offline (nepripojený) okdar

A jak sa to dáva na súd treba právnika?
0 0
okdar okdar

okdar je offline (nepripojený) okdar

jak dobrí priatelia ked to chcú za 10 meter to by som ani bratovi nedal
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

okdar Pozri príspevok
vela nie ked znalecký udava 240 ročne.a ,že je dajaký zakon že im musím predať podľa znaleckého posudku.
Pýtaj číslo - inak sú to IBA kecy.

PS1
To iba štátne organizácie majú čosi - - ako že : znalecká cena je záväzná.


PS2
Je niečo o inom :
Spoluvlastník má predkupné právo a inému (ak nechce kúpiť on) to nemôžeš predať lacnejšie, ako si ponúkol jemu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať