Zavrieť

Porady

Refakturácia nákladov

Dobrý deň, chcem sa Vás opýtať.Prebrala som účtovníctvo v jednej firme.Zistila som, že sa má refakturovať polovička mzdových nákladov nášho strážnika ďalšej firme.V tomto roku však neboli ešte žiadne refakturované.Hľadala som aj zmluvu o refakturácií týchto nákladov, ale žiadnu som nenašla.Chcem sa Vás opýtať či by som postupovala správne keby som teraz v auguste refakturovala tieto mzdové náklady za 7 mesiacov t.j. od januára po júl.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Správne to nebude.
    Chýba zmluva.
    Slovo refakturácia ani nepoznám - ide o dodanie služby podľa mňa.
    Máš problém ani nie kvôli DPPO - účtovné obdobie rok
    ale kvôli DPH - neviem, či firma je alebo nie je platiteľom.
    Ak je - správnosť fakturácie môže podporiť dobrá zmluva a prípadne preberací protokol (aj ked pri strážnej službe to môže byť probelamtické).
    TY si prebrala účtovníctvo aj povinnosti fakturantky? - rieš to s konateľom.

    miruka je offline (nepripojený) miruka

    miruka
    Aj naša firma aj druhá firma je platcom DPH.Hlavne v tom vidím aj ja problém.Moja predchodkyňa fakturovala minulý rok kvartálne, ale v tomto roku nejako na to pozabudla.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    miruka Pozri príspevok
    Aj naša firma aj druhá firma je platcom DPH.Hlavne v tom vidím aj ja problém.Moja predchodkyňa fakturovala minulý rok kvartálne, ale v tomto roku nejako na to pozabudla.
    a firma je stvrtrocnym platcom DPH? (teda myslim ta, ktoru si teraz prebrala) ak nie, hmmmm.... problemy a problemy, teda pokial to v zmluve nie je nejako veeelmi dobre osetrene.

    a problem nevidim na strane odberatela, ale vas, ako dodavatela, lebo vy ste zodpovedni za vystavene danove doklady...
    Naposledy upravil tictac7 : 25.08.11 at 17:43 Dôvod: a problem...

    miruka je offline (nepripojený) miruka

    miruka
    Nie firma je mesačným platcom DPH. Ano máte pravdu chyba sa stala na našej strane a nie na strane odberateľa.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    miruka Pozri príspevok
    Nie firma je mesačným platcom DPH. Ano máte pravdu chyba sa stala na našej strane a nie na strane odberateľa.
    lenže tá chyba bola už v minulosti, keďže ste mesačný platcovia DPH. Preto tú zmluvu treba nájsť, čo tam bolo napísané a urobiť k nej antidatovaný dodatok, ktorý ale DÚ aj tak nemusí uznať, nakoľko v zákone o DPH je aj taká stať o opakovaných plneniach (a to sa, myslím, tejto firmy týka)...

    ...najschodnejšie - dohodnúť sa s odberateľom, že mu teraz vyfakturuješ niečo úplne iné (za tých 7 mesiacov) a od 8. mesiaca fakturuješ mesačne, tak ako treba

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    skutočne treba nájsť, alebo "vyrobiť" zmluvu, aby sedeli aspoň tie štvrťročné fakturácie. Aj mesačný platiteľ môže pri dobre zostavenej zmluve fakturovať štvrťročne.
    Napr. takáto služba strážnika - možno má kvartálne odmeny, alebo sú Q-porady, kde sa odovzdávajú a schvaľujú preberacie protokoly...všetko je možné. Na základe zmluvy urobíš dodatočne faktúry a podáš dodatočné DP DPH za I.a II. Q. - nie je to tvoja vina.
    alebo v zmysle predchádzajúceho príspevku trochu pokračujem v špekulácii:

    k existujúcej zmluve sa spíše antidatovaný dodatok, že sa tieto služby budú fakturovať vo vyúčtovacej faktúre raz ročne a v priebehu roka sa budú platiť iba zálohy na základe ??? čoho??? neviem.
    nakoľko však zálohy neboli platené, nebolo z čoho odvádzať DPH, resp. vyhotovovať faktúry k platbám.
    Dohodnite sa s firmou, že vám najskôr zaplatí za sedem mesiacov - povedzme 4000 EUR a na základe platby vyhotovíš doklad pre odvod DPH. vyúčtovanie necháš na koniec roka........uff.

    miruka je offline (nepripojený) miruka

    miruka
    Ďakujem všetkým za odpovede.Tentoraz tieto služby vyfakturujeme na konci roka a spraví sa aj zmluva na ročnú fakturáciu.

    20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

    20lucka201
    Zdravím poraďáci,

    chcela by som sa poradiť ohľadne účtovania faktúry s textom "refakturácia vzniknutých nákladov spojených so zaistením pohľadávok"
    Ide o to, že leasingovka posladna nejakú vymáhačskú spoločnosť zobrať ten daný stroj, medzitým sa všetko zaplatilo, a teraz sa vyfakturovalo toto. A ja neviem čo s tým. Prosím o pomoc. Ďakujem!

    Refakturácia nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.